skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle

2018.12.03
Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle
Kliknij, aby powiększyć.
Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle
Jazda na nartach o świcie lub po zmroku sprawi, że Twój zimowy urlop stanie się wyjątkowym przeżyciem. W Trentino możesz doświadczyć obu przyjemności dzięki programowi Trentino Ski Sunrise oraz rozbudowanej sieci oświetlonych tras. Natomiast w San Martino di Castrozza podczas przejażdżki ratrakiem Pistenbully odkryjesz, jak przygotowuje się trasy narciarskie.

Zdążyć przed świtem...


Niewielu narciarzy dotąd mogło podziwiać ten czarujący widok - kiedy to pierwsze promyki słońca barwią ośnieżone szczyty, a na pustych stokach panuje niezmącona niczym cisza. Tego właśnie można doświadczyć w Trentino od stycznia do początku kwietnia, dzięki programowi Trentino Ski Sunrise.

Na licznych obszarach narciarskich w Trentino miłośnicy białego szaleństwa mają dostęp już o świcie do głównych wyciągów, którymi mogą dojechać do najbardziej znanych, ekscytujących tras. Pierwszy postój jest zawsze w schronisku, gdzie można posilić się śniadaniem na słodko lub na słono oraz mocną włoską kawą. Następnie czas na podbój tras w asyście tutejszych instruktorów jazdy, właśnie kiedy pierwsze promyki słońca muskają świeżo ubity śnieg. Połączenie złocistego światła z górską scenerią i jeszcze o tej porze pustymi stokami jest hipnotyzujące.

Trentino Ski Sunrise ograniczało się dotąd do sobót, jednak ze względu na szerokie zainteresowanie inicjatywa ta odbywa się teraz również w tygodniu. Jeśli jednak narty to nie Twój żywioł, nie martw się i głowa do góry! Weź ze sobą specjalne buty do wspinaczki lub obuwie na śnieg i po śniadaniu wyrusz na wyprawę z przewodnikiem otoczony przenikającą ciszą oprószonego świeżym śniegiem poranka.

Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle
Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle

… a po zmierzchu


Na wielu obszarach w Trentino kusi także nocna jazda na nartach. Uwielbiają ją tutejsi mieszkańcy, a kto raz jej spróbuje, na pewno złapie bakcyla. Zapewne część przyjemności związanej z tym przeżyciem płynie z faktu, że bierze się udział w czymś zupełnie wyjątkowym i oryginalnym. W końcu zjeżdżasz po górskich zboczach, kiedy to reszta narciarzy wygodnie wypoczywa w hotelowych łóżkach. Potem jednak doświadcza się innych uczuć. Otóż nocna jazda po oświetlonej trasie oddala wszystko to, co może rozpraszać uwagę w ciągu dnia. Widzisz tylko śnieg przed sobą i całkowicie skupiasz się na szybkości oraz płynności zakrętów. Teraz wreszcie koncentrujesz się na sto procent - ty, narty i nic więcej!

Madonna di Campiglio było pierwszym obszarem narciarskim w Trentino oferującym nocną jazdę na stromych stokach i dostarczającej dreszczyku trasie 3-Tre, która tuż przed Bożym Narodzeniem gości zawody Pucharu Świata. W Val Rendena narciarze biegowi mogą cieszyć się oświetloną, 3-kilometrową trasą na obszarze Pinzolo-Carisolo, a miłośnicy biegów zjazdowych pokochają trasę Bolbeno i jego nowe oświetlenie obejmujące cały stok.
Kolejnym popularnym celem dla wielbicieli nocnej jazdy na nartach jest Val di Sole. W Marilleva oświetlona jest trasa ‘Biancaneve’, na przełęczy Passo del Tonale - ‘Valena’, w Peio - ‘Mezoli’. W Val di Fiemme biegi narciarskie nocą można uprawiać na trasie ‘Olimpia’ położonej nad jeziorem Tesero, na obszarze Cermis.

Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle
Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle

W Valsugana, na przełęczy Passo Brocon, system kolejek Funivie Lagorai umożliwia dojazd do trzech oświetlonych tras: oślej łączki dla najmłodszych oraz dwóch trudnych tras: ‘Piloni’ i ‘Bosco’. W Andalo, na płaskowyżu Altopiano della Paganella, narciarze mogą zjeżdżać na oświetlonej trasie ‘Cacciatori 1’, natomiast narciarstwo biegowe można uprawiać po zmierzchu na trzykilometrowym obszarze nad jeziorem.

W San Martino di Castrozza narciarze mają do dyspozycji trasę oświetloną przez czterdzieści latarni, a miłośnicy freestyle’u mogą ćwiczyć skoki i tricki w oświetlonym Colverde Snowpark. Podobnych emocji doświadczyć można na trasie Mount Nock w Ruffré-Mendola w Val di Non, a także w San Giacomo na płaskowyżu Altopiano di Brentonico na 2-kilometrowej trasie przeznaczonej do narciarstwa biegowego.

Nie tylko narciarze mogą cieszyć się stokami nocą. W Alpe Cimbra nocna zabawa możliwa jest też na zjeździe saneczkowym Moos. Monte Bondone proponuje wieczory Happy Snow na niektórych oświetlonych trasach oraz w Snowparku. Widok ze stoków na oświetlone ulice Trydentu doda jeszcze większego uroku temu wyjątkowemu przeżyciu.

Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle
Trentino. Narty o świcie i po zmroku, zobacz góry w innym świetle

Odkryj sekret naszego doskonale przygotowanego śniegu


Zastawiałeś się kiedyś, dlaczego tak łatwo jeździ się po trasach rano, natomiast po południu wiąże się to z większym wysiłkiem? Wszystko stanie się jasne, jeśli wybierzesz się na przejażdżkę ratrakiem Tognola w San Martino di Castrozza. Każdego popołudnia o 16:30 potężny ratrak Pistenbully zabiera gości na godzinną przejażdżkę. Zadaniem maszyny jest dokładne wygładzenie i ubicie śniegu, dzięki czemu miłośnicy białego szaleństwa mogą rozkoszować się przyjemnością jazdy w idealnych warunkach. Wyprawa ratrakiem z pewnością podaruje Ci nową perspektywę postrzegania trasy oczyma osób, które o nią codziennie dbają. Twoja pasja do narciarstwa stanie się jeszcze głębsza.

Więcej informacji o Trentino na stronie www.visittrentino.info

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #trentino #narty #dolomity #włochy #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com