skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Alpe Cimbra
Folgaria - Lavarone - Luserna

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Folgaria i Lavarone to ważne ośrodki narciarskie południowo-wschodniej części Trentino. Większa Folgaria (nieco ponad 3 tys. mieszkańców) ma wszystkie cechy najlepszych alpejskich kurortów - korzystne położenie, duże zaplecze gastronomiczne i noclegowe, liczne obiekty o charakterze sportowym (całoroczne lodowisko, hale sportowe do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, basen) i rozrywkowym (lokale z dobrą muzyką, kino). Mniejsze Lavarone (ponad 1 tys. mieszkańców) ma nieco uboższą ofertę, kusi za to jeziorem, jednym z najczystszych we Włoszech. W skład regionu wchodzi również niewielka Luserna (ok. 300 mieszkańców), chętnie wybierana na nocleg przez osoby preferujące odpoczynek w cichych, spokojnych wioskach.

Miejscowości są doskonałą bazą dla gości lubiących urozmaicone formy aktywnego wypoczynku - narciarzy przyciągają w te strony piękne widoki południowego pasma Dolomitów, zadbane trasy o różnym stopniu trudności (również tematyczne, takie jak historyczna Salizzona di Fondo Grande, pozwalająca obejrzeć umocnienia z okresu I wojny światowej) i nowoczesne wyciągi (przeważają kanapy, są też gondole i orczyki).

Narciarska karuzela Skitour dei Forti liczy ok. 80 kilometrów tras, z których wspaniale widać trydenckie szczyty, a przy dobrej widoczności również bardziej oddalone góry Południowego Tyrolu, aż po granicę z Austrią. Na wytrawnych narciarzy czekają naprawdę trudne trasy, średnio zaawansowani znajdą wiele miejsc do spokojnego smakowania rozkoszy jazdy, a początkujący z łatwością postawią pierwsze kroki na specjalnych trasach przygotowanych pod naukę jazdy. Zarówno w Folgarii, jak i w Lavarone działają szkółki narciarskie z bogatą ofertą dla dzieci i dorosłych.

Dla snowboardzistów przygotowano nowoczesny snowpark, a dla amatorów sanek - tor saneczkowy. Wiele tras czeka na miłośników biegów na nartach i wędrówek na rakietach śnieżnych.

W ciepłych miesiącach warto tu przyjechać dla kojącego oczy zielonego otoczenia, czystych wód jeziora Lavarone, licznych tras turystycznych i szlaków rowerowych, dużego parku przygotowanego specjalnie pod potrzeby wędrowców nordic walking (17 zróżnicowanych tras), 18-dołkowego pola golfowego i wielu innych atrakcji, które zaspokoją przeróżne potrzeby wszystkich gości.

Zarówno zimą, jak i latem region Folgaria-Lavarone doskonale nadaje się na wypoczynkowy pobyt z dziećmi. Zróżnicowana oferta i walory środowiskowe spełniają wszelkie kryteria pozwalające spędzić tutaj udany urlop rodzinny.
Booking.com