skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Passo di Lavaze
Val di Fiemme

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Niewielka stacja Oclini/Jochgrimm wchodzi w skład zespołu terenów narciarskich Val di Fiemme/San Floriano. Dolina Val di Fiemme, położona w północno-wschodniej części regionu Trentino, malowniczo otoczona łańcuchami górskimi Latemar, Lagorai i Pale di San Martino, nazywana często "bramą Dolomitów", oferuje ponad 100 km nartostrad na wysokościach od 860 m n.p.m. do 2 450 m n.p.m., z czego 98 proc. posiada sztuczne naśnieżanie. W regionie obowiązuje karnet Dolomiti Superski, co oznacza możliwość korzystania z 1 200 km tras tej największej na świecie narciarskiej karuzeli.

Ośrodek Oclini/Jochgrimm nie jest zbyt rozległy (tylko 2 czerwone i 4 niebieskie trasy). Miejsce to polecić można narciarzom początkującym i rodzinom z dziećmi. W większości płaskie i wspaniale nasłonecznione stoki idealnie nadają się do nauki. Dzięki położeniu na sporej wysokości (przełęcz Oclini, rozdzielająca masyw La Rocca i Corno Bianco, biegnie na wysokości blisko 2 000 m n.p.m.) śnieg na trasach leży do końca kwietnia.

Przyjeżdżający tu turyści mogą liczyć na spokój, brak kolejek na stokach i piękne widoki.

Rejon ten nadaje się również doskonale do uprawiania narciarstwa biegowego. Korzystać można z 50 km szlaków w rejonach Corno Bianco.
Booking.com