skionline.pl WorldSkitest 16/17 Allround mężczyźni Atomic
poprzednia nartanastępna narta
Redster XT

Narty o pięknej, ponadczasowej szacie graficznej, za którą w konkursie SnowStyle zgarnęły złoty krążek. Redster XT zabłysł również na stoku zyskując uznanie jurorów i bardzo wysokie noty we wszystkich kategoriach. Zasłużona druga lokata, można kupować w ciemno.

Testowana narty:
długość: 170 cm
promień: 14 m
taliowanie: 122-71,5-105,5

Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
39.3
Długi skręt 8.2
Krótki skręt 7.4
Trzymanie krawędzi 7.9
Stabilność 7.9
Łatwość prowadzenia 7.9

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Jeśli szukasz zaawansowanych nart na trasę, które dają się łatwo kontrolować nawet przy dużej prędkości, to model Atomic Redster XT jest nie do pokonania. Jak sama nazwa wskazuje, ich konstrukcję oparto na sportowej technologii Redster, jednak nadano im charakterystykę (i wygląd) produktów z grupy all mountain. Narty wyposażono w Full Sidewall – ścianki boczne na całej długości nart – profil Race Rocker i rdzeń Power Woodcore, który zapewnia niezwykłą stabilność i doskonałe tłumienie drgań podczas jazdy z dużą prędkością. Skrót XT oznacza „Cross Turn” i bazuje na taliowaniu opartym na wielu łukach, dzięki czemu narty z linii XT oferują idealny kompromis między charakterystyką slalomową, a tą przeznaczoną do slalomu giganta.

Full Sidewall, Power Woodcore, Titanium Stabilizer
RACE ROCKER 5/95/0
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 149/156/163/170/177/cm
Promień: 14 m / 170 cm
Doubledeck 3.0, RAMP Tech, Tapered Sidewall, Titanium Powered, Power Woodcore,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Doubledeck 3.0


Doubledeck 3.0 to swobodna górna powłoka, która lepiej pochłania drgania i zwiększa stabilność. Zmieniliśmy łączenia z przodu na bardziej miękkie, żeby umożliwić jeszcze szybszą inicjacje skrętu, a z tyłu na twardsze żeby wyzwolić niezwykłe przyspieszenie.

RAMP Tech


Atomic Redster wspomagane są również przez nową technologię RAMP Tech. Przy skręcie z dużą prędkością RAMP Tech automatycznie podnosi piętę o 10° poprzez zmianę kąta nachylenia. To przesuwa Twoje ciało do przodu przed środek nart, pozwalając Ci na bardzo precyzyjne i niemęczące skręcanie na twardych wyratrakowanych stokach.

Tapered Sidewall


Atomic Redster wyposażony jest w zwężany Sidewall. Rozszerzający się Sidewall w kierunku taila zapewnia dużo wsparcia przy przyspieszeniach.

zobacz całą kolekcję Atomic 16/17

Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Freeride do 100
Freeride do 120
Złoto:Atomic
Srebro:Elan
Brąz:Blizzard
WorldSkitest 2016 - testy nart