skionline.pl WorldSkitest 2016 All Mountain mężczyźni Fischer
poprzednia nartanastępna narta
Pro MTN 80 Ti

W tym roku, na dobrym, 5. miejscu uplasowały się ex aequo Fischer i Nordica. Jak pokazują przyznane przez testerów oceny, kolejna odsłona Pro MTN 80 jest bardzo udanym wynalazkiem. Narty są dynamiczne, niezwykle stabilne, a dzięki niskiej wadze, pozwalają zaoszczędzić na stoku sporo energii.

Testowana narty:
długość: 180 cm
promień: 16/163 cm
taliowanie: 124-81-110

Parametry testowanej narty:
- promień: 0.0 m

Ocena:
Bardzo dobre
Punkty:
37.4
Długi skręt 7.7
Krótki skręt 7.4
Trzymanie krawędzi 7.8
Stabilność 7.3
Łatwość prowadzenia 7.2

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Prace nad rozwojem nart, które były zwycięzcą World Ski Test, zaowocowały projektem, oferującym najwyższej jakości doznania narciarskie. Pro Mtn 80 Ti to niezawodny towarzysz wypadów poza trasy, gdzie lekkie i zwinne narty są niezbędne. Technologia Air Tec Ti gwarantuje stabilność i niską wagę.

Nawet gdy warunki są ciężkie, takie, jak w przypadku rozjeżdzonej trasy, nowy model z grupy All Mountain z pewnością Cię nie zawiedzie. All Mountain Rocker i Early Rise Tail czynią ją przyjazną oraz łatwą w prowadzeniu i manewrowaniu, nawet na najnierówniejszych trasach.

Przemyślane frezowanie drewnianego rdzenia Air Tec redukuje wagę do minimum. Wstawki z włókna węglowego (12K) na dziobach i piętkach nart zauważalnie zwiększają odporność na skręcanie, pomimo dużo cieńszej konstrukcji, która dodatkowo obniża wagę nart.

Titanal na całej długości narty (widoczny w odcinku wiązań) zapewnia najwyższą stabilność oraz bezpośrednie przeniesienie sił. Promień skrętu oraz profil narty Razorshape są zaprojektowane specjalnie, by uwydatnić carvingową charakterystykę.

Długość i wysokość rockera: vo. 270 hi. 100
Dedykowane wiązanie: T61015
Konstrukcja / Technologie: SW-Sidewall, Titanium 0.5, Air Tec Ti

Parametry techniczne:Technologie:
długość: 159/166/173/180
promień: 16m/173cm
taliowanie: 124-81-110
Air Carbon, Sintered Bases, Air Tec Ti, All Mountain ROCKER, Carbon Nose, Razorshape, Free Milled Titanium, Air Core Carbon,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Air Carbon


Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.

Sintered Bases


Spiekany ślizg zapewnia lepszą chłonność smarów i żywotność konstrukcji.

All Mountain ROCKER


Zaledwie 2 do 3mm ROCKER może zrobić wielką różnicę: przednia część narty zapewnia zrównoważoną, stałą inicjację skrętu oraz doskonałą zwrotność nart na przygotowanych stokach jak i w puchu!

Razorshape


Pochyłe ścianki boczne nadają narcie charakterystyczny wygląd ale przede wszystkim obniżają jej wagę! Jednocześnie wraz z za wyglądem idzie sportowy charakter narty, która poprzez mniejszą powierzchnię styku z podłożem może być szybsza.

zobacz całą kolekcję Fischer 16/17

Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Freeride do 100
Freeride do 120
Złoto:Elan
Srebro:Voelkl
Brąz:Blizzard
WorldSkitest 2016 - testy nart
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.