skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań

2017.03.02
Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań
Kliknij, aby powiększyć.
Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań
Salomon Gemma to najnowsza propozycja dla pań poszukujących wysokiej jakości nart zapewniających niezawodne trzymanie krawędzi, tłumiących drgania i gwarantujących płynną, przyjemną jazdę. Stworzenie sprzętu spełniającego wszystkie z wymienionych cech nie było zadaniem łatwym, niemniej jednak, z pomocą setek kobiet, które testowały narty - udało się!
Stara dewiza głosiła: "pink it and shrink it", co przekładając na potoczny język przetłumaczyć można: "pokolorujmy narty na różowo, obniżmy ich wagę, a panie będą zachwycone". Niestety, taka recepta na dobre, damskie narty dawno straciła ważność. Stąd pomysł Salomona, by sprostać aktualnym oczekiwaniom i wypuścić na rynek taki sprzęt, który faktycznie spełni wszystkie oczekiwania.

Początki nie były łatwe. Zespół składający się z damskiego teamu odpowiedzialnego za badania i rozwój produktów rozpoczął dwuletni projekt oparty na zbieraniu danych i badaniu trendów w narciarstwie rekreacyjnym oraz testach i analizie faktycznych potrzeb jakże szerokiej grupy docelowej.

- Pierwszym krokiem w projekcie było zidentyfikowanie faktycznych potrzeb pań co do sprzętu mającego dostarczyć z jazdy jak najlepsze doznania- wyjaśnia Magalie Durand, manager ds. rozwoju produktów damskiej linii nart.

- Jak pokazały przeprowadzone przez nas badania, aż 80 proc. respondentek odpowiedziało, że to czego najbardziej brakuje im w nartach to poczucie pewności, tak więc naszym głównym celem stało się stworzyć deski, które - dzięki zastosowaniu najnowszych materiałów i technologii - spełnią ich oczekiwania.

Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań
Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań

Główną cechą odróżniającą model Gemma od konkurencyjnych damskich nart jest technologia Control Frame. Co oznacza? Oznacza, że mają trójwymiarową konstrukcję, w której, na końcach nart, zastosowano specjalne, odpowiedzialne za niezawodne trzymanie, krawędzie, które nie obciążają i nie zwiększają wymiaru nart. Ponadto, pod butem, w okolicach talii, producent zaimplementował miękki materiał Comfortech, który skutecznie łagodzi skutki uderzeń i absorbuje drgania. System ten uzupełniają pochłaniające siłę uderzenia Progressive Transfer Pads (wstawki odpowiedzialne za progresywny przekaz siły) zamontowane w zintegrowanym systemie wiązań. W efekcie siła uderzenia i drgania są skutecznie redukowane i nie przenoszą się na stopy narciarza, co owocuje większą kontrolą i poczuciem pewności w prowadzeniu nart. Cały, opisany powyżej system nosi nazwę Smooth Ride Technology (technologia poprawiająca płynność jazdy).

Narty Salomon - kolekcja 16/17

- Model Gemma testowany był w zróżnicowanych warunkach przez setki kobiet, dodaje Magalie.
- Zarówno średnio zaawansowane jak i bardzo dobrze jeżdżące panie doceniły płynność jazdy i świetne trzymanie krawędzi. Podsumowując, udało nam się stworzyć narty, które dadzą więcej pewności, pozwolą jeździć znacznie szybciej i dostarczą mnóstwo frajdy przez cały dzień na soku.

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #salomon #narty #gemma #dla kobiet

Powrót

AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia

Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 16/17
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.