Narty - skionline.pl
Jump to content
 • Wpisy na blogu

  • By tanova in Na nartach, o nartach i po nartach 8
   Dlaczego Skopje na listopadowy weekend? Na narty trochę za mało czasu – dwa dni i 2000 km w drodze, żeby pojeździć dwa dni w niepewnej pogodzie, to jednak nie do końca nas przekonywało. Więc może gdzieś na południe, w stronę słońca? Uciec od depresyjnej pluchy i listopadowych wichur, naładować baterie, aby przetrwać do sezonu narciarskiego? Jakiś city break, a jeszcze lepiej city i outdoor? W listopadzie wybór kierunku wcale już nie jest taki prosty ze względu na kapryśną aurę, ale wpadła mi w oko oferta na lot z Berlina do Skopje i z powrotem. Termin pasował idealnie, ale Macedonia Północna? Miejsce takie dość nieoczywiste, lecz im bardziej wgrzebywałam się w internet – między innymi w relację @aklim czy blog polskiej pary, która pomieszkuje w Skopje - tym bardziej zaczynał mi się podobać ten pomysł.

   Wylądowaliśmy więc z moim mężem, Darkiem, w nocy z soboty na niedzielę, w strugach deszczu. Ale rano przywitało nas piękne słońce, a ładna i ciepła pogoda miała nam towarzyszyć praktycznie przez cały pobyt. Nasz hotelowy pokój miał widok na pomnik i na górę Vodno z oświetlonym w nocy krzyżem w oddali (krzyż akurat schowany za drzewem). Bardzo typowe dla Skopje, bo jak się okazało - pomników tutaj w cholerę, a góry otaczają miasto praktycznie ze wszystkich stron.


   Jakie jest Skopje? To miasto zupełnie niepodobne do innych. W 1963 roku trzęsienie ziemi zniszczyło większość historycznej zabudowy, więc dominują jugosławiańskie blokowiska z wielkiej płyty. Ale ostatnia dekada przyniosła bardzo kontrowersyjną architektoniczną rewolucję centrum miasta – projekt Skopje 2014, polegający na budowie wielkich gmaszysk w stylu neoklasycystycznym i całej masy monumentalnych pomników bohaterów narodowych w duchu macedońskiego nacjonalizmu, co jest ponoć solą w oku całkiem sporej tutejszej muzułmańskiej mniejszości albańskiej. Projekt – będący w zasadzie samowolą budowlaną ówczesnego prezydenta Macedonii – pochłonął absurdalnie olbrzymie publiczne pieniądze. Mówi się o kilkuset milionach euro, co – jak na finanse takiego małego i borykającego się z licznymi trudnościami ekonomicznymi kraiku – jest niewyobrażalnie wielką kwotą. A w tle korupcja i nadużycia na gigantyczną skalę.

   A jak to wygląda? Zobaczcie sami – pomniki „rosną” tutaj jak grzyby po deszczu, osiągając karykaturalne rozmiary i zagęszczenie. Na pierwszy ogień oczywiście Aleksander Macedoński na koniu, na gigantycznej paterze na Placu Macedonia oraz na kolumnie – ok. 200 metrów dalej   A na dolnym piętrze tej kolumny – modelowa rodzina macedońska: ojciec, matka, dziecko i … dwa leżące lwy 🤣


   Tuż obok pomnik Cyryla i Metodego (na drugim planie), a także macedońskich matek – jedna w ciąży, a trzy tulą dzieciarnię.


   A gdzie tatusiowie? Czyżby oddawali się jakiejś szemranej grze hazardowej? 🤔


   Plac Macedonia i średniowieczny Kamienny Most na rzece Wardar, to centralne miejsca w stolicy. Obok mostu zbudowano Muzeum Archeologiczne – to ten gmach z grecką kolumnadą:


   Idziemy kawałek dalej, w stronę Porta Macedonia – wygląda na to, że Skopje pozazdrościło Paryżowi Łuku Triumfalnego.


   W bramie Łuku, jak również w kilku innych miejscach zauważamy cytaty Matki Teresy, która właśnie tutaj, w Skopje, się urodziła.


   Jej dom rodzinny już nie istnieje, ale w miejscu, gdzie stał, urządzono Memorial House Mother Theresa – miejsce pamięci z galerią fotografii i pamiątek po tej niezwykłej zakonnicy oraz przeszkloną, nastrojową kaplicę na górnym tarasie. Budynek z zewnątrz trochę przywodzi na myśl architekturę Hundertwassera:


   Wnętrze:

   Są też polskie akcenty – dokumenty z przyznania Matce Teresie doktoratu Honoris Causa Uniwersytetu Jagiellońskiego:


   W budynku dawnego dworca kolejowego, którego zegar zatrzymał się 26 lipca 1963 na godzinie 5.17, gdy zaczęło się trzęsienie ziemi, znajduje się Muzeum Miejskie z podobno dość ciekawą ekspozycją. Ale z uwagi na jakąś uroczystość w hallu muzeum, niestety nie było udostępnione tego dnia zwiedzającym:


   Postanawiamy więc wrócić na drugą stronę Wardaru, do historycznej dzielnicy albańskiej i zwiedzić fortecę Kale, górującą nad miastem. Po drodze takie widoczki:

   Rzuciła nam się w oczy duża liczba bezdomnych psów w centrum Skopje – szczególnie w okolicach Placu Macedonia . Zwierzaki przyjazne, ewidentnie szukające kontaktu z ludźmi, wiele z nich zaczipowanych. Nawet nie wyglądały na wygłodzone – mam nadzieję, że ludzie, a może okoliczne knajpki dokarmiają te biedne psiaki.
   Na placu kupiliśmy sobie od ulicznego sprzedawcy torebkę pysznych, pieczonych kasztanów i ruszyliśmy w stronę Kale:   Z fortecy roztaczają się imponujące widoki na miasto i okoliczne góry, znad których właśnie zaczęły nadciągać czarne, burzowe chmury:


   Ha, a za jedną z baszt niespodzianka – robotnik i kołchoźnica! 🤣


   Gwałtowną, ale krótką nawałnicę przeczekaliśmy pod daszkiem, za to zaraz potem zostaliśmy wynagrodzeni wspaniałą tęczą:


   Twierdza Kale sąsiaduje z zabytkowym meczetem Mustafy Paszy – Darek idzie zwiedzać, a ja grzecznie czekam na zewnątrz – bo w rurkach, wydekoltowanej koszulce z krótkim rękawem i z gołą głową z pewnością zgorszyłabym pobożnych wyznawców Allaha.🙄


   Z meczetu, który notabene znajduje się niedaleko naszego hotelu, kilka razy dziennie rozlegają się przez głośniki zawodzące śpiewy muezzina, które odbijając się echem od gór, niosą się zwielokrotnione po całym mieście. Codziennie mamy taką pobudkę o 5.30. No cóż, jesteśmy na Bałkanach, więc jest multi-kulti. Taki klimat.

   A potem zagłębiamy się w labirynt uliczek klimatycznego Starego Bazaru. Knajpki i bary sąsiadują tu ze sklepikami różnej maści – na wystawach sporo sukien w bollywoodzkim stylu, jakieś rękodzieło i liczne pracownie jubilerskie. Jest sporo ciekawej srebrnej biżuterii, a że ten wyjazd sprezentowaliśmy sobie właśnie na srebrne wesele, to wracam z ładną pamiątką. Część budynków jest jednak opuszczonych i zaniedbanych.


   Po późniejszym obiedzie postanawiamy przejść się jeszcze na spacer bulwarami wzdłuż Wardaru.

   Vodno i dachy Skopje o zachodzie słońca:


   Mostu im. Goce Dełczewa (narodowy bohater macedoński) strzegą dwie pary gigantycznych lwów, a w oddali forteca Kale:


   Bulwary są trochę zaniedbane, ale za to na obu brzegach poprowadzono całkiem zacne ścieżki rowerowe   A przy siedzibie macedońskiego rządu – pomnik wyzwolicieli. Robi wrażenie! 😲

   Wieczorem centrum Skopje jest rzęsiście oświetlone. I jakkolwiek nie da się ukryć, że te wszystkie gmachy i pomniki, to jeden wielki kicz i to bardzo kosztowny, to nadają one miastu niepowtarzalnego kolorytu, dla którego warto odwiedzić stolicę Macedonii Północnej.
   [cdn.]


  • By marboru in marboru nie tylko na nartach 17
   Trochę alpejskich wspomnień - inspiracja przed sezonem.
   Blog? Zapytałem Jacka, by się upewnić gdy do mnie zadzwonił. Na Skionline? Tak, tak! Potwierdził. Będziesz pisał? Chwila milczenia...jasne! Piszę, pisałem i będę pisał. 
   A co z dorobkiem z wątku "Marboru - relacje"? No fajnie gdyby je tak jakoś przenieść do bloga... hmmm Jak? No ręcznie. Konsternacja.
   Myślałem, myślałem, czasu na co dzień coraz mniej - cholera, jak to zrobić?
   Na początku podszedłem do tematu ambitnie - dobra, siądę, pogrzebię w galeriach zdjęć na kompie, powspominam i stworzę taki remake relacji po latach i uzupełnię wstecznie bloga o swoje wyjazdy.
   Potem spojrzałem na forum i w swój stary, forumowy kącik i się załamałem - nie jestem w stanie 😮 Nie ogarnę tego, bo przecież trzeba zarabiać na przyszłe narty, budowa domu rozgrzebana, treningi kolarskie trzeba uskuteczniać - poddałem się. 
   No dobra jak nie tak, to jak tu podejść do tematu?
   I wymyśliłem - zrobię pierwszy blogowy wpis jako ten wspomnieniowy. Podeprę się swoimi klipami, a przy okazji może kogoś zainspiruję przed rozpoczynającym się sezonem, co do miejsca przyszłych wyjazdów?
   No dobra, może się uda w ten sposób rozpocząć moją działalność w nowym, forumowym miejscu Gdzie i "Wilk JC" będzie syty, a i marboru "będzie cały"  
   A w przyszłości, po narciarskich wspomnieniach już na bieżąco będę Wam opisywał miejsca, które odwiedzam. Będą to wpisy różne, różniaste - nie koniecznie związane z nartami.
   Od czego rozpocznę wspominki?
   Dolina Zillertal
   Pierwsza przygoda z kamerą GoPro Hero 4 Silver i wspaniały wyjazd z Forumowiczami. @johnny_narciarz, @Bumer, @KP, @artix oczywiście moja @Paula ale także "ukryty" na forum Michał z Wiktorem, Paweł z roboty. Krótkie spotkanie tutaj zaliczamy również z Piotrem @Piotr_67.
   Parszywe pokoje z upadłego Necermanna i ambicja odwiedzenia jak największej ilości ośrodków w Dolinie.
   Co się udało zrobić? Zillertal Arenę, Mayrhofen Zillertal, Hoch Zillertal oraz lodowiec Hintertux.
   Jak pamiętam ten wyjazd? Poznanie na "żywo" Artixa, skręcona noga w kolanie Pawła i w kostce Krzyśka "KP". Hahaha nie tylko negatywy (Artur to akurat nie o Tobie ) - świetna atmosfera, wesoło i nie licząc jednego dnia ze śnieżycą - 5 słonecznych dni. Dowcipy Bumera? Bezcenne!
   Nie tak dawno Jacek opublikował Vloga z Lodowca Hintertux...moje wspomnienie z tego miejsca?
   Świetne! To był jeden z tych magicznych dni na nartach! Jak było tam 4 lata temu? Proszę - możecie porównać obraz z produkcji JC z września 2019 oraz marca 2015.
   No i ta westernowa muzyka Enio...
   Maciek odważnie podążał za riderem marboru niczym amerykański szeryf za banitą, kowbojem a marboru jeszcze kaleczył jazdę na nartach  
   Muzyka ze spaghetti filmów, to również podkład z naszej wizyty w Hoch Zillertal!
   Do dzisiaj właśnie ten ośrodek z doliny najbardziej wspominam (poza Tuxem, który jest rewelacyjny!). Świetne, szerokie trasy, piękne widoki, pająk i krótki gigant  
   Ależ miałem wówczas samozaparcia do kręcenia kamerą...
   Jeden wyjazd i trzy klipy 😮 
   Było bosko!
   Tą zimę, w 2015 zakończyłem w Alpach na WorldSkitest razem z @Piotr_67...oczywiście na zaproszenie Skionline.
   WST SkiWelt 2015
   Debiut na tego typu imprezie. Oszołomiony ilością i różnorodnością nart, świetnymi narciarzami i zawodnikami. Pogoda trochę nam nie dopisała, bo było ciepło i miękko. W ostatni dzień w strugach deszczu zjeżdżaliśmy na sam dół z Piotrem.
   Jakże byliśmy szczęśliwi gdy wracaliśmy do Polski Yarisem - prawda Piotr?
   Z tego wydarzenia powstał króciutki klip z @JC w roli głównej...
   Zima była długa roku pańskiego 2015...
   Spotkanie Forumowiczy na Kasprowym Wierchu! Ach cóż to było za wydarzenie!
   @johnny_narciarz, @Góral spod Skrzycznego, @expat, @Bumer, @Bończa, @marionen, @Annaa, @miraz, @artix… i jeszcze wiele innych osób. Listę zrobiłem po klipie, a pamięć zawodzi i cholera już nie pamiętam.
   Przypomni się kto jeszcze był?
   Oj dawno na Kasprowym nie byliśmy razem z Paulą!
   Może byśmy wrócili do tradycji spotkań na Kasprowym, w roku 2020?
   Rok 2016 w Alpach rozpoczęliśmy w...
   SKICircus styczeń 2016
   Kolejny raz super ekipa i pełna austriacka chata!
   Pierwszy dzień - śnieżyca i wyjazd niestety rozpoczął się kontuzją Andrzeja - pęknięta torebka stawowa... Ale cóż był, to za dzień? Puch jakiego do dzisiaj nigdy w górach nie spotkałem. Lekki, mięciutki, suchy...
   ...ależ było wspaniale @artix ? Jazda tyłem i eksperymenty z montażem.
   Fantastyczny ośrodek, masa śniegu i siarczysty mróz!
   No i nawet mi się udało Hallo uchwycić w obiektywie...
   Z tego wyjazdu powstały dwa klipy. Drugi, razem z Paulą. Muzyka z mojego ulubionego filmu "Niepamięć".
   Ciekawe, kto przebrnął do tego momentu w tym wpisie?
   To co jeszcze zapamiętałem z tego wyjazdu? Długie, wieczorne posiadówki i wesołe rozmowy Polaków To był również pierwszy nasz wyjazd, gdzie na nartach jeździliśmy 7 dni w czasie tygodniowego pobytu. Swoją drogą - do dzisiaj się zastanawiam dlaczego wcześniej nie wpadłem na pomysł jazdy w ostatni dzień, do południa? Od tamtego wyjazdu - już się zdecydowanie poprawiliśmy z Paulą w tej kwestii.
   Niestety, tu przerwało mi się moje pisanie i opublikował się niepełny post... Piszę dalej - na szczęście jest edycja.
   Hochgurgl / Soelden / Kuhtai - Ski Adventures
   Marzec 2016.
   Romantyczna podróż - we dwoje z moją "Drugą Połówką". Dolina Otztal.
   Ten pobyt mogę podsumować w kilku słowach: Słońce, rewelacja w Hochgurgl, na lodowcach, w Kuhtai...rozczarowanie Soelden.
   Choć miejsce pobytu agenta 007 miało coś w sobie
   Gdyby ktoś mnie zapytał o najlepsze trasy narciarskie w Alpach? Z pewnością pokazałbym mu poniższy klip...
   Rok 2016 kończymy razem z Maćkiem @johnny_narciarz Kolejny wypad na WorldSkitest.
   WST Karyntia
   Zupełnie inaczej wyglądające Alpy... Trasa A1 i kolejne emocje związane ze sprzętem, gwiazdami światowego narciarstwa.
   Karyntia...wtedy nie zachwyciła mnie za bardzo - to się zmieniło ostatniej zimy przy okazji trzeciego WST - ale to zupełnie inna historia  
   To co zapamiętałem?
   Umykający czas niczym w kalejdoskopie i nasze z Maćkiem dyskusje związane z ośrodkami w Alpach a Chopokiem  
   Do dzisiaj na Chopoku nie byłem hahaha - ciekawe, kiedy to się zmieni?
   Ski Arlberg czyli narty w St. Anton / Lech / Zurs / Warth / Klosterle początek roku 2017
   Miały być tłumy ludzi - nie było.
   Miał być przepych i splendor - był!
   Miało być dużo jazdy - była świetna jazda  
   Śniegu masa, mróz i eksploracja potężnego ośrodka narciarskiego ze sławnym St. Anton.
   Takkk to był wypasiony rok!
   W marcu bowiem po raz pierwszy na narty, do raju zabrałem Paulę...
   Pierwsza odsłona SkiSafari po Dolomitach 2017
   Kolejny wypad z @Piotr_67 z gronem Przyjaciół!
   Pogoda? Lampa, lampa, lampa...
   Miejsca jakie odwiedziliśmy: Cortina d'Ampezzo, Lagazuoi, lodowiec Marmolada, Sella z Arabbą i Val Gardeną, Ciampac...i ulubione miejsce Piotra, kameralne miejsce...ale, to może niech pozostanie tajemnicą.
   Tutaj było sporo kręcenia - kilka kamer, stabilizator, aparaty i masę ujęć.
   Obraz wyszedł zadowalający - do dzisiaj poniższy filmik jest wśród naszych wspomnień najczęściej oglądany  
   W roku 2018...był złamany obojczyk Pauliny...była operacja mojego kolana (łąkotka załatwiona w Dolomitach, ACLa nie było już dawno) - wyjazd zaliczyliśmy jeden.
   Narty w Tyrolu / Serfaus-Fiss-Ladis / Nauders / Venet / Kaunertal 2018
   Jeden wyjazd i tym razem skisafari po Tyrolu.
   Było znowu romantycznie, bo we dwoje...było trochę emocji, bo w dwa pierwsze dni, każdego spadło po metrze śniegu...
   ...i z tego wyjazdu powstał klip, którego celem było pokazanie Słońca i "słonecznej" Pary  
   Jak wyszło? Zapraszam do obejrzenia tych, którzy jeszcze nie widzieli:
   Z tego wyjazdu najbardziej utkwił nam w pamięci Lodowiec, ale również małe Nauders i Venet.
   Było bosko! 2 dni pełne śniegu, 5 dni pełne promieni  
   No i powoli zbliżam się do końca swojego pierwszego wpisu na blogu... rok 2019. 
   Aosta 2019
   Marzenia - te spełniliśmy w zeszłym sezonie.
   Jazda na nartach w cieniu sławnego Matterhorna, jazda na nartach pod najwyższą górą Europy Mont Blanckiem  
   Skisafari po dolinie Aosty i odwiedzone następujące ośrodki: Pila, Monterosa, Cervinia, La Thuile wraz z La Rosiere oraz Courmayeur.
   Na wesoło:
   I klip z trochę szybszą jazdą marboru  
   Cudowne miejsca, mało czasu - z pewnością tam wrócę, wrócimy!
   Za mało czasu na tak niesamowite ośrodki narciarskie. Tylko liznęliśmy...i nam jęzory zwyczajnie przymarzły do lodu  
   Po niepełnym sezonie "chorobowym"...koniec roku mieliśmy naprawdę mocny!
   SkiSafari Dolomity 2.0
   Odwiedziliśmy Civettę, Carezzę, San Martino di Castorozzę, Alpe Lusię, Predazzo, San Pellegrino oraz Cortinę d'Ampezzo. Bardzo na bogato jeśli można tak napisać.
   Było kameralnie, była Cortina...było sporo jazdy autem...ale jeszcze więcej na nartach! 7 dni i 7 ośrodków!
   Warunki, pogoda? Słońce, twardo i przede wszystkim widokowo.
   Zachwycaliśmy się każdego dnia, każdego dnia byliśmy w raju.
   Ten wyjazd, to również kontuzja nadgarstka w pierwszym dniu. 
   Ból i trochę pokory później. 
   Debiut z GS na nogach był dla mnie dość bolesny - zakończony na szczęście dobrze.
   Po tym wyjeździe jesteśmy zakochani we Włoszech i Dolomitach na zabój! To było dla mnie w sumie już 4 raz w tej okolicy...ale chyba najpełniejszy, najwspanialszy w cudnych okolicznościach przyrody na wspaniałych trasach!
   Sudtirol rządzi!  
   Więcej klipów wspomnieniowych nie mam  
   Mam nadzieję, że Was nie zamuliłem ilością materiału i że kogoś może zainspirowałem, by podążyć śladami marboru.
   Dziękuję wszystkim, którzy przebrnęli  
   Jeśli macie jakieś pytania, co do pokazanych przeze mnie miejsc, ale nie tylko, to piszcie - będzie mi niezwykle miło jeśli ten mój blog nabierze życia  
   Pozdrawiam serdecznie
   Mariusz
 • Albums

 • Tematy z ostanio dodanymi postami

 1. Ski Gear

  1. Sprzęt narciarski

   Narty, buty, wiązania, odzież, akcesoria
   16,978
   posts
  2. Dobór sprzętu

   Na czym jeździć, jak zacząć, jak kupować, jak dobierać - porady, pytania, odpowiedzi
   24,176
   posts
  3. Tuning sprzętu

   Ostrzenie, regeneracja, smarowanie, suszenie, narzędzia, porady
   3,206
   posts
  4. Testy sprzętu

   Podziel się swoimi uwagami dotyczącymi sprzętu, który używasz.
   3,375
   posts
  5. Giełda sprzętu narciarskiego

   Kup - Sprzedaj - zamień

   Oferty zawierające tylko odnośnik do portali aukcyjnych będą usuwane!
   3,783
   posts
 2. Stacje narciarskie

  1. Polska

   Ośrodki narciarskie w Polsce

   36,241
   posts
  2. Alpy

   Stacje narciarskie w Alpach - Austria, Francja, Niemcy, Słowenia, Szwajcaria, Włochy
   14,111
   posts
  3. Słowacja, Czechy

   Stacje narciarskie na Słowacji i w Czechach
   6,907
   posts
  4. Samochodem na narty

   Jak przygotować auto, jak dojechać, jak przewozić narty, opony, łańcuchy, opłaty, dojazd, informacje, porady
   5,623
   posts
  5. Warunki narciarskie - pogoda

   Informacje o warunkach narciarskich, prognozach, pogodzie, wasze obserwacje
   27,867
   posts
  6. Reszta świata

   Tu wstawiamy informacje o ośrodkach narciarskich "reszty świata"
   1,203
   posts
 3. Technika jazdy na nartach

  1. Race

   Jazda na bramkach, slalom, gigant, technika, porady
   1,338
   posts
  2. Carving, funcarving

   Informacje o technice carvingowe - jak zacząć, jak doskonalić, ewolucje
   4,585
   posts
  3. Freeride, freestyle

   Porady, bezpieczeństwo, technika
   1,552
   posts
  4. Poczatkujący na nartach

   Informacje, pytania, odpowiedzi dla wszystkich tych, którzy mają pierwszy kontakt z narciarstwem.
   2,604
   posts
 4. Wyjazdy na narty

  1. 20,846
   posts
  2. Wolne miejsce w samochodzie

   Jedziesz na narty, masz wolne miejsce w samochodzie lub szukasz transportu? Wpisz propozycję wyjazdu tutaj.
   1,011
   posts
  3. Wspólne wyjazdy, odstapię kwaterę, szukam kwatery.

   Masz już rezerwację i nie możesz pojechać? Szukasz kogoś na to miejsce? Szukasz kompanów na wspólny wyjazd? Tu wstaw swoją ofertę ofertę (tylko oferty niekomercyjne)
   Ważne! Wstawiając ofertę przedstaw się, napisz kilka słów o osobach które jadą, zainteresowaniach. Oferty w stylu - mam wolne miejsce od - do! Kto jedzie? - będą usuwane!
   4,542
   posts
 5. Sport

  1. Zawody, wyniki, kalendarze, sylwetki ...

   Zawody, kalendarz imprez, relacje, wyniki, zapowiedzi
   9,828
   posts
  2. Zawody dla amatorów

   Informacje, daty, wyniki, relacje ...
   2,233
   posts
 6. Narciarstwo klasyczne, ski touring, ski alpinizm

  1. Narciarstwo klasyczne, ski touring, ski alpinizm

   Informacje o sprzęcie, technice jazdy, terenach do jazdy
   3,544
   posts
 7. Pogadajmy

  1. Tematy narciarskie

   Rozmowy na tematy ogólne związane z narciarstwem
   18,176
   posts
  2. Chcę Wam o tym powiedzieć

   Rozmowy na tematy ważne ... nie związane w narciarstwem.
   25,480
   posts
 8. Nasze sprawy

  1. Forum info

   Informacje o nowym forum, zasady użytkowania, problemy, opinie ....
   3,361
   posts
  2. Tematy dot. skionline.pl

   Nowości, problemy, awarie, uwagi, sugestie
   2,757
   posts
  3. WZF skionline.pl

   Relacje ze spotkań forumowiczów.
   1,274
   posts
  4. Konkursy

   Konkursy dla użytkowników forum
   2,444
   posts
 9. Aktywne Lato

  1. Rowery

   Wszystko o rowerach, trasach rowerowych i sprzęcie
   3,903
   posts
  2. Rolki

   Rozmawiamy o rolka: o tym gdzie jeździć, jak jeździć, o sprzęcie i technice
   284
   posts
  3. Wypoczynek w górach

   Trekking, wspinaczka, rafting, canyoning. Dyskusje o sprzęcie, trasach i ciekawych miejscach.
   1,222
   posts
  4. Wypoczynek nad wodą

   Windserfing, kiting, żeglarstwo, pływanie
   515
   posts
  5. Bieganie

   Tutaj piszemy o bieganiu
   194
   posts
 10. Stare forum

  1. 14,602
   posts
  2. 5,082
   posts
  3. 782
   posts
  4. 1,241
   posts
  5. Euro 2008

   Wszystko na temat Euro 2008

   177
   posts
  6. Lato 2008

   Wszystko o wypoczynku w lecie

   167
   posts
  7. Olimpiada Pekin 2008

   Rozmawiamy o wydarzeniach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie

   100
   posts
Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...