skionline.pl stacje Austria Salzburgerland wyślij link znajomemu dodaj opinię
Lodowiec Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Kitzsteinhorn fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kaprun to niewielkie miasteczko w Ziemi Salzburskiej, malowniczo usytuowane u podnóża głównego grzbietu Wysokich Taurów, do którego narciarzy przyciąga przede wszystkim górujący nad okolicą lodowiec Kitzsteinhorn (3 203 m n.p.m.), oferujący interesujące tereny narciarskie, tak zimą, jak i latem.

Razem z oddalonym o 7 km miasteczkiem Zell am See, Kaprun współtworzy jeden duży kompleks narciarski. Jest to jeden z najbardziej popularnych wśród Polaków ośrodków sportów zimowych w Austrii.

Lodowiec Kitzsteinhorn przez okrągły rok oferuje wielką różnorodność tras narciarskich, z przewagą zjazdów średnio trudnych. Poza całorocznym terenem narciarskim na lodowcu, zapewniającym oprócz narciarskich atrakcji przepiękne widoki przy bezchmurnej pogodzie, interesujące są również niżej położone partie. W warunkach zimowych narciarze korzystać tu mogą łącznie z 41 km tras (głównie niebieskie i czerwone oznaczenia).

Trasy na lodowcu (otwarte również w miesiącach letnich) są raczej płaskie i niezbyt długie. Obsługują je orczyki. Nie jest to duży teren narciarski, niemniej jednak cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych rodaków.
Narciarzy i turystów na wysokość 2 452 m n.p.m. wywozi nowoczesna, dwuodcinkowa kolej gondolowa Gletschetjet. Aby znaleźć się u podnóża lodowca trzeba jeszcze pokonać kolejny etap - tym razem wyciągiem krzesełkowym, którego dolna stacja znajduje się w Alpincenter. W planach znajduje się budowa dalszego odcinka Gletscherjeta, którym będzie można wyjechać aż na sam szczyt lodowca.

Z Kaprun istnieje także dostęp na trasy terenu narciarskiego Maiskogel (1 675 m n.p.m.), oferującego 15 km tras, z czego większość to trasy łatwe, przyjemnie otoczone lasami. Są to tereny nadające się do jazdy zdecydowanie rekreacyjnej, chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi i mniej wprawnych narciarzy.

Kaprun jest miejscem atrakcyjnym także dla amatorów snowboardu. Stosunkowo duża ilość wyciągów krzesełkowych i gondole ułatwiają wjechanie na górę. Znajdują się tu także szkoły snowboardowe i snowpark.

Narciarze biegowi na terenie całego Europa Sportregion mają do dyspozycji prawie 200 km tras, w większości o średnim stopniu trudności. Posiadają one bezpośrednie połączenie z trasami w Saalachtal i Pinzgau.

Poza narciarstwem na terenie Europa Sportregion można uprawiać ponad czterdzieści innych dyscyplin sportowych.
Łyżwiarze mają do wyboru naturalną taflę zamarzniętego jeziora Zeller lub sztuczne lodowisko na wolnym powietrzu w Kaprun. Są również warunki do uprawiania hokeja i curlingu.
Kaprun wraz z okolicami oferuje wspaniałe warunki do uprawiania tradycyjnej turystyki pieszej i Nordic Walking, także zimą. Szlaki w najbliższej okolicy miasteczka są idealne dla rodzin z dziećmi i osób o słabszej kondycji.
Inne atrakcje to Winter Park i Kaprun Optimum - wodny kompleks rekreacyjny.

W samym Kaprun, miasteczku mniejszym i spokojniejszym od pobliskiego Zell am See, znajduje się warte odwiedzenia muzeum starych pojazdów - Vötter's Oldtimer Muzeum, a w jego sąsiedztwie - dwunastowieczny zamek, kiedyś pełniący funkcje obronne, który obecnie (z dobrze zachowanymi murami obronnymi i piękną romańską wieżą) stanowi stylowe tło dla wielu interesujących wydarzeń kulturalnych.

Niewielkie miasteczko Kaprun ma niezwykle bogatą (jak na swoje rozmiary) ofertę restauracji i barów, dzięki czemu wieczorami doprawdy trudno jest się tu nudzić.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 5 4 2 tak
Długość tras zjazdowych:41 km
- trasy łatwe13 km
- trasy średnie25 km
- trasy trudne3 km
Długość tras biegowych:200 km
Wysokość: 800 - 3029 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2016.10.15 do 2017.04.23
Wyciągi czynne od 08:15 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  25.00   37.00   50.00    
6 dni  123.00   184.00   246.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2016.12.24 do 2017.03.17.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Zell am See - Kaprun
Adres:Brucker Bundesstrasse 1a - 5700 Zell am See, Austria
Telefon:+43 (0)6542 770
WWW:www.zellamsee-kaprun.com
Zobacz
Kaprun - lodowiec Kitzsteinhorn, marzec 2016
Kaprun - lodowiec Kitzsteinhorn, marzec 2016
Kaprun - lodowiec Kitzsteinhorn, marzec 2016

zobacz więcej

Trentino
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.