skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Patscherkofelbahn - nowa kolej linowa w Innsbrucku
Patscherkofelbahn - nowa kolej linowa w Innsbrucku
2017.04.27
Patscherkofel to jeden z dziewięciu regionów narciarskich, wchodzących w skład Olympia Skiworld Innsbruck. W grudniu 2017 roku zostanie tu oddana do użytku nowa gondola, która zastąpi starą kolej linową, pamiętającą jeszcze czasy zimowych igrzysk olimpijskich w latach 1964 i 1976. Dzięki temu wjazd na niemal 2000m n.p.m. będzie szybszy i bardziej komfortowy.

Warunki narciarskie na austriackich lodowcach przed majówką
2017.04.27
Dzięki obfitym opadom śniegu, które w kwietniu nawiedziły tereny alpejskie, pokrywa śnieżna w wybranych stacjach miejscami przekracza 2,5 metra. A to nie koniec opadów - według prognoz, w najbliższych dniach w Tyrolu spadnie jeszcze ponad pół metra białego puchu. Chociaż wiele ośrodków zakończyło już sezon, niektóre tereny narciarskie nadal pozostają otwarte. Przed długim weekendem majowym sprawdzamy, jakie warunki panują na austriackich lodowcach.
Kultursommer Innsbruck 2017, czyli bogata oferta kulturalna stolicy Tyrolu
Kultursommer Innsbruck 2017, czyli bogata oferta kulturalna stolicy Tyrolu
2017.04.27
Kiedy myślimy o Tyrolu, pierwsze skojarzenie, jakie się nasuwa, to niejednokrotnie nowoczesne ośrodki narciarskie czy alpejskie krajobrazy. Stolica regionu jest jednak w równym stopniu nierozerwalnie związana z szeroko pojętym życiem kulturalnym, w skład którego wchodzą m.in. słynne festiwale, niezwykłe wystawy i poruszające koncerty. Jak co roku, i tym razem Innsbruck szykuje mnóstwo wspaniałych atrakcji w ramach Kultursommer 2017. Przedstawiamy pokrótce program zbliżającej się edycji.
Na Kasprowym Wierchu ruszyła trasa Goryczkowa! Promocje na skipassy
Na Kasprowym Wierchu ruszyła trasa Goryczkowa! Promocje na skipassy
2017.04.24
To obecnie jedyny w kraju ośrodek narciarski, w którym nadal panują tak wspaniałe warunki do jazdy na nartach. Funkcjonują obie trasy narciarskie - Goryczkowa i Gąsienicowa, czynna jest także nartostrada z Goryczkowej. Dodatkowo, aż 20 proc. mniej zapłacą teraz za skipassy na Kasprowy Wierch zarejestrowani użytkownicy karty PKLpass.
Schlick 2000 - małe Dolomity w sercu Tyrolu
Schlick 2000 - małe Dolomity w sercu Tyrolu
2017.04.21
Są takie stacje narciarskie, które mimo swoich niewątpliwych walorów, tracą na popularności tylko i wyłącznie dlatego, że leżą w sąsiedztwie słynnych i dużych kurortów. Do takich bez wątpienia należy teren narciarski Schlick 2000, położony w dolnej części doliny Stubai, ponad wioską Fulpmes. Jest to niewielka stacja, ale posiadająca niello zalet. Najważniejszą jest chyba wspaniały krajobraz otaczających szczytów, żywo przypominający znane z Południowego Tyrolu Dolomity, inną - równie cenną cechą, jest osłonięcie od wiatru, dzięki czemu przy gorszej pogodzie Schlick 2000 może pełnić rolę "ratunkowego koła" dla terenów położonych na lodowcu.
Czeskie Beskidy na rowerze
Czeskie Beskidy na rowerze
2017.04.20
Czeskie Beskidy uruchomiły nową stronę intranetową dla miłośników turystyki rowerowej www.beskydynakole.com. Znajdziemy tu opisy 40 szlaków o całkowitej długości 1627,6 km. Najkrótszy z nich mierzy 10,1 km, a najdłuższy, wiodący przez górskie szczyty, ma długość 94 km.
Pierwsza edycja "Dolomites Bike Day" już w czerwcu
Pierwsza edycja "Dolomites Bike Day" już w czerwcu
2017.04.20
Trzy przełęcze, trzy prowincje i trzy ladyńskie doliny powitają rowerzystów podczas premierowej imprezy "Dolomites Bike Day" w niedzielę, 18 czerwca 2017 roku. Kolejne weekendy zapowiadają się równie atrakcyjnie dla miłośników dwóch kółek - 25 czerwca odbędzie się "Sellaronda Bike Day", a 2 lipca "Maratona dles Dolomites". Udział w dwóch pierwszych wyścigach jest bezpłatny.
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
2017.04.20
Wędrówki po górach przynoszą spokój i pozwalają zapomnieć o codziennych kłopotach. Jednak niezależnie od tego, czy wyruszamy na trudną wyprawę wspinaczkową, malowniczą wycieczkę krajoznawczą czy też odkrywczą ekspedycję z całą rodziną, austriackie góry najlepiej poznawać w towarzystwie doświadczonego przewodnika. To oni prowadzą bowiem swych podopiecznych do najpiękniejszych miejsc, udzielają wskazówek i porad na temat właściwych technik wspinaczki i wędrowania, a także opowiadają anegdoty dotyczące życia w Alpach.
Dolina Stubai - lato pełne atrakcji
Dolina Stubai - lato pełne atrakcji
2017.04.20
Bieg z Innsbrucka na lodowiec, wyścigi rowerowe, zwiedzanie jaskini lodowej i koncerty lokalnych zespołów - to tylko kilka propozycji spędzenia urlopu w dolinie Stubai. Zobaczcie, co jeszcze czeka tu na Was poza trasami narciarskimi.
Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie
Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie
2017.04.20
Trwa inwestycja związana z przebudową kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Do końca sierpnia dolną stację z halą Jaworzyna połączy nowoczesna kolej z czteroosobowymi kanapami.
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - rozpoczęła się rewolucja
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - rozpoczęła się rewolucja
2017.04.13
Po 3 latach od przejęcia przez Słowacką firmę TMR Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w Szczyrku na teren stacji wjechał ciężki sprzęt. Można stwierdzić, że zaczęła się prawdziwa rewolucja, która pochłonie ponad 120 mln złotych. Po jej zakończeniu Szczyrk ponownie będzie można nazwać narciarską stolicą Polski. Inwestor planuje wybudowanie w tym roku 10-os. kolei gondolowej oraz dwóch 6-os kanap. Powstanie potężny zbiornik na wodę oraz zmodernizowany zostanie system naśnieżania.
HANNIBAL na górskich szczytach
HANNIBAL na górskich szczytach
2017.04.12
Już 21 kwietnia o godz. 19:30 na lodowcu Rettenbach podziwiać będzie można jedyne w swoim rodzaju wydarzenie: HANNIBAL przekroczy Alpy. Tylko tutaj. Na wysokości 3 000 m nad poziomem morza.

W 218 r. p.n.e. w ciągu zaledwie dziesięciu dni Hannibal z Kartaginy przeszedł przez Alpy, mając przy sobie 60 000 ludzi i 37 słoni. Pokonał strome zbocza górskie, nagłe zmiany pogody oraz lawiny, odnosząc ostatecznie zwycięstwo nad Italią. Pomimo przewagi militarnej Hannibal zrezygnował jednak z podbicia Rzymu, a konsekwencje jego decyzji zapisały się na kartach historii: w bitwie pod Zamą wojska Hannibala zostały pokonane przez dowodzonych przez Scypiona Rzymian. Rzym stał się wówczas dominującą potęgą światową, Kartagina utraciła zaś jakiekolwiek znaczenie.
Zawody o Wielkanocne Jajo czyli narty w stylu retro
Zawody o Wielkanocne Jajo, czyli narty w stylu retro
2017.04.11
Już po raz dziewiętnasty w wielkanocny poniedziałek odbędą się Zawody o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. Tegoroczna edycja konkursu, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa i przypomnienie najstarszych tradycji narciarstwa w Polsce, odbędzie się - jak co roku - na Polanie Kalatówki, 17 kwietnia. Jako partner medialny imprezy zapraszamy wszystkich w Tatry - zarówno tych, którzy chcą wystartować, jak i zainteresowanych jedynie kibicowaniem - z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy!
No Limit Kasprowy 2017 - rywalizacja na najwyższym poziomie
No Limit Kasprowy 2017 - rywalizacja na najwyższym poziomie
2017.03.29
To były mistrzowskie zmagania na szczycie! Na stokach Kasprowego Wierchu profesjonalni zawodnicy oraz miłośnicy narciarstwa alpejskiego zmierzyli się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy wystartowało ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu wyniósł niecałe półtorej minuty.
poprzednie1 - 14 z 2688następne
Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia

9620 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

5652 Dienten am Hochkönig
Salzburgerland, Austria
Das Alpenhaus Kaprun Das Alpenhaus Kaprun

5710 Kaprun
Salzburgerland, Austria
7 noclegów - od 602,00 € za osobę
7 noclegów - od 464,00 € za osobę
4 noclegi - od 549,00 € za osobę
7 noclegów - od 1176,00 € za pokój
7 noclegów - od 392,00 € za apartament
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.