skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Stacja narciarska Laskowa Kamionna
Laskowa Ski - malowniczo i profesjonalnie
2017.01.17
W poniedziałkowe przedpołudnie, zwabieni piękną, mroźną aurą, wyskoczyliśmy na kilka godzin do położonej na obrzeżu Beskidu Wyspowego stacji Laskowa-Ski. Dwie godziny intensywnej jazdy wystarczyły, żeby przekonać się jak sporym potencjałem dysponuje to miejsce, a przy okazji przekonać się, że jest naprawdę profesjonalnie prowadzone. A do tego - troszeczkę poleniuchować w słońcu z widokami na góry. Zapraszamy do lektury krótkiej relacji z pobytu w Laskowej.
Wystartowały zapisy na zawody Red Bull Bieg Zbójników
Wystartowały zapisy na zawody Red Bull Bieg Zbójników
2017.01.17
Ruszyła rejestracja do startu w zbójeckim biegu narciarskim na szczyt Jankulakowskiego Wierchu. W zawodach Red Bull Bieg Zbójników, które odbędą się 25 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, mogą wziąć udział wszyscy - profesjonaliści, amatorzy, a także zupełni nowicjusze. W ubiegłym roku najstarszy zawodnik, który podjął zimowe wyzwanie miał 66 lat, do mety dotarły także osoby, które zaledwie dzień wcześniej założyły biegówki na nogi!
Czarny Groń przyciąga rzesze narciarzy
Czarny Groń przyciąga narciarzy
2017.01.16
O Czarnym Groniu pisaliśmy już nie raz, jednak najczęściej w kontekście kolejnych etapów sporu gospodarzy ośrodka z ekologami. Dzisiaj będzie inaczej - piszemy tylko o prawdziwych przyjemnościach, czyli o jeździe na nartach w warunkach prawdziwej zimy, jaka nastała w Beskidach. W ostatni weekend postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym - ocenić Czarny Groń w naszym rankingu, przetestować kilka modeli nart z najnowszej kolekcji Fischera, a przy okazji spędzić trochę czasu w gronie znajomych. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z niedzieli spędzonej na stokach w pobliżu Andrychowa.
Goryczkowa otwarta dla narciarzy! Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni
Goryczkowa otwarta dla narciarzy! Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni
2017.01.14
Już dziś - 14 stycznia wystartowała trasa Goryczkowa. Na szczycie Kasprowego Wierchu na fanów białego szaleństwa czeka ponad 1 m śniegu. Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy dzięki intensywnym opadom i zakończeniu prac przygotowujących stoki do jazdy.

Wybieramy najlepszy ośrodek narciarski w Polsce w sezonie 2016/17. GŁOSUJ!
2017.01.14
Podobnie jak w ubiegłych sezonach - także i w tym roku chcemy zaprosić wszystkich czytelników skionline.pl, a także wszystkich miłośników narciarstwa, do wyboru najlepszej stacji narciarskiej w Polsce. Wzorem poprzednich edycji naszego rankingu, pragniemy by oprócz oceny redakcyjnych "testerów", którzy sprawdzają stan krajowych ośrodków, na ogólną ocenę każdego miejsca na zimowej mapie polskich stacji narciarskich, złożyły się także głosy samych narciarzy. Tym samym chcieliśmy zaprosić wszystkich do współtworzenia tego wyjątkowego na naszym rynku zestawienia.
Zwardoń, Istebna, Wisła - warunki na trasach przed feriami
Zwardoń, Istebna, Wisła - warunki na trasach przed feriami
2017.01.13
Korzystając ze wspaniałej zimowej pogody, w środę 11 stycznia odwiedziliśmy siedem stacji narciarskich w południowej części województwa śląskiego, by zobaczyć jakie warunki czekają narciarzy, którzy już wkrótce tutaj przyjadą - zaczynają się bowiem ferie zimowe, a w pierwszym terminie (16-29 stycznia) mają je uczniowie właśnie ze śląskiego (a także podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego i pomorskiego). Dzielimy się naszymi uwagami, podpowiadamy gdzie znaleźć najlepszy ośrodek dla siebie.
Polana Szymoszkowa w Zakopanem
Ostatnie dni spokoju pod Tatrami - dobre warunki do jazdy w Zakopanem
2017.01.12
Zakopane już się przygotowuje do rozpoczynających się za kilka dni ferii zimowych. Nie dość, że zjadą się tu miłośnicy spędzania wolnego czasu pod Tatrami, to jeszcze w następny weekend odbędą się tutaj zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich - będzie więc naprawdę tłoczno. Na razie jednak pod Tatrami panuje "cisza przed burzą" - na niektórych stokach jeździ po kilkanaście osób, a warunki na trasach są znakomite. Odwiedziliśmy Zakopane we wtorek, by zobaczyć, co narciarzowi oferować może jeszcze "zimowa stolica Polski".
Nauders - austriacki klejnot zimy w każdym aspekcie
Nauders - austriacki klejnot zimy w każdym aspekcie
2017.01.12
Sportowe wyzwania w najlepszych ośrodkach narciarskich Alp, atrakcje poza stokiem, wyjątkowy zimowy urlop dla całej rodziny: w Nauders na Przełęczy Reschen, Tyrolskim Oberlandzie oraz Parku Krajobrazowym i Lodowcu Kaunertal - zima ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze.
Szpindlerowy Młyn
Znakomite warunki narciarskie w Czechach
2017.01.12
Dzięki intensywnym opadom śniegu w ostatnich dniach, czeskie ośrodki górskie oferują świetne warunki dla narciarzy. Na stokach w Karkonoszach leży od 30 do 140 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki. W stacji Černá hora leży 90-140 cm śniegu, otwartych jest ponad 17 km tras. Kolejne 11 km tras otwartych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 7 km w stacji Černý Důl, a dodatkowe 2,5 km - w Wielkiej Upie. Pracują też wszystkie wyciągi w Svobodzie nad Upou. Łącznie na jednym karnecie w kompleksie Černá Hora - Pec można przejechać obecnie niemal 40 km tras i czynnych jest 38 wyciągów.
Zimowy urlop w pierwszym austriackim ośrodku narciarskim w Alpach
Zimowy urlop w pierwszym austriackim ośrodku narciarskim w Alpach
2017.01.09
Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski na trasie prowadzącej z Polski. Oferuje on aż 205 km idealnie utrzymanych stoków. Narciarze o ambicjach sportowych mogą spróbować swoich sił na pucharowych stokach i poczuć dreszczyk emocji podbijając wolne tereny w wysokich górach. Dzieci lub inni członkowie rodziny natomiast mają możliwość ćwiczenia pierwszych kroków na nartach w szkołach narciarskich, na specjalnych terenach przeznaczonych dla dzieci lub też pod okiem prywatnego instruktora. Schroniska narciarskie zapraszają w nagrodę na słodkie omlety cesarskie i pożywne knedle.
Jeden z najdłuższych snow parków w Polsce już otwarty!
Jeden z najdłuższych snow parków w Polsce już otwarty!
2017.01.09
SnowPark w Dwóch Dolinach to miejsce z coraz większą tradycją. Park jest stale udoskonalany, a przeszkody i atrakcje są bardzo zróżnicowane. Odnajdą się tu zarówno doświadczeni riderzy, jak i ci, którzy dopiero próbują swoich sił. Jest usypany z ziemi, dzięki czemu nie jest tak zależny od warunków pogodowych jak inne tego rodzaju przedsięwzięcia.
W SkiResort otwarte 41 km tras!
W SkiResort otwarte 41 km tras!
2017.01.06
Dzięki sprzyjającej pogodzie - opadom śniegu i ujemnym temperaturom, które umożliwiły naśnieżanie stoków, od piątku (6 stycznia) w stacjach narciarskich SkiResort Černa hora - Pec będzie można już jeździć na wszystkich stokach. Narciarze będą mieć do dyspozycji 41 km różnorodnych tras - najwięcej na jednym skipassie w całych Czechach. Znakomite warunki czekają także na narciarzy biegowych.
6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej
6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej
2017.01.05
Tej zimy odbędzie się już szósta edycja słynnych zawodów narciarskich dla dzieci, organizowanych dorocznie przez Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE. Młodzi zawodnicy zmierzą się na trasie Dębowca w Bielsku-Białej, jak również na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Z roku na rok Puchar Reksia zdobywa coraz szersze grono uczestników i kibiców, wprowadzając wiele atrakcji nie tylko dla dzieci.
Jaworzyna Krynicka fot. P. Klimek
W okolicach Krynicy - zima w pełni!
2017.01.05
Przed pierwszym długim weekendem w tym roku, który zaczyna się już w piątek, odwiedziliśmy dwie największe stacje narciarskie w Beskidzie Sądeckim, by sprawdzić jakich warunków narciarskich mogą spodziewać się tam narciarze. Wizyta na Jaworzynie i w Dwóch Dolinach wypadła bardzo pozytywnie - w końcu mamy normalną zimę, w której mróz i opady śniegu pozwalają funkcjonować stacjom narciarskim tak, jak tego byśmy pragnęli. A prognozy zapowiadają, że przez najbliższe dwa tygodnie można się spodziewać nawet zaostrzenia zimowych warunków!
poprzednie1 - 14 z 2264następne
Trentino
Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Waldfriede Hotel Waldfriede

6264 Fügenberg
Tyrol, Austria
Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

38039 Vigo di Fassa
Trentino, Włochy
7 noclegów - od 1080,00 € za osobę
7 noclegów - od 1169,00 € za apartament
4 noclegi - od 399,00 € za osobę
4 noclegi - od 403,50 € za osobę
5 noclegów - od 756,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.