skionline.pl hotele Włochy / Południowy Tyrol Hotel Rastbichler wyślij link znajomemu
Hotel Rastbichler Hotel Rastbichler  

Pustertalerstr. 12
39030 St. Sigmund/Kiens, Włochy
Tel. +39 0474 569 563   Fax +39 0474 569 628Najbliższe ośrodki narciarskie: Plan de Corones / Kronplatz
 

Wyślij zapytanie »

Witamy w hotelu Rastbichler!
Hotel Rastbichler, zlokalizowany w niewielkiej miejscowości St.Sigmund, koło Kiens, w pięknym krajobrazie doliny Puster (Pustertal/Val Austeria) to miejsce szczególne. Przesądza o tym aranżacja przestrzeni użytkowej hotelu, dokonana w myśl zasad Feng Shui oraz artystyczny duch, obecny tu dzięki malarskim pasjom właścicielki, a zarazem gospodyni, Gudrun Tauber, która hotel prowadzi wraz ze swoim mężem, Meinradem.
Rastbichler to jednak przede wszystkim hotel o wspaniałym położeniu, które o każdej porze roku przyciąga w te strony wielu turystów.

Rastbchler to hotel z długimi tradycjami. Jego historia sięga roku 1560, kiedy to nosił jeszcze inną nazwę: „Wirt Am Keller”. Nazwa ulegała zmianom, ale ostatecznie utrwaliła się w obecnej postaci. W latach siedemdziesiątych XX w. ukończono budowę nowego, przestronniejszego i bardziej komfortowo wyposażonego budynku (to w nim obecnie mieści się hotel). Wiosną 2005 roku przeprowadzono szeroko zakrojone prace remontowe i hotel uzyskał swój obecny kształt oraz charakter. Tak powstał Art & Feng Shui Hotel Rasbichler.

 

Komfort w duchu Feng Shui
Tym, co wyróżnia hotel Rastbichler spośród wielu innych są wnętrza, zaprojektowane i urządzone zgodnie z zasadami Feng Shui. Taki zamysł wprowadzony został w życie w trakcie remontu w 2005 roku i przejawia się w kolorystyce, rozplanowaniu i kształcie pomieszczeń, rodzaju i rozmieszeniu elementów wyposażenia. Ducha Feng Shui wyrażają również zdobiące ściany obrazy, w większości namalowane przez właścicielkę.

Swoim gościom hotel Rastbichler proponuje komfortowo urządzone pokoje z łazienkami (prysznic, WC, suszarka w wyposażeniu). Pokoje posiadają balkony, a do dyspozycji gości jest znajdujący się w każdym pokoju odbiornik telewizji satelitarnej oraz sejf. Jak wspomniano, wnętrza urządzone zostały zgodnie z zasadami Feng Shui, chińskiej sztuki planowania przestrzeni, sięgającej swymi początkami okresu sprzed 3500 lat, mającej na celu urzeczywistnianie idei równowagi człowieka w jego naturalnym otoczeniu. W aranżacji wnętrz hotelowych zastosowano najważniejsze zasady Feng Shui, w tym zasadę pięciu elementów (pięciu żywiołów), którymi są: drewno, ogień, ziemia, metal i woda.

W hotelowej strefie wellness zażyć można wspaniałego relaksu i uzupełnić zapasy energii. Do dyspozycji gości jest m.in. kryty basen, sauna fińska oraz sauna infra-red. W siostrzanym hotelu Tauber’s Vitalhotel, umiejscowionym po przeciwnej stronie ulicy, goście skorzystać mogą z szerokiego wachlarza zabiegów kosmetycznych i odnowy biologicznej.

 

Narty i nie tylko
St. Sigmund/San Sigismondo i pobliskie Kies/Chienes leżą w odległości zaledwie 12 km od Bruneck/Brunico i 20 km od Brixen/Bressanone. To wymarzona baza wypadowa dla wszelkiego rodzaju wycieczek pieszych czy wypraw rowerowych, a zima tutaj wygląda wprost bajkowo. Bliskość terenów narciarskich Kronplatz/Plan der Corones stanowi o atrakcyjności tej okolicy dla miłośników białego szaleństwa.
Na spragnionych wrażeń czeka aż 116 kilometrów tras narciarskich, snowboardpark oraz urozmaicone tory saneczkowe. Zapominać nie można, że Kronplatz posiada połączenie z terenami narciarskimi w Alta Badia oraz ze słynną Sella Ronda, co w sumie daje kolejne 500 kilometrów narciarskich tras. W niewielkiej odległości od hotelu rozciągają się nasłonecznione stoki Gitschberg-Jochtal, gdzie wytyczono 44 kilometry tras, w tym wiele świetnie nadających się dla rodzin z dziećmi. Z kolei decydując się na przejazd pociągiem, dostać się można w górną część doliny Puster, do ośrodka narciarskiego Helm i Haunold - Elmo/Branci.
Pokój 2-osobowy - przykładowe ceny
Rodzaj wyżywienia Cena za osobę poza sezonem Cena za osobę w sezonie
śniadania i obiadokolacje (w sezonie zimowym) od 74.00 € od 79.00 €
śniadania i obiadokolacje (w sezonie letnim) od 65.00 € od 72.00 €
Wybrane hotele (0)
Galeria
Hotel RastbichlerHotel RastbichlerHotel Rastbichler
zobacz galerię
Mapa
powiększ mapę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018