skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
SFL_Familien-Coaster-Schneisenfeger ©Serfaus-Fiss-Ladis GmbH
Tyrol dla rodzin: propozycje dla aktywnych, których nie można przegapić
2022.08.12
Od Nauders po Fieberbrunn, od Wschodniego Tyrolu po Dolinę Ötztal – w Tyrolu znajduje się cała masa atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. W tym roku dwie najpopularniejsze atrakcje regionu obchodzą ważne rocznice: Alpejskie ZOO w Innsbrucku kończy 60 lat, a inicjatywa „Tyrolskie wioski rodzinne” świętują swoje 25. urodziny.
Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites
Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites2022.08.11
Na spragnionych zanurzenia się w wyjątkowych dźwiękach muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanej przy akompaniamencie słońca i szczytów górskich czeka jedyny w swoim rodzaju festiwal. Od 22 sierpnia do 23 września 2022 r. I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów) powraca do gór regionu Trentino we Włoszech, by cieszyć zarówno pasjonatów aktywnego wypoczynku, jak i wielbicieli muzyki na żywo. Udział w koncertach jest bezpłatny.
W najbliższy weekend V Festiwal Sera na dachu Wisły!
W najbliższy weekend V Festiwal Sera na dachu Wisły!
2022.08.10
Już 13-15 sierpnia na górnej stacji kolei linowej Skolnity Ski & Bike Park odbędzie się uczta kulinarna i muzyczna!
Kolej linowa Skolnity organizuje po raz piąty Festiwal Sera. To atrakcyjna, całodniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców. Nieodzownym elementem Festiwalu jest pokaz serowarstwa, który prowadzi Józef Michałek, pasterz z Istebnej, który w niezwykle ciekawy sposób dzieli się swoją wiedzą na temat pasterstwa.
Jak unikać odwodnienia? Co i jak pić? Nawodnienie, elektrolity i inne sposoby nawodnienia organizmu
Jak unikać odwodnienia? Co i jak pić? Nawodnienie, elektrolity i inne sposoby nawodnienia organizmu
2022.08.10
Odwodnić można się o każdej porze roku, ale w okresie letnim jesteśmy na to szczególnie narażeni z uwagi na wysokie upały. Dlatego należy dostarczać organizmowi odpowiednie ilości wody i szybko reagować gdy dostrzegamy pierwsze sygnały świadczące o tym, że jest jej za mało. Jakie one jednak są? Jak uniknąć odwodnienia i czy warto sięgnąć po elektrolity i inne produkty wspomagające nawodnienie, które można kupić w aptece?
Tour rowerowy po najlepszych lodziarniach wzdłuż „Via dell`Acqua”
Tour rowerowy po najlepszych lodziarniach wzdłuż „Via dell`Acqua”2022.08.10
„Via dell?Acqua” (Szlak Wodny) została uznana w 2021 r. za najlepszą „Green Road” we Włoszech: ponad 140 kilometrów spod znaku wody, do pokonania na rowerze wzdłuż brzegów rzek i kilku najpiękniejszych jezior Trentino. Trasa biegnie bowiem na długich odcinkach tuż przy rzekach i jeziorach, wzdłuż Adygi, strumienia Sacra, Jeziora Garda, Toblino i wielu innych pereł natury, skrywanych przez to terytorium.
Finał zawodów rowerowych o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina
Finał zawodów rowerowych o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina
2022.08.09
Już w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) odbędzie się Finał zawodów o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina. Zaplanowane na ten dzień wydarzenie należy do serii trzech zawodów rowerowych rozgrywanych w Krynicy-Zdroju, Wiśle i w Kasinie Wielkiej.
Oprócz klasyfikacji indywidualnej w każdej lokalizacji, przewidujemy także klasyfikację generalną dla osób, które wezmą udział we wszystkich trzech edycjach (przewidzieliśmy nagrody o łącznej wartości 55 000 zł).
Włoski przewoźnik Skyalps szykuje się na loty z Radomia na 2023 rok
Włoski przewoźnik Skyalps szykuje się na loty z Radomia na 2023 rok
2022.07.28
Przedstawiciele linii lotniczej Skyalps spotkali się na zaproszenie PPL z polskimi touroperatorami i agentami incentive, by omówić możliwości współpracy w przyszłym roku i zorientować się, jakie jest zapotrzebowanie na połączenia lotnicze z Polski do Włoch - informuje WaszaTurystyka.pl.
Pierwszy Bike Park w północnej Polsce
Pierwszy Bike Park w północnej Polsce
2022.07.26
Zachodnia część województwa warmińsko – mazurskiego to obowiązkowy punkt na mapie rowerzystów uwielbiających ekstremalną jazdę. Otwarcie w piątek 29 lipca 2022, tego dnia rowerzyści będą mogli kupić karnet całodniowy za 1 zł.
MTB w Karyntii
MTB w Karyntii - niezapomniane przeżycia oraz wypoczynek wśród gór i jezior
2022.07.22
Po trawiastych szczytach, które kuszą wspaniałymi widokami, wokół lśniących w ciepłym letnim słońcu jezior lub z latarką czołową przez wnętrze góry – w Karyntii rowerzyści górscy znajdą wiele urozmaiconych tras pośrod naturalnego krajobrazu. W sumie miłośnicy jazdy po górach w tym najbardziej wysuniętym na południe kraju związkowym Austrii mają do dyspozycji nie mniej niż 3000 kilometrów na dziesiątkach tras. Co czyni urlop rowerowy w Karyntii jeszcze bardziej atrakcyjnym: jedna z najdłuższych tras typu flow trail na świecie w Bad Kleinkirchheim (15 kilometrów), wprowadzona w 2020 roku karta Bike Card oraz liczne oferty wokół inicjatywy „Flow Trails Kärnten” wraz z szcześcioma letnimi kolejkami górskimi.
Monika Witkowska zdobyła K2
Monika Witkowska zdobyła K2
2022.07.22
22 lipca 2022 o godzinie 5.59 po całonocnej wspinaczce Monika stanęła na 8611 metrach, tym samym zdobyła wymarzony szczyt. Góra K2 dotychczas została zdobyta jedynie przez 36 kobiet. Jedyną Polką w tym gronie była Wanda Rutkiewicz, 36 lat temu (w 1986 roku).
Zawody rowerowe o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina
Zawody rowerowe o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina
2022.07.20
Już 24 lipca odbędą się zawody o Puchar Bike Parku Słotwiny Arena. Zaplanowane na ten dzień wydarzenie należy do serii trzech zawodów rowerowych rozgrywanych w Bike Parkach Grupy Pingwina.
Przygoda i zabawa dla całej rodziny w dolinie Stubai
Przygoda i zabawa dla całej rodziny w dolinie Stubai
2022.07.08
Wspólna aktywność, doskonała zabawa i niezapomniane przeżycia - dzięki swojej różnorodności dolina Stubai jest idealnym miejscem dla całej rodziny. W ramach programu BIG Family Stubai i oferty jego licznych partnerów zarówno młodsi, jak i starsi mogą liczyć na szereg wakacyjnych atrakcji. Od wędrówek szlakami przyjaznymi dla dzieci po pełne przygód place zabaw oraz możliwość kontaktu ze zwierzętami - w dolinie Stubai można spędzić wymarzone wakacje pełne niezapomnianych wrażeń!
Zillertal: zakochaj się w górach, fot. Thomas Pfister
Zillertal: zakochaj się w górach
2022.07.02
Gdzie można przyjemniej spędzić lato niż w dolinie Zillertal? Piękne górskie otoczenie zachęca do wędrówek, zaprasza na smaczne jedzenie i oferuje mnóstwo przyjemności. Czy to na rowerze, w butach trekkingowych, na szlakach pełnych atrakcji, czy w górskich schroniskach - idealna urlopowe chwile czekają tutaj na każdego.
Wakacje #naCzarnej - odetchnij od miasta!
Wakacje #naCzarnej - odetchnij od miasta!
2022.06.28
Przyjedź do Czarna Góra Resort, całorocznego Ośrodka górskiego w malowniczym masywie Śnieżnika, i przeżyj wakacyjną przygodę całą rodziną! Na miejscu znajdziesz moc atrakcji, doskonałą infrastrukturę sportową oraz nowoczesną bazę noclegową. Tu zaczyna się przygoda!
poprzednie1 - 14 z 3293następne
Booking.com