skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Regiony narciarskie idealne na rodzinny wyjazd
Regiony narciarskie idealne na rodzinny wyjazd
2021.09.21
Jesteś zapalonym narciarzem i chcesz już teraz zaplanować zimowy urlop w górach? W naszym kraju trudno o stabilne warunki, pogoda może zrobić niemiłą niespodziankę. Na szczęście są regiony w Europie, w których sezon narciarski trwa nieprzerwanie od jesieni do wiosny. Zobacz, gdzie możesz udać się na zimowe wakacje na stoku.
Lodowiec Hintertux
Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej
2021.09.17
Rośnie radosne oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu narciarskiego. Już niebawem będziemy mogli pozostawić ślady nart na śniegu, w najwyżej położonych ośrodków narciarskich na lodowcach Tyrolu, w Austrii. Pięć potężnych terenów narciarskich na lodowcach Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai i Hintertux to połączenie największej radości z jazdy na nartach z wyjątkowo długim sezonem i absolutną gwarancją śniegu na wysokości ponad 3.000 metrów. Zabawa na nartach do potęgi 5.

Jedna Sezonówka, cztery kraje i dziesięć ośrodków narciarskich
2021.09.17
Oferta, jakiej jeszcze nie było - jedna Sezonówka, cztery kraje i po raz pierwszy aż dziesięć ośrodków narciarskich.
Zawody rowerowe o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina
Zawody rowerowe o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina
2021.08.31
Już w najbliższą niedzielę (5 września) odbędą się pierwsze zawody o Puchar Bike Parku Słotwiny Arena. Zaplanowane na ten dzień wydarzenie należy do serii trzech zawodów rowerowych rozgrywanych w Bike Parkach Grupy Pingwina.
Nowa gondola w Jasnej pod Chopokiem
Nowa gondola w Jasnej pod Chopokiem
2021.08.19
W Jasnej rozpoczęto budowę długo oczekiwanej kolejki linowej, która miałaby usunąć najbardziej newralgiczny punkt w ruchu w północnej części tego największego ośrodka narciarskiego na Słowacji. Jednocześnie rozpoczęto nową tradycję znaną z zagranicznych kurortów narciarskich - legendarna trasa nr 1, znana dotychczas jako Pretekárska, będzie od teraz nosić imię najbardziej utytułowanej słowackiej narciarki - Petry Vlhovej.
50 tysięcy złotych za 33 tysiące charytatywnych kilometrów kolarzy
50 tysięcy złotych za 33 tysiące charytatywnych kilometrów kolarzy
2021.08.05
33.000 km w ciągu 24 godzin przejechało 366 warszawskich kolarzy podczas charytatywnej ustawki rowerowej, pod nazwą "PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2", na którą zapraszał Czesław Lang i Piotr Zelt. Świadczenia od darczyńców pozwolą zamienić kilometry na kaski i lampki rowerowe oraz obóz narciarski dla dzieci z domów dziecka o wartości ok. 50.000 złotych!
Czechy - rodzinne wycieczki rowerowe po Morawach Wschodnich
Czechy - rodzinne wycieczki rowerowe po Morawach Wschodnich
2021.08.05
W regionie Moraw Wschodnich znajdziemy setki kilometrów tras rowerowych, o łatwym poziomie trudności, odpowiednich dla rodzin z dziećmi.
Jedną z nich jest trasa z Kroměříža do Hodonína, której długość wynosi 87 km. Nawiązuje do niej szereg tras, między innymi Morawskie Trasy Winiarskie. Trasa jest łatwa, z minimalnym przewyższeniem, jest więc odpowiednia dla najmłodszych cyklistów czy seniorów.
Ścieżki rowerowe, szlaki tematyczne i smoki. Nowości i ciekawostki na lato 2021
Ścieżki rowerowe, szlaki tematyczne i smoki. Nowości i ciekawostki na lato 2021.
2021.08.05
W sezonie letnim 2021 na przyjeżdżających do Tyrolu gości czeka wiele przygód do przeżycia. Najlepiej na łonie natury. W sercu Alp zainwestowano przede wszystkim w rozbudowę szlaków wędrówkowych, ścieżek i tras rowerowych oraz atrakcji pomyślanych dla rodzin z dziećmi. Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych nowości prosto z Tyrolu.
Family Bike Park - nowa, letnia atrakcja Zieleńca
Family Bike Park - nowa, letnia atrakcja Zieleńca
2021.07.15
Zieleniec, będący częścią uzdrowiska Duszniki-Zdrój, który słynie z przede wszystkim z doskonałych warunków narciarskich zimą, od kilku sezonów konsekwentnie rozwija swoją letnią ofertę dla turystów. W tym roku do licznych atrakcji dołączyła kolejna - rowerowy Family Bike Park.
Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
2021.06.17
W minioną sobotę z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort największego ośrodka narciarskiego w Polsce oraz ciągle rozwijającego się ośrodka rowerowego odbyło się społeczne sprzątanie Ziemi. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz drugi i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zamykają ośrodki narciarskie! Aktualne informacje dla narciarzy (17.12.2020 15:10)
Aktualne informacje dla wyjeżdżających za granicę (14.06.2021 10:00)
2021.06.14
Od 14 czerwca 2021 roku Polska została uznana jako kraj o niskim ryzyku zakażenia Covid-19 w Czechach i na Słowacji. W związku z tym osoby przekraczające granicę z Czechami z krajów o niskim stopniu ryzyka epidemicznego nie dotyczą żadne obostrzenia: nie trzeba wypełniać formularza przyjazdowego ani wykonywać testu na obecność Covid-19.
Lato pełne przygód na rowerze
Lato pełne przygód na rowerze
2021.06.09
Wśród letnich nowości w regionie Trentino: nowa trasa rowerowa z Dolomitów do Gardy, a także nowe połączenia w systemie sieci ścieżek rowerowych i pieszych w Primiero oraz dolinie Chiese.
BIKE EXPO - Rowerowa Góra Kalwaria
BIKE EXPO - Rowerowa Góra Kalwaria
2021.06.08
Organizacja targów rowerowych w tak nietypowym dla branży roku jest praktycznie niemożliwa, ale BIKEEXPO.pl kolejny raz nie pozwala o sobie zapomnieć.
Assos, Canyon, Giro, Poc, Rudy, Specialized i inni, nieliczni wystawcy to marki, które dbają o swój wizerunek i kontakt osobisty nawet wtedy, kiedy na rynku brakuje towaru, a nie klientów. Stworzą więc niepowtarzalny klimat kolarskiego pikniku już w ten weekend, w dniach 12-13 czerwca, podczas "BIKE EXPO - Rowerowa Góra Kalwaria". Gdzie? Przed kultową "Górą Kawiarnią".
Kampania informacyjno-edukacyjna "Czas na bezpieczny rower"
Inauguracja kampanii informacyjno-edukacyjnej "Czas na bezpieczny rower"
2021.05.26
W 2020 roku na polskich drogach zginęło 249 rowerzystów. Mniej niż w poprzednich latach, ale pandemiczna rzeczywistość ubiegłego roku zakrzywia obraz. W stosunku do ogólnej liczby wypadków, niższej z powodu czasowego ograniczenia ruchu przez lockdown, liczba ich ofiar wzrosła. Niebezpiecznych zdarzeń na drogach było mniej, ale ich konsekwencje okazały się bardziej tragiczne. Pod względem liczby ofiar śmiertelnych na drogach, również wśród rowerzystów, Polska od lat jest czarnym punktem na mapie Europy.
poprzednie1 - 14 z 3172następne
Booking.com