skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Magia krajobrazów: parki narodowe w Austrii
Magia krajobrazów: parki narodowe w Austrii
2021.04.22
Tam, gdzie przyroda może rozwijać się całkiem swobodnie, jest też wiele do odkrycia. Na wyprawy w głąb pierwotnych, dzikich terenów - od Łęgów Naddunajskich po najwyższe szczyty Austrii - zachęca sześć austriackich parków narodowych.
Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji
Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji
2021.04.21
Jak informuje portal Waszaturystyka.pl w ośrodkach narciarskich Szczyrbskie Jezioro w Tatrach Wysokich i Jasna w Niżnych Tatrach, w czwartek 22 kwietnia zostaną uruchomione wyciągi krzesełkowe.
Czeskie "naj"
Czeskie "naj"
2021.04.21
Najwyższa góra, najgłębsza jaskinia, najdłuższa grobla, najszerszy kościół… Prezentujemy kilka czeskich rekordów architektonicznych i geograficznych.
Słowacja odwołuje wczorajszy komunikat. Szczepieni i ozdrowieńcy muszą odbyć kwarantannę
Słowacja odwołuje wczorajszy komunikat. Szczepieni i ozdrowieńcy muszą odbyć kwarantannę
2021.04.16
Kilkanaście godzin po wczorajszej decyzji, rząd słowacki przeprasza i odwołuje to, co postanowił. A więc od poniedziałku nic się nie zmienia: obywatele Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, którzy zaszczepili się (druga dawka) przeciw covidowi co najmniej 14 dni wcześniej lub przeszły chorobę dawniej niż 180 dni od wjazdu, będą i tak musieli przedstawić negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa a także poddać się kwarantannie. Co więcej, muszą przed wyjazdem zarejestrować się na stronie służb granicznych Słowacji - informuje waszaturystyka.pl
Obudź ciało i umysł
Obudź ciało i umysł
2021.04.15
Spacery wokół jezior, czy trekking po szlakach w cieple pierwszych promieni słońca - włoski region Trentino oferuje szeroki wachlarz aktywności, które pozwolą delikatnie obudzić ciało po zimowym "letargu".
Nowe przygody na rowerze górskim / Alessandro Trovati
Nowe przygody na rowerze górskim
2021.04.15
Sieć ponad 330 szlaków rowerowych o długości około 8000 kilometrów została wzbogacona w tym sezonie o nowe propozycje tras dla miłośników rowerów górskich. Umożliwią one amatorom dwóch kółek podziwianie pięknych krajobrazów Trentino przy jednoczesnym napawaniu się wolnością, jaką daje jazda na rowerze.
Słowacja otwiera hotele dla turystów krajowych
Słowacja otwiera hotele i wyciągi krzesełkowe dla turystów krajowych
2021.04.14
Od najbliższego poniedziałku, 19 kwietnia na Słowacji otwarte będą hotele. Na razie posiłki muszą być podawane do pokoi, a w pokoju będą mogły przebywać dwie osoby z jednej rodziny. Zniesiony zostaje także zakaz podróżowania między powiatami. Granice międzypaństwowe na razie pozostają zamknięte - informuje portal www.waszaturystyka.pl.
Jedna z największych firm z branży budowlanej nowym generalnym wykonawcą aparthotelu w Zieleńcu
Jedna z największych firm z branży budowlanej nowym generalnym wykonawcą aparthotelu w Zieleńcu
2021.04.14
W piątek, 9 kwietnia podpisana została umowa, w wyniku której nowym generalnym wykonawcą powstającego w Zieleńcu aparthotelu INFINITY Zieleniec ski & spa została spółka PORR S.A. - jedna z największych w Polsce firm specjalizujących się w realizacji dużych projektów budowlanych oraz złożonych inwestycji infrastrukturalnych.
Szlaki turystyczne w Czechach
Szlaki turystyczne w Czechach
2021.04.14
Genialne, proste, przemyślane i mające ponad 130 lat: takie są oznaczenia szlaków turystycznych w Czechach. Dokąd wiodły pierwsze szlaki, jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają teraz, co oznaczają kolory znaków turystycznych, ile ich jest w sumie i gdzie na świecie stosowane są podobne oznaczenia? Odpowiedzi znajdziemy poniżej.
Fot IDM Südtirol, Clemens Zahn, Karersee / Lago di Carezza
Wiosna w Dolomitach
2021.04.01
Nadchodzi wyczekiwana wiosna, którą mieszkańcy południowej Europy mogą się cieszyć wcześniej niż pozostali. Niezapomniane widoki, jedyne w swoim rodzaju spotkanie alpejskiego śniegu z włoskim słońcem, feeria kolorów, zapachów, dźwięków i smaków - tak wygląda przedwiośnie w Dolomitach i Południowym Tyrolu. Zobacz, jak na północy Włoch przyroda budzi się do życia.
Polskie Koleje Linowe świętują 85. urodziny
Polskie Koleje Linowe świętują 85. urodziny
2021.03.15
Dokładnie 85 lat temu, 15 marca 1936 roku, po zaledwie 227 dniach budowy na szczyt Kasprowego Wierchu wjechał pierwszy wagon kolei linowej. Ten dzień uznawany jest za oficjalny początek działalności PKL. Dziś spółka rozpoczyna jubileuszowe obchody swojego powstania - klienci mogą z tej okazji liczyć na wyjątkowe promocje i wydarzenia. Pierwsze z nich już za nami - na szczycie Kasprowego Wierchu rano pojawił się urodzinowy tort.
Zamykają ośrodki narciarskie! Aktualne informacje dla narciarzy (17.12.2020 15:10)
Koniec sezonu! Aktualne informacje dla narciarzy (17.03.2021 15:30)
2021.03.12
Od 20.03.2021 wszystkie stoki narciarskie będą zamknięte! Ministerstwo Zdrowia Szwajcarii opublikowało nową listę krajów wysokiego ryzyka. Niestety jest na tej liście Polska. Od 22 marca wjeżdżając do Szwajcarii jesteśmy zobowiązani do poddania się kwarantannie. 16. lutego rząd Austrii zapowiedział, że planuje przedłużenie zamknięcia hoteli i gastronomii do Wielkanocy. To oznacza w praktyce, że sezon zimowy w Austrii można uznać za zamknięty. Ze względu na duży przyrost zachorowań w Tyrolu, granicę z tym landem zamknęły Niemcy.
14. lutego rząd włoski podjął decyzję, o tym że wszystkie stacje narciarskie w całych Włoszech będą zamknięte do 5 marca. Hotele mogą być otwarte.
Stoki narciarskie we Włoszech zamknięte do końca sezonu
Stoki narciarskie we Włoszech zamknięte do końca sezonu
2021.03.05
Wszystkie stacje narciarskie we Włoszech pozostaną zamknięte od 6 marca do 6 kwietnia. Prezydent Włoch Mario Draghi podpisał dzisiaj nowy dekret premiera w sprawie środków zwalczania pandemii i rozprzestrzeniania się COVID-19 informuje Wasza Turystyka.
Z wulkanu Erciyes pomiędzy skały Kapadocji. Jeśli narty w Turcji, to koniecznie ze zwiedzaniem
Z wulkanu Erciyes pomiędzy skały Kapadocji. Jeśli narty w Turcji, to koniecznie ze zwiedzaniem
2021.02.23
Wulkan Erciyes, u którego stóp położone jest miasto Kayseri, to spory potencjał narciarski i alternatywna, tańsza propozycja dla osób, które pragną połączyć wypad sportowy ze zwiedzaniem. Zjeżdżanie na nartach można połączyć ze zwiedzaniem miasta i wypadek do zjawiskowej Kapadocji. Hotelarze i właściciele ośrodków wyczekują turystów z Polski, ofert współpracy od touroperatorów i przywrócenia połączeń czarterowych.
poprzednie1 - 14 z 3152następne
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021