skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Karkonoszach
Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Karkonoszach
2021.12.01
Sprzyjająca w ostatnim czasie aura pogodowa, istotnie wpłynęła na przygotowania sezonu zimowego w ośrodkach narciarskich. W jednym z bardziej popularnych w Polsce górskich kurortów jakim jest Karpacz już w najbliższy weekend pierwsi narciarze i snowboardziści będą mogli rozpocząć sezon w stacji narciarskiej Winterpol Biały Jar.
Darmowe skibusy wracają do Szczyrku
Darmowe skibusy wracają do Szczyrku
2021.12.01
Miasto Szczyrk wycofało się, w tym sezonie, z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Komunikat w tej sprawie został podany publicznie w ostatnich tygodniach. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort (SON S.A.) po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem (Komunikacja Beskidzka) doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Miasta Szczyrk.
Zieleniec Sport Arena
W sobotę w Zieleńcu rusza sezon narciarski
2021.11.30
4 grudnia w ośrodku Zieleniec Sport Arena zainaugurowany zostanie nowy sezon narciarski. Bardzo obiecujący początek zimy w górach umożliwił bardzo dobre przygotowanie stoków. W sobotę, punktualnie o 9:00 otwarta zostanie większość kolei i wyciągów wraz z całą narciarską infrastrukturą. W całym ośrodku, podobnie jak miało to miejsce w minionym sezonie, obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią Covid-19.
Baqueira Beret
Baqueira Beret dlaczego warto odwiedzić
2021.11.29
Ośrodek narciarski Baquiera-Beret położony jest w wyjątkowym miejscu na mapie Pirenejów, w dwóch magicznych dolinach Val d'Aran i Valls d'Àneu. Licząca ponad 2270 ha powierzchni stacja, gwarantuje doskonałą jakość śniegu, a wyjątkowe położenie geograficzne, pozwoliło na wytyczenie 167 km tras narciarskich z czego 162 km to oznakowane trasy, a 5 km do szlaki do jazdy poza trasami. Wszystko to sprawia, że Baqueira Beret jest znanym i uznanym na całym świecie miejscem spędzania zimowego urlopu.
W Pirenejach rozpoczyna się sezon narciarski
W Pirenejach rozpoczyna się sezon narciarski
2021.11.25
Po ostatnich, miejscami bardzo intensywnych, opadach śniegu, ośrodki narciarskie położone w Pirenejach, ogłaszają otwarcie już w najbliższy weekend 27 listopada. Swoje trasy udostępnią dla narciarzy między innymi takie stacje jak: Masella, Baqueira Beret, Arcalis,
W związku z tym, podajemy aktualne informacje dotyczące przepisów sanitarnych obowiązujących na terenie Hiszpanii i Andory.
Jak legalnie pojeździć na nartach w Austrii w trakcie lockdownu?
Jak legalnie pojeździć na nartach w Austrii w trakcie lockdownu?
2021.11.23
Tytuł jest oczywiście trochę przewrotny i clickbait’owy, ale to prawda. Można będzie, już wkrótce, w pełni legalnie, bez naginania przepisów, pojeździć na nartach w jednym z największych i najlepszych w Austrii i całych Alpach ośrodków narciarskich. Gdzie i na jakich zasadach można to zrobić - czytaj poniżej.
Polskie Koleje Linowe
Polskie Koleje Linowe ze skipassem sezonowym dla narciarzy na najbliższą zimę
2021.11.23
Nowy sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy sportów zimowych oraz stacje narciarskie przygotowują się na białe szaleństwo, które już niebawem zagości na polskich stokach. Dodatkowo w tym roku entuzjaści narciarstwa mogą liczyć na niespodziankę - sezonowy karnet - który Polskie Koleje Linowe przygotowały z myślą o osobach odwiedzających trasy narciarskie w ośrodkach Grupy PKL.
Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
2021.11.22
Wyjazd na narty to doskonały sposób spędzania wolnego czasu dla aktywnych. Jeżeli decydujemy się na szusowanie po zagranicznych stokach zagranicznych, warto wykupić specjalne ubezpieczenie dedykowane narciarzom. Dzięki niemu nie zostaniemy obciążeni ewentualnymi kosztami związanymi z udzieleniem pomocy na stoku przez ratowników czy leczeniem szpitalnym. W poniższym artykule tłumaczymy wszystko, co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia dla narciarzy.
Magiczna bajkowa kraina: jarmarki bożonarodzeniowe w Trentino
Magiczna bajkowa kraina: jarmarki bożonarodzeniowe w Trentino
2021.11.22
Położony na północy Włoch region Trentino, zimą oferuje swoim gościom nie tylko imponujące ośnieżone stoki, ale też m.in. przepiękne widoki, wiele atrakcji kulturalnych oraz słynne w całej Europie jarmarki bożonarodzeniowe. Już w listopadzie amatorzy folkloru i nietuzinkowych upominków będą mogli skosztować regionalnych wyrobów, zaopatrzyć się w prezenty bożonarodzeniowe u rękodzielników i wziąć udział w towarzyszących kiermaszom wydarzeniach rozrywkowych.
GOPASS rozpoczął przedsprzedaż skipassów do ośrodków narciarskich
GOPASS rozpoczął przedsprzedaż skipassów do ośrodków narciarskich na Słowacji i w Polsce
2021.11.22
Sezon zimowy w ośrodkach narciarskich już puka do drzwi. Podczas gdy poszczególne ośrodki uważnie śledzą prognozy pogody, aby dowiedzieć się, kiedy będzie można zacząć naśnieżanie, narciarze otwierają już kalendarze. W piątek 19 listopada GOPASS rozpoczął przedsprzedaż jedno- i kilkudniowych skipassów do ośrodków narciarskich na Słowacji i w Polsce informuje www.waszaturystyka.pl.
Bieg pod Skrzycznem z patriotycznym przesłaniem
Bieg pod Skrzycznem z patriotycznym przesłaniem
2021.11.22
Zaopatrzone w biało-czerwone akcenty, a przy tym radosne i uśmiechnięte dzieci z placówek oświatowych w Szczyrku, wystartowały w środę 10 listopada w "Biało-czerwonym biegu pod Skrzycznem". Były do tego zresztą świetnie przygotowane, bezpośrednio przed zmaganiami zaliczając na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu profesjonalną rozgrzewkę pod okiem utytułowanej polskiej sprinterki Ewy Swobody.

Całkowity lockdown w Austrii od 22.11.2021
2021.11.19
Rząd Austrii na odbywającej się Tyrolu konferencji prasowej ogłosił całkowity lockdown w całej Austrii od poniedziałku 22.11.2021. Obostrzenia wprowadzone zostają na 10 dni z możliwością przedłużenia na kolejne 10 dni, aby zakończyć się 12 grudnia.
SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck - najlepsze atrakcje w górach i mieście z jednym karnetem
SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck - najlepsze atrakcje w górach i mieście z jednym karnetem
2021.11.17
Puszysty śnieg na lodowcu Stubai? Kultura i rozrywka w stolicy kraju związkowego Innsbruck? Lub relaks w saunie i raju kąpielowym? To i wiele więcej obejmuje karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck. Unikalny na skalę światową wielofunkcyjny karnet otwiera niezwykle wiele drzwi i sprawia, że wakacje w Dolinie Stubai i wokół Innsbrucka są pełne przeżyć.
Trentino - SPA o zachodzie Słońca
Trentino - SPA o zachodzie Słońca
2021.11.17
Zażyj ciepłego hydromasażu, podziwiając jak w sercu gór ostatnie promienie zachodzącego Słońca oświetlają szczyty i barwią niebo odcieniami czerwieni, fioletu i indygo.
poprzednie1 - 14 z 3200następne
Booking.com