skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Schroniska znowu otwarte
Schroniska znowu otwarte
2022.05.20
Począwszy od weekendu następującego po 20 czerwca, w górach Trentino, a w szczególności w Dolomitach, Dziedzictwie Ludzkości UNESCO, sieć ponad 5800 kilometrów szlaków powraca do życia wraz z otwarciem większości spośród 140 alpejskich schronisk.
Wspaniały urlop w dolinie Stubai - także latem
Wspaniały urlop w dolinie Stubai - także latem
2022.05.17
Rozkoszowanie się świeżym górskim powietrzem w ciepłych promieniach słońca - to jedna z tych chwil szczęścia, których pragniemy podczas letnich wakacji w Alpach. Właśnie takie momenty można przeżyć w dolinie Stubai, w pobliżu Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury dolina lodowca Stubai ze swoimi czterema ośrodkami narciarskimi jest odpowiednim miejscem, i to nie tylko w zimie. Lodowiec Stubai, ośrodek Schlick 2000, wyciągi na górę Elfer w Neustift oraz Serles w Mieders, a także sama dolina dostarczają letnich atrakcji dzięki licznym i zróżnicowanym szlakom turystycznym, ekscytującym wycieczkom i wielu innym możliwościom.
Gwiazdy w Południowym Tyrolu - piękniejsze niż gdziekolwiek indziej!
Gwiazdy w Południowym Tyrolu - piękniejsze niż gdziekolwiek indziej!
2022.05.16
Nie ma nic bardziej błogiego niż ciepły letni wieczór. Bo kiedy słońce zachodzi, temperatura nadal jest niebiańska! To idealny czas na podziwianie migoczących na niebie gwiazd i niesamowitych konstelacji, a warunki we włoskim Południowym Tyrolu sprawiają, że jest to idealne miejsce do obserwacji rozgwieżdżonego nieba. Tylko wyobraź sobie - w dzień podziwiasz górskie krajobrazy, a w nocy tajemniczy świat gwiazd...
Letni urlop w Austrii. Teraz naprawdę.
Letni urlop w Austrii. Teraz naprawdę.
2022.05.13
mponujące góry, malownicze jeziora i doliny, zachwycające wodospady, wspaniała architektura i mnóstwo smakołyków - w tym sznycel wiedeński, alpejskie krewetki, wino Grüner Veltliner i morelowy destylat. Austria łączy w sobie wiele niezwykłych aspektów.
Nikolai Kostov - dyrektor NPT Bułgarii w Polsce, Hristo Prodanov - minister turystyki, Adam Gąsior
Bułgaria - zaprosi Polaków na narty i do kąpielisk termalnych
2022.05.12
Bułgaria jest krajem absolutnie bezpiecznym. Na rynku polskim na pewno będziemy chcieli promować kąpieliska termalne i SPA, na pewno także stacje narciarskie oraz nasza kuchnię i wina - mówi w rozmowie z przedstawicielem redakcji portalu WaszaTurystyka.pl, Hristo Prodanov, minister turystyki Bułgarii.
Piękne zapachy w domowym zaciszu
Piękne zapachy w domowym zaciszu
2022.05.11
Jeśli lubisz otaczać się pięknymi zapachami, to idealną opcją będzie aromaterapia w domu. Jest wiele sposobów na rozprzestrzenienie przyjemnej woni po całym pomieszczeniu. W sprzedaży dostępne są nawet specjalne urządzenia w postaci dyfuzorów. Wystarczy jeszcze wyposażyć się w odpowiednie olejki eteryczne, aby móc każdego dnia przebywać w aromatyzowanych wnętrzach. Zapachy oddziałują na sferę psychofizyczną. Za ich pomocą można przykładowo ukoić nerwy, uśmierzyć ból głowy, ułatwić sobie oddychanie lub zasypianie.
Narty w maju… tylko na Kasprowym Wierchu
Narty w maju… tylko na Kasprowym Wierchu. Trasa w Dolinie Gąsienicowej wciąż dostępna dla narciarzy
2022.04.28
Wszyscy amatorzy sportów zimowych szukający jeszcze możliwości, by wolny czas spędzić na nartach w pięknych górskich okolicznościach, będą mieć ku temu świetną okazję. W ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu czynna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą narciarską w Dolinie Gąsienicowej, gdzie ciągle jeszcze utrzymują się bardzo dobre warunki. Dlatego jeśli chcielibyście spędzić czas na nartach, weekend majowy będzie wyjątkową okazją na zakończenie sezonu zimowego właśnie na Kasprowym Wierchu.
W Jasnej przejechali w ciągu jednego dnia trzy razy dookoła świata
W Jasnej przejechali w ciągu jednego dnia trzy razy dookoła świata
2022.04.28
Jasna/Tatry Wysokie 28 kwietnia 2022 - Sezon zimowy 2021/22 dobiega końca. Pomimo startu sezonu z licznymi ograniczeniami, narciarzom udało się w ich ulubionych ośrodkach pokonać na nartach tysiące kilometrów. I wciąż jeszcze mogą poprawić swoje statystyki narciarskie.
PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów
PGE GiEK: Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów
2022.04.28
Kolej linowa, tor saneczkowy i tubingowy, dmuchana zjeżdżalnia i sześciostanowiskowa trampolina - takie rozrywki czekają na turystów odwiedzających Górkę Kamieńsk, która kiedyś była częścią Kopalni Bełchatów. Podczas pobytu na Górce turyści mogą skorzystać także z przyrodniczych uroków tego najwyższego wzniesienia w centralnej Polsce, czyli lasów, ścieżek spacerowych i licznych tras rowerowych o różnej skali trudności.
W Święta w Zieleńcu będzie można pojeździć na nartach
W Święta w Zieleńcu będzie można pojeździć na nartach
2022.04.12
Tegoroczna zima w górach Ziemi Kłodzkiej wciąż trzyma się mocno szczególnie jak na tę porę roku. Dlatego też wiele wskazuje na to, że mimo kilku cieplejszych dni, które widać w prognozach, w trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych w Zieleńcu czynne będą niektóre koleje i wyciągi.
Miniony sezon narciarski należał do najlepszych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wszystko za sprawą stabilnej aury. Tylko kilka dni na początku roku przyniosło w Górach Orlickich większe ocieplenie, co jednak w żaden sposób nie pogorszyło panujących na stokach warunków. Przez przeszło 120 dni w Zieleńcu można było korzystać z 23 kilometrów zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras.
Trentino, jazda na rowerze po nowych ścieżkach
Jazda na rowerze po nowych ścieżkach
2022.04.11
"Via dell’Acqua" (Szlak Wodny) została uznana w 2021 r. za najlepszą "Green Road" we Włoszech: ponad 140 kilometrów spod znaku wody, do pokonania na rowerze po trasie biegnącej wzdłuż brzegów rzek i kilku najpiękniejszych jezior Trentino. Także w Valsugana można jeździć rowerem pośród krajobrazów kreślonych nurtem Brenty między osadami, uprawami i biotopami.
Szpindlerowy Młyn - Gopass, Sprytna Sezonówka Premium 2022/23
Szusuj na wiosnę i całą kolejną zimę - Gopass uruchomił przedsprzedaż Sprytnej Sezonówki Premium 2022/23
2022.04.11
7 kwietnia 2022 r. - Miłośnicy narciarstwa w końcu się doczekali! W czwartek 7 kwietnia na portalu Gopass rozpoczęła się przedsprzedaż karnetów sezonowych Sprytna Sezonówka Premium 2022/23.
Rotaliana - przez winiarnie i winnice w rowerowym siodełku
Rotaliana - przez winiarnie i winnice w rowerowym siodełku
2022.04.07
Terytorium rozciągające się na północ od Trento, gdzie na dnie doliny oraz na wzgórzach po wschodniej stronie od stuleci produkuje się wina o silnej osobowości, stanowi centralny punkt nowej propozycji turystyki rowerowej: trasy wiodącej przez osady i winiarnie na równinie Piana Rotaliana i wzgórzach Colline Avisiane. Wine trekking w Vallagarina, pośród winiarni należących do bohaterskich winiarzy z doliny Val di Cembra oraz producentów z Nosiola.
Narty, słońce i lodowiec - połącz wszystko co kochasz i szusuj wiosną na lodowcu Molltaler już za 19
Narty, słońce i lodowiec - połącz wszystko co kochasz i szusuj wiosną na lodowcu Molltaler już za 19 euro
2022.03.31
Doskonale przygotowane stoki skąpane wiosennym słońcem. Teraz możesz cieszyć się wiosennym szusowaniem w Karyntii jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Od kwietnia na lodowcu Molltaler Gletscher można jeździć na nartach już za 19 euro.
poprzednie1 - 14 z 3273następne
Booking.com