skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Dolomiti Superski ceny, promocje i zniżki 23/24 fot. Jacek Ciszak
Dolomiti Superski ceny, promocje i zniżki 23/24
2023.09.15
Mamy dla Was najnowsze wieści z regionu Dolomiti Superski – który na swojej stronie internetowej wprowadził nowy kalkulator cen karnetów narciarskich, który sprawi, że planowanie zimowej przygody w Dolomitach stało się jeszcze łatwiejsze. Teraz po prostu wybieracie datę i ośrodek narciarski, a kalkulator poda Wam natychmiastową cenę skipassu, bez ukrytych kosztów. To doskonała okazja, by z wyprzedzeniem poznać dokładny koszt, korzystając z atrakcyjnych cen już od 72,00 Euro za dzień dorosły oraz licznych zniżek i promocji.
Czechy - opłaty za drogi, winiety w roku 2024
Czechy - opłaty za drogi, winiety w roku 2024
2023.09.06
Po 15 latach zmienią się ceny winiet uprawniających do jazdy po płatnych odnikach autostrad i dróg szybkiego ruchu w Czechach. Czeski rząd zdecydował się na zmianę cen winiet w 2024, oraz wprowadzenie winiety jednodniowej. Zatem ile trzeba będzie zapłacić za przejazd autostradą przez Czechy w przyszłym roku i czy będzie drożej?
Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort
Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort
2023.09.01
Szczyrk Mountain Resort podsumowuje tegoroczne wakacje, które przyniosły niezapomniane wrażenia dla tysięcy turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Nasz ośrodek zanotował imponujący wzrost liczby turystów pieszych i rowerzystów, ustanawiając nowy rekord.
Trasy downhillowe w ośrodkach PKL czekają na rowerzystów
Wrzesień na dwóch kółkach!
2023.09.01
Wakacje powoli dobiegają końca, ale nie dla miłośników jednośladów! Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a na pasjonatów dwóch kółek w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych czekają trasy downhillowe. Na miejscu nie zabraknie również sportowych emocji oraz adrenaliny podczas zawodów Local Series of Downhill.
Piknik REtro w Kasina Ski & Bike Park
Piknik Retro w Kasina Ski & Bike Park
2023.08.31
Wydarzenie odbędzie się w ośrodku sportowo - rekreacyjnym Kasina Ski & Bike Park w Kasinie Wielkiej. To właśnie tutaj od 6 lipca funkcjonuje Muzeum motorowerów Moped Retro - nowa, niezwykła przestrzeń na małopolskiej mapie atrakcji. Wystawa powstała dzięki wieloletniej pasji dwóch fanów motoryzacji.
Czadowe zakończenie lata!
Czadowe zakończenie lata!
2023.08.23
Ostatnie dni wakacji przed nami. Aby zostały one na długo w naszej pamięci proponujemy relaks i długi spacer w bliskości z naturą, wycieczki rowerowe czy retro potańcówki. Dobrym pomysłem będzie też udział w przygotowanych dodatkowych wydarzeniach na zakończenie wakacji, a te już 26 i 27 sierpnia czekają na nas w solińskim ośrodku turystycznym Grupy PKL.
Festiwal muzyczny Sounds of the Dolomites (Dźwięki Dolomitów) z polskim akcentem
Festiwal muzyczny Sounds of the Dolomites (Dźwięki Dolomitów) z polskim akcentem
2023.08.23
Przez ponad miesiąc wśród dolomickich szczytów ponownie rozbrzmiewać będzie muzyka. Usłyszymy utwory z repertuaru muzyki klasycznej, jazzu, muzyki świata, a nawet teatru muzycznego. Koncerty jak co roku będą odbywać się w malowniczej górskiej scenerii włoskiego regionu Trentino, w miejscach, do których zarówno muzycy, jak i publiczność będą musieli dotrzeć pieszo. XXVIII edycja festiwalu potrwa od 23 sierpnia do 1 października 2023 r. A już 1 września, o świcie, odbędzie się koncert zespołu Polish Cello Quartet oraz Mario Brunello – światowej klasy wiolonczelisty i kierownika artystycznego Sounds of the Dolomites. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Co przygotował Szczyrk Mountain Resort na długi weekend?
Co przygotował Szczyrk Mountain Resort na długi weekend?
2023.08.11
Już w nadchodzący piątek zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie - LONG FRIDAY, podczas którego gondola będzie czynna do godziny 20:00. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w pięknie otaczających nas gór do późnych godzin wieczornych. Co więcej, serdecznie zachęcamy Was do odwiedzenia Restauracji KUFLONKA, usytuowanej na poziomie 1000 metrów, gdzie będziecie mieli okazję uczestniczyć w występie lokalnej kapeli góralskiej.
W najbliższy weekend VI Festiwal Sera na dachu Wisły!
W najbliższy weekend VI Festiwal Sera na dachu Wisły!
2023.08.11
Już 12-13 sierpnia na górnej stacji kolei linowej Skolnity Ski & Bike Park odbędzie się uczta kulinarna, muzyczna i kulturalna!
Skolnity razem z miastem Wisła oraz Wiślańskim Centrum Kultury organizuje po raz szósty Festiwal Sera. Ta edycja podobnie jak poprzednie, będzie imprezą dwudniową. Nieodzownym elementem Festiwalu jest pokaz serowarstwa, który poprowadzi Józef Michałek, pasterz z Istebnej.
Na narty do Słowenii - Przekonaj się, że warto!
Na narty do Słowenii - Przekonaj się, że warto!
2023.08.09
Słowenia to kraj, który swoją urodą i różnorodnością przyciąga turystów przez cały rok. Latem mowa tutaj o przepięknych krajobrazach górskich, a także o lazurowych jeziorach i malowniczym wybrzeżu. Zimą zaś Słowenia staje się rajem dla miłośników narciarstwa, a to wszystko w połączeniu z zapierającymi dech w piersiach widokami i cudowną atmosferą górskich kurortów. To jednak nie wszystko!
Najciekawsze kolejki linowe w Czechach - Praga, zoo
Najciekawsze kolejki linowe w Czechach
2023.07.28
Kolejki linowe można znaleźć nie tylko w górach, ale także w miejscach, w których się ich nie spodziewamy. Przykładem jest wyciąg krzesełkowy w zoo w Pradze, który słynie z kilku rekordów: jest najkrótszym wyciągiem krzesełkowym w Czechach (mierzy 110 metrów) i najwolniejszym. Został zbudowany w 1970 roku. Łączy pawilon goryli nizinnych i koni Przewalskiego. Przepustowość wyciągu wynosi 720 osób na godzinę, przejazd trwa dwie minuty.
Skarby Pogranicza Czesko-Morawskiego, Litomyšl - widok na pałac z tarasu kościoła
Skarby Pogranicza Czesko-Morawskiego
2023.07.28
Region turystyczny Pogranicze Czesko-Morawskie leży wzdłuż historycznej granicy między Czechami i Morawami, w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od Kotliny Kłodzkiej. Znajdziemy tu zabytkowe miasta Litomyšl, Moravską Třebovę, Poličkę, Svitavy i Vysoké Mýto, piękne pałace i zamki, a także atrakcje przyrodnicze. Przedstawiamy propozycję na weekendową lub dłuższą wycieczkę.
Pierwszy region gravelowy w Tyrolu
Pierwszy region gravelowy w Tyrolu
2023.07.26
Fakty są imponujące: cztery regiony turystyczne w tyrolskim regionie Ausserfern, 18 szutrowych tras rowerowych, ponad 22 000 metrów różnicy wysokości, ponad 1000 kilometrów tras i 58 partnerów noclegowych. Oto pierwszy gravelowy region rowerowy w Tyrolu, natomiast nie jedyny, w którym miłośnicy graveli znajdą idealne warunki do jazdy poza drogami asfaltowymi.
Odkryj Türkiye (Turcję) na rowerze!
Odkryj Türkiye (Turcję) na rowerze!
2023.07.21
Jesteś gotowy na wycieczkę rowerową po Türkiye (Turcji)? Od Morza Śródziemnego po Morze Egejskie, możesz podążać śladami starożytnych cywilizacji, pedałując wśród pięknych zatok, gdzie natura przeplata zieleń z błękitem i pływać, kiedy tylko zechcesz, w czystych, bezkresnych wodach. Tego lata, przemierzając wyjątkowe trasy rowerowe w Türkiye (Turcji) nie zapomnij osłodzić sobie podróży przysmakami tureckiej kuchni.
poprzednie1 - 14 z 3433następne
Booking.com