skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Konferencja prasowa, WorldSkitest w Wiśle – Skolnity Ski & Bike Park
WorldSkitest w Wiśle – Skolnity Ski & Bike Park
2023.03.23
W ośrodku narciarskim Skolnity Ski & Bike Park odbywają się jedne z najbardziej prestiżowych testów sprzętu narciarskiego na świecie.
SPLASH - Czarny Groń 2023
2023.03.17
Już po raz dziesiąty Czarny Groń stanie się miejscem niezwykłej imprezy, jaką jest SPLASH - czyli przejazd przez basen z wodą. Event z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród fanów sportów zimowych, ale także ludzi chcących zobaczyć na żywo to szalone widowisko.
Na narty w marcu - dlaczego warto szusować poza sezonem?
Na narty w marcu - dlaczego warto szusować poza sezonem?
2023.03.14
Pierwszego marca zaczyna się meteorologiczna wiosna. Temperatura delikatnie idzie do góry, dzień robi się coraz dłuższy, a większość z nas nostalgicznie wyczekuje pierwszych oznak wiosny. Okazuje się jednak, że marzec to znakomity czas na zimowe szaleństwa! Sprawdziliśmy dla Was, dlaczego warto wybrać się na narty poza sezonem.
Narty na wiosnę – ski passy za darmo fot. S. Confortola
Narty na wiosnę – ski passy za darmo
2023.03.14
W tym sezonie ceny wyjazdu na narty, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, poszły w górę. Składa się na to przede wszystkim wyższa cena noclegów, paliwa oraz ski passów. Badania wskazują, że ponad połowa Polaków nie wyjeżdża w trakcie ferii zimowych w ogóle, a urlop w tym okresie zadeklarowało jedynie 18% naszych rodaków.* Czy narty będą dostępne tylko dla najzamożniejszych, a tani wyjazd w góry to oksymoron? Niekoniecznie – warto sprawdzić promocje poza sezonem, kiedy ceny spadają nawet o połowę.
Jak przygotować stawy do sezonu narciarskiego?
Jak przygotować stawy do sezonu narciarskiego?
2023.03.13
Sporty zimowe to — wbrew pozorom — bardzo wymagająca aktywność fizyczna, która wiąże się z dużym wysiłkiem, koniecznością użytkowania ciężkiego sprzętu narciarskiego i odpowiedniej termicznej odzieży. Korzystając z zaawansowanych rozwiązań, można liczyć na to, że uprawianie sportów w zimie będzie komfortowe i pełne satysfakcji. Jak jednak przygotować się do śnieżnej rozrywki, by poprawić swoją kondycję, wzmocnić mięśnie i stawy, zmniejszając tym samym ogromne ryzyko urazu i kontuzji?
Splash Słotwiny Arena – czyli szalone przejazdy przez basen z wodą już w najbliższą sobotę
Splash Słotwiny Arena – czyli szalone przejazdy przez basen z wodą już w najbliższą sobotę
2023.03.08
Splash to widowiskowa impreza łącząca dobrą zabawę oraz sportową rywalizację. Specjalnie na tę okazję w ośrodku Słotwiny Arena budowany jest dziewięciometrowy basen, który wypełniany jest krystaliczną i zimną wodą. Uczestnicy zachwycają oryginalnymi strojami, zbudowanymi na tę okazję pojazdami (łodziami, wodolotami, tratwami) i efektownymi przejazdami przez basen z wodą. Każdego roku odwiedzają nas miłośnicy sportów zimowych i lodowatych kąpieli. Jury ocenia wspomniane, oryginalne stroje, styl przejazdu i wybiera króla i królową Splasha. Jedna z konkurencji to przejazd przez wodę w strojach kąpielowych! Już 11 marca odbędzie się kolejna odsłona Splasha w ośrodku Słotwiny Arena – zapraszamy do udziału i kibicowania! Gorąca atmosfera i atrakcyjne nagrody – gwarantowane!
Marzec w Zieleńcu pod znakiem znakomitych warunków i pięknej zimy
Marzec w Zieleńcu pod znakiem znakomitych warunków i pięknej zimy
2023.03.02
Mimo końca ferii i zbliżającej się kalendarzowej wiosny, w Zieleńcu wciąż panuje zima i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Ośrodek narciarski pracuje pełną parą, a ostrożne prognozy mówią o możliwości jazdy pod Orlicą nawet z początkiem kwietnia.
Jak dbać o swoje zdrowie na stoku
Rola fizjoterapeuty w zapobieganiu kontuzjom i rehabilitacji podczas sezonu narciarskiego: jak dbać o swoje zdrowie na stoku
2023.02.28
Fizjoterapeuci odgrywają ważną rolę w prewencji kontuzji oraz w leczeniu i rehabilitacji urazów podczas sezonu narciarskiego. Poniżej przedstawiam informacje dotyczące roli fizjoterapeuty przed i w trakcie sezonu narciarskiego w aspekcie kontuzji.
Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – w jakich sytuacjach się przydaje?
Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – w jakich sytuacjach się przydaje?
2023.02.27
Gdy wybierasz się na wczasy, z pewnością starannie pakujesz walizkę. Na Twojej liście kontrolnej powinny znaleźć się nie tylko ubrania, wyposażenie sportowe czy sprzęt elektroniczny. W bagażu warto mieć także ubezpieczenie turystyczne, które pozwoli Ci uniknąć stresu w razie nieprzewidzianych wydatków podczas wakacji.
Historyczna chwila! W Łomnickiej Przełęczy chcą pobić 44-letni narciarski rekord prędkości w Tatrach
Historyczna chwila! W Łomnickiej Przełęczy chcą pobić 44-letni narciarski rekord prędkości w Tatrach!
2023.02.25
W Tatrach Wysokich trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia sportowego. Na najwyżej położonym stoku narciarskim na Słowacji trzech narciarzy i jeden snowboardzista ze Słowacji, Polski i Czech spróbuje pobić historyczny rekord prędkości w Tatrach, który od 1979 roku należy do Polaka - Jacka Niklińskiego.
Saas Fee: Jej wysokość Perła Alp fot. J.Kałucki
Saas Fee: Jej wysokość Perła Alp
2023.02.24
Ponad 100 olimpijczyków przyjechało na ten jeden z najwyżej położonych terenów narciarskich w Europie na treningi przed Igrzyskami w Pekinie. A według Mikaeli Shiffrin to jedno z wyjątkowych miejsc, gdzie warto oglądać nie tylko tyczki i bramki.
Przejazd przez Knajpę 2023
Przejazd przez Knajpę 2023
2023.02.21
Nadszedł czas na jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Czarnym Groniu, w Rzykach - Przejazd Przez Knajpę 2023, które w tym roku organizowane jest wspólnie z największym producentem sprzętu narciarskiego na świecie - marką ATOMIC.
Kolejna Wieża widokowa w Grupie Pingwina, tym razem w Wiśle!
Kolejna Wieża widokowa w Grupie Pingwina, tym razem w Wiśle!
2023.02.21
Wiosną, bieżącego roku rozpoczną się prace budowlane Wieży widokowej ze ścieżką w koronach drzew w Wiśle, w Skolnity Ski&Bike Park. W Grupie Pingwina to już trzecia Wieża widokowa – pierwsza w województwie śląskim. Goście odwiedzający nasze ośrodki Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, oraz Kurzą Górę w Kurzętniku (Warmia i Mazury) od kilku lat mają możliwość korzystania z podobnych konstrukcji. Obie Wieże widokowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Skolnity – Finał Ligi Kubusiowego Narciarza już w najbliższą sobotę, 18 lutego!
Skolnity – Finał Ligi Kubusiowego Narciarza już w najbliższą sobotę, 18 lutego!
2023.02.17
Zawody Liga Kubusiowego Narciarza od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci i ich rodziców. 5 lokalizacji, 4 kategorie wiekowe, rywalizacja na nartach oraz snowboardzie i dużo zabawy z animatorami.
poprzednie1 - 14 z 3379następne
Booking.com