skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Family Bike Park - nowa, letnia atrakcja Zieleńca
Family Bike Park - nowa, letnia atrakcja Zieleńca
2021.07.15
Zieleniec, będący częścią uzdrowiska Duszniki-Zdrój, który słynie z przede wszystkim z doskonałych warunków narciarskich zimą, od kilku sezonów konsekwentnie rozwija swoją letnią ofertę dla turystów. W tym roku do licznych atrakcji dołączyła kolejna - rowerowy Family Bike Park.
Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
2021.06.17
W minioną sobotę z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort największego ośrodka narciarskiego w Polsce oraz ciągle rozwijającego się ośrodka rowerowego odbyło się społeczne sprzątanie Ziemi. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz drugi i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zamykają ośrodki narciarskie! Aktualne informacje dla narciarzy (17.12.2020 15:10)
Aktualne informacje dla wyjeżdżających za granicę (14.06.2021 10:00)
2021.06.14
Od 14 czerwca 2021 roku Polska została uznana jako kraj o niskim ryzyku zakażenia Covid-19 w Czechach i na Słowacji. W związku z tym osoby przekraczające granicę z Czechami z krajów o niskim stopniu ryzyka epidemicznego nie dotyczą żadne obostrzenia: nie trzeba wypełniać formularza przyjazdowego ani wykonywać testu na obecność Covid-19.
Lato pełne przygód na rowerze
Lato pełne przygód na rowerze
2021.06.09
Wśród letnich nowości w regionie Trentino: nowa trasa rowerowa z Dolomitów do Gardy, a także nowe połączenia w systemie sieci ścieżek rowerowych i pieszych w Primiero oraz dolinie Chiese.
BIKE EXPO - Rowerowa Góra Kalwaria
BIKE EXPO - Rowerowa Góra Kalwaria
2021.06.08
Organizacja targów rowerowych w tak nietypowym dla branży roku jest praktycznie niemożliwa, ale BIKEEXPO.pl kolejny raz nie pozwala o sobie zapomnieć.
Assos, Canyon, Giro, Poc, Rudy, Specialized i inni, nieliczni wystawcy to marki, które dbają o swój wizerunek i kontakt osobisty nawet wtedy, kiedy na rynku brakuje towaru, a nie klientów. Stworzą więc niepowtarzalny klimat kolarskiego pikniku już w ten weekend, w dniach 12-13 czerwca, podczas "BIKE EXPO - Rowerowa Góra Kalwaria". Gdzie? Przed kultową "Górą Kawiarnią".
Kampania informacyjno-edukacyjna "Czas na bezpieczny rower"
Inauguracja kampanii informacyjno-edukacyjnej "Czas na bezpieczny rower"
2021.05.26
W 2020 roku na polskich drogach zginęło 249 rowerzystów. Mniej niż w poprzednich latach, ale pandemiczna rzeczywistość ubiegłego roku zakrzywia obraz. W stosunku do ogólnej liczby wypadków, niższej z powodu czasowego ograniczenia ruchu przez lockdown, liczba ich ofiar wzrosła. Niebezpiecznych zdarzeń na drogach było mniej, ale ich konsekwencje okazały się bardziej tragiczne. Pod względem liczby ofiar śmiertelnych na drogach, również wśród rowerzystów, Polska od lat jest czarnym punktem na mapie Europy.
Nowe zasady wjazdu do Austrii od 19 maja
Nowe zasady wjazdu do Austrii od 19 maja
2021.05.19
Austria konsekwentnie stosuje środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od 19 maja zostały stopniowo zniesione obostrzenia w restauracjach, hotelach, instytucjach kulturalnych i rekreacyjnych.
W ten sposób urlop w Austrii będzie ponownie możliwy! Oczywiście na miejscu będą obowiązywać określone środki bezpieczeństwa. W wielu miejscach wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, potwierdzenie zaszczepienia lub potwierdzenie przejścia choroby. Austria znajduje się w światowej czołówce pod względem liczby przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa, a infrastruktura testowa będzie oczywiście dostępna również dla naszych gości.
Magia krajobrazów: parki narodowe w Austrii
Magia krajobrazów: parki narodowe w Austrii
2021.04.22
Tam, gdzie przyroda może rozwijać się całkiem swobodnie, jest też wiele do odkrycia. Na wyprawy w głąb pierwotnych, dzikich terenów - od Łęgów Naddunajskich po najwyższe szczyty Austrii - zachęca sześć austriackich parków narodowych.
Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji
Jutro ruszają wyciągi w górach Słowacji
2021.04.21
Jak informuje portal Waszaturystyka.pl w ośrodkach narciarskich Szczyrbskie Jezioro w Tatrach Wysokich i Jasna w Niżnych Tatrach, w czwartek 22 kwietnia zostaną uruchomione wyciągi krzesełkowe.
Czeskie "naj"
Czeskie "naj"
2021.04.21
Najwyższa góra, najgłębsza jaskinia, najdłuższa grobla, najszerszy kościół… Prezentujemy kilka czeskich rekordów architektonicznych i geograficznych.
Słowacja odwołuje wczorajszy komunikat. Szczepieni i ozdrowieńcy muszą odbyć kwarantannę
Słowacja odwołuje wczorajszy komunikat. Szczepieni i ozdrowieńcy muszą odbyć kwarantannę
2021.04.16
Kilkanaście godzin po wczorajszej decyzji, rząd słowacki przeprasza i odwołuje to, co postanowił. A więc od poniedziałku nic się nie zmienia: obywatele Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, którzy zaszczepili się (druga dawka) przeciw covidowi co najmniej 14 dni wcześniej lub przeszły chorobę dawniej niż 180 dni od wjazdu, będą i tak musieli przedstawić negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa a także poddać się kwarantannie. Co więcej, muszą przed wyjazdem zarejestrować się na stronie służb granicznych Słowacji - informuje waszaturystyka.pl
Obudź ciało i umysł
Obudź ciało i umysł
2021.04.15
Spacery wokół jezior, czy trekking po szlakach w cieple pierwszych promieni słońca - włoski region Trentino oferuje szeroki wachlarz aktywności, które pozwolą delikatnie obudzić ciało po zimowym "letargu".
Nowe przygody na rowerze górskim / Alessandro Trovati
Nowe przygody na rowerze górskim
2021.04.15
Sieć ponad 330 szlaków rowerowych o długości około 8000 kilometrów została wzbogacona w tym sezonie o nowe propozycje tras dla miłośników rowerów górskich. Umożliwią one amatorom dwóch kółek podziwianie pięknych krajobrazów Trentino przy jednoczesnym napawaniu się wolnością, jaką daje jazda na rowerze.
Słowacja otwiera hotele dla turystów krajowych
Słowacja otwiera hotele i wyciągi krzesełkowe dla turystów krajowych
2021.04.14
Od najbliższego poniedziałku, 19 kwietnia na Słowacji otwarte będą hotele. Na razie posiłki muszą być podawane do pokoi, a w pokoju będą mogły przebywać dwie osoby z jednej rodziny. Zniesiony zostaje także zakaz podróżowania między powiatami. Granice międzypaństwowe na razie pozostają zamknięte - informuje portal www.waszaturystyka.pl.
poprzednie1 - 14 z 3164następne
Booking.com