skionline.pl hotele Włochy / Południowy Tyrol Hotel Stegerhaus wyślij link znajomemu
Hotel Stegerhaus Hotel Stegerhaus  

Steger Aue Nr. 219a
39030 St. Johann, Włochy
Tel. (+39) 0474 652291

Liczba miejsc: 23

Najbliższe ośrodki narciarskie: Plan de Corones / Kronplatz, Speikboden, Klausberg
 

Wyślij zapytanie »

Witamy w hotelu Stegerhaus!
Hotel Stegerhaus położony jest w niewielkiej miejscowości San Giovanni / Saint Johann, na wysokości około tysiąca metrów n.p.m., w przepięknej dolinie Aurina (Valle Aurina /Ahrntal), najbardziej na północ wysuniętym zakątku Włoch, tuż przy granicy z Austrią.


Niezwykła dolina
Valle Aurina to obszar przeszło sześciuset kilometrów kw., rozciągający się od Gais, niedaleko Brunico / Bruneck, aż po Predoi. Wyżłobioną korytem rzeki Auriny (niem. Ahr) alpejską dolinę otaczają majestatyczne szczyty trzytysięczników (jest ich w okolicy aż osiemdziesiąt cztery!). Górskie panoramy zapierają dech w piersiach, ale to nie jedyna atrakcja turystyczna tych okolic.
Niezwykłym miejscem są stare sztolnie w miasteczku Predoi / Prettau. W dawnej kopalni, przekształconej obecnie w muzeum, poznać można dzieje wydobycia miedzi, którego zaniechano w tej okolicy z górą sto lat temu. W realistyczny sposób odtworzono warunki pracy górników. Część starych sztolni uzyskała jeszcze inną funkcję – leczniczą. Ponieważ pod ziemią panują warunki sprzyjające leczeniu alergii, astmy i innych chorób układu oddechowego, a w określonych warunkach temperatury i wilgotności powietrze jest wolne od pyłu i innych zanieczyszczeń, powstało tu nowoczesne centrum terapii inhalacyjnej, tzw. sztolnia klimatyczna. Klimat sprzyja wyciszeniu, rozluźnieniu napięcia i osiągnięciu harmonii.
Miasteczku San Giovanni / Saint Johann patronuje św. Jan Chrzciciel. Jest on też patronem parafialnego kościoła, którego piękny budynek jest jednym z najciekawszych barokowych obiektów sakralnych na terenie prowincji, a kościelna wieża, zbudowana w latach 1783-1788 przez Josepha Abena, stanowi widoczny z oddali, doskonale rozpoznawalny, symbol miasteczka. Imieniem św. Jana nazwano też tutejsze muzeum minerałów, w którego zbiorach znajduje się przeszło 950 eksponatów z rejonu Alp Zillertalskich.


Rodzina Stolzlechner zaprasza!
Hotel Stegerhaus to rodzinnie prowadzony pensjonat, położony w cichej, spokojnej okolicy, w malowniczym otoczeniu górskich szczytów. To doskonałe miejsce na spędzenie urlopu o każdej porze roku w bliskim kontakcie z naturą.
Hotelowe pokoje urządzone są w estetyczny, schludny, funkcjonalny sposób, bez niepotrzebnych ekstrawagancji. Posiadają balkony i łazienki (WC oraz wanna lub prysznic). W każdym pokoju do dyspozycji gości jest telewizor (TV SAT), telefon i sejf.
Hotelowa restauracja serwuje dwa posiłki dziennie. Śniadania podawane są w formie bufetu, natomiast w porze popołudniowo-wieczornej kucharze przygotowują bufet sałatkowy i złożoną z trzech dań obiadokolację. Stałym zwyczajem są urządzane raz w tygodniu wieczory z grillem, podczas których szef kuchni serwuje m.in. swoje słynne grillowane żeberka.
Relaksowi służy basen na świeżym powietrzu z podgrzewaną wodą (dostępny latem) i sauna fińska. W hotelu znajduje się solarium.
Zróżnicowany pod względem krajobrazowym region Valle Aurina zimą jest bardzo atrakcyjny dla narciarzy. W odległości kilkunastu kilometrów rozciągają się tereny narciarskie Kronplatzu, ośrodka numer jeden na mapie stacji narciarskich Południowego Tyrolu, szczycącego się supernowoczesnymi wyciągami i legendarnymi czarnymi zjazdami. Bliżej leżą dwa mniejsze ośrodki narciarskie: Speikboden (6 km) i Klausberg (3 km). Na miłośników biegówek czeka kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych w Valle Aurina i Valle di Tures. Na stoki regularnie kursuje skibus, który zatrzymuje się na przystanku oddalonym o 250 m od hotelu. Wzorowo utrzymane ośrodki z dobrą infrastrukturą narciarską, wyśmienita kuchnia i niepowtarzalna atmosfera tego ciekawego regionu gwarantują Państwu udany pobyt.
Pokój 2-osobowy - przykładowe ceny
Rodzaj wyżywienia Cena za osobę poza sezonem Cena za osobę w sezonie
all inclusive (w sezonie zimowym) od 69.00 € od 72.00 €
all inclusive (w sezonie letnim) od 75.00 € od 83.00 €
Wybrane hotele (0)
Galeria
Hotel StegerhausHotel StegerhausHotel Stegerhaus
zobacz galerię
Mapa
powiększ mapę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018