skionline.pl stacje Austria Styria wyślij link znajomemu dodaj opinię

Schladming - Dachstein
Schladming

Opis stacji
fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Schladming to największy region narciarski Styrii z rozległą narciarską huśtawką, łączącą stoki zjazdowe na zboczach Hauser Kaibling, Planai, Hochwürzen i Reiteralm. W okolicy jeździć na nartach można także na Galsterbergalm, Fageralm i Stoderzinken, tak więc cały tutejszy region narciarski obejmuje (łącznie z lodowcem Dachstein) aż siedem ośrodków.
Mało tego, skipass zakupiony na więcej niż jeden dzień obowiązuje na terenie całego obszaru Ski Amade, dysponującego 800 kilometrami tras.

W rejonie Schladming, oferującym ogromną ilość i różnorodność tras zjazdowych, dosłownie każdy narciarz, bez względu na umiejętności i upodobania, znajdzie coś dla siebie. Pagórki znajdujące się przy każdej z miejscowości w dolinie oraz stoki Fageralm są odpowiednie dla początkujących i dla rodzin z dziećmi. Na Fageralm znajduje się centrum testowe Atomica. Przy odrobinie szczęścia można spotkać tu najlepszych zawodników z teamu tej marki, testujących nowe modele nart zjazdowych.

Dla ambitnych narciarzy ze sportowym zacięciem atrakcyjny okaże się z pewnością najdłuższy zjazd w regionie - z Hochwurzen do Rohrmoos, a także trasy FIS-u: na Planai (uważana za najszybszą w alpejskim Pucharze Świata, gdzie od kilku lat rozgrywany jest nocny slalom mężczyzn), trasa w Schladming i Haus im Ennstal.

Płaskowyż wokół Ramsau - miejscowości leżącej nieopodal Schladming, jest natomiast istnym rajem dla miłośników narciarstwa klasycznego. To tutaj na treningi przyjeżdżał Adam Małysz. Atrakcyjne i obfitujące w piękne widoki trasy biegowe są zlokalizowane również na lodowcu Dachstein, gdzie znajduje się całoroczny teren narciarski.

Do Schladming masowo zjeżdżają również snowboardziści, bowiem na zboczach Galsterbergalm, Hauser Kaibling, Hochwurzen, Planai oraz na lodowcu Dachstein są idealne wręcz warunki do uprawiania tej dyscypliny (tory przeszkód, halfpipe’y, stoki ćwiczebne, raile, funboxy, i boardercrossy). W okolicy znajdują się także wspaniałe tereny freeride'owe.

fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Schladming oferuje rozległą sieć odśnieżanych tras do pieszych wędrówek. W okolicy znajduje się kilka torów saneczkowych (w tym jeden ze sztucznym oświetleniem). Bogata jest również oferta sportów uprawianych pod dachem.

Samo Schladming jest ładnym, zadbanym miasteczkiem (niegdyś była to osada górnicza), w którym liczne bary, puby i restauracje dosłownie prześcigają się w ofertach. Toczy się tutaj ożywione życie towarzyskie, którym nie znudzą się nawet amatorzy najbardziej żywiołowej zabawy.
Booking.com