skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Tiroler Zugspitz Arena

Opis stacji
W tyrolskim regionie Zugspitz Arena turyści mają możliwość uprawiania sportów zimowych w wyjątkowo pięknej scenerii górskich krajobrazów. Siedem atrakcyjnych ośrodków narciarskich, mobilność również bez auta, świetna obsługa i prawdziwa tyrolska gościnność gwarantują niezapomniane zimowe wakacje.

Potężne szczyty masywu Wetterstein na północnej i górskiego łańcucha Mieminger Kette na południowej stronie szczytu Zugspitze tworzą tworzą region sportów zimowych gwarantujący niezapomniane przeżycia. W pobliżu ośrodka znajduje się osiem miejscowości: Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle i Namlos. Siedem ośrodków narciarskich, rozległa siatka tras biegów narciarskich i atrakcyjne oferty - poczynając od nocnych zjazdów na sankach, a kończąc na zimowych wędrówkach - są atrakcją dla całej rodziny. Tylko 20 minut zabiera bezpłatna podróż koleją do niemieckiego sąsiada, Garmisch-Partenkirchen, który tej zimy był organizatorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Region Zugspitz Arena ofertuje 147 km nartostrad, 55 wyciągów i kolejek w siedmiu urozmaiconych ośrodkach narciarskich: Poczynając od narciarstwa alpejskiego na lodowcu Zugspitze, a kończąc na słonecznych nartostradach w Biberwier, Berwang lub Lermoos - amatorzy szybkiej jazdy carvingowej czy też miłośnicy nart w wydaniu rekreacyjnym, początkujące maluchy czy dorośli - każdy znajdzie tu dla siebie wymarzony ośrodek narciarski. Dzięki położeniu i rozbudowanemu systemowi sztucznego naśnieżania, na szczycie Zugspitze doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa panują już od listopada (87 km tras).

Kliknij, aby powiększyć.
Zugspitz Arena jest również doskonałym miejscem na uprawianie narciarstwa klasycznego: 20 tras biegowych o łącznej długości 110 km wiedzie wśród wspaniałych zimowych krajobrazów u stóp szczytu Zugspitze. Wszystkie trasy są bardzo łatwo dostępne i niezależnie od punktu startu oferują długie rundy. Dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu i kolejowemu "Schnee-Express - śnieżny ekspres" możliwe są również wypady na biegówkach w "jedną stronę", czyli w jedną stronę na nartach biegowych, a z powrotem bezpłatnymi publicznymi środkami komunikacji. Główną atrakcją jest naśnieżana trasa w Moos, pomiędzy miejscowościami Ehrwald i Lermoos. Na długości 2,5 km

W regionie działa sześć szkół specjalizujących się również w szkoleniach narciarskich i snowboardowych dzieci.
Po dniu spędzonym na stoku turystyczny region Zugspitz Arena zaprasza do skorzystania z ciekawej oferty apres ski: Wędrówek z pochodniami, jazdy na sankach, nocnych przejażdżek saniami i pokazów jazdy na nartach.
Wiele hoteli i pensjonatów w regionie oferuje doskonałe warunki do wypoczynku rodzin z dziećmi. śnieg gwarantowany jest podczas całej zimy.

Tyrolski region Zugspitz Arena gwarantuje urozmaicony urlop również dla osób nie jeżdżących na nartach lub snowboardzie. 60 km odśnieżonych szlaków spacerowych pozwala napawać się zdrowym górskim powietrzem i zachwycać czarującym zimowym krajobrazem. Podczas wędrówki na rakietach śnieżnych można dotrzeć do odległych, dziewiczych zakątków. Zachęcamy również do przejażdżki saniami, spróbowania sił w curling lub nocnych zjazdów na sankach na torach saneczkowych w Lermoos i Berwang.

Praktyczne informacje:
- 7 ośrodków narciarskich: kolejka Tiroler Zugspitzbahn, kolejka Ehrwalder Almbahn, wyciągi Wetterstein i Sonnenlifte, kolejki Langes-Lermoos, Langes-Biberwier, Berwangertal / Almkopfbahn Bichlbach
- 147 km nartostrad (z tego 87 km z systemem sztucznego naśnieżania):
- niebieskie trasy: 80 km
- czerwone trasy: 55 km
- czarne trasy: 7 km

- 55 nowoczesnych kolejek i wyciągów (bezpłatne parkingi)
- 7 szkół narciarskich i snowboardowych (wszystkie szkoły oferują też program dla dzieci)
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020