skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co nowego w Ötztal?

2018.03.21
Nicole Jäger
Kliknij, aby powiększyć.
Nicole Jäger
Nowa Powder Card, muzeum Jamesa Bonda i imprezy, które co roku do Sölden przyciągają rzesze amatorów aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy. O nowościach, planach rozwoju i aktualnych atrakcjach, jakie czekają turystów odwiedzających dolinę Ötztal mówi Nicole Jäger z Biura Promocji Turystycznej.
skionline.pl: Jak długo potrwa sezon w tym roku? Tak samo długo pojeździmy w Sölden oraz Hochgurgl i Obergurgl?

Nicole Jäger: Planujemy zakończenie sezonu końcem kwietnia, najprawdopodobniej 22. Oba regiony będą zamykać się w podobnym czasie czasie. Jak wiadomo, w Sölden mamy dwa lodowce, które czynne będą do 1 maja 2018. Na lodowce dojechać będzie można skibusem lub samochodem.

s: Od tego sezonu w Sölden oraz Hochgurgl i Obergurgl obowiązuje wspólny skipass. Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

NJ: Tak, w końcu mamy wspólny karnet obowiązujący w obydwu regionach. Powder Card to co najmniej 3-dniowy skiaps, który upoważnia do korzystania z tras i wyciągów w Sölden oraz Hochgurgl i Obergurgl. To naprawdę fantastyczna oferta dla osób planujących spędzić w Ötztal tygodniowy urlop - każdego dnia mogą korzystać z innych tras. W obie strony regularnie kursuje skibus, tak więc nie ma konieczności przemieszczania się własny samochodem.

s: Czy jest różnica w cenie między zwykłym skipassem, a Powder Card?

NJ: Powder Card obowiązuje od 3 dni wzwyż i ważna jest w obydwu regionach. Natomiast jeżeli kupujemy 1- lub 2-dniowy skipass, mamy możliwość korzystania z tras tylko w jednym z wybranych regionów. Tak, więc od 3 dni wzwyż nie ma żadnej różnicy w cenie.

s: Kupując skipass zauważyłam w kasie informację o możliwości nabycia Slope Safety Card [Karta Bezpiecznego Korzystania ze Stoków]. Jakie przywileje daje wspomniana karta?

NJ: Slope Safety Card to rodzaj ubezpieczenia. W przypadku, gdy zgubisz skiapss, w kasie otrzymasz nowy. Posiadając kartę, gdy doznanego na stoku urazu, nie ponosisz kosztów związanych z transportem do najbliższej placówki medycznej. Karta nie pokrywa jednak kosztów leczenia. To przede wszystkim oferta dla osób przyjeżdżających z zagranicy, posiadających ubezpieczenia obejmujące różny zakres usług.

s: Czy to prawda, że w Sölden powstać ma muzeum poświęcone historii Jamesa Bonda?

NJ: Tak, faktycznie. W tej chwili pracujemy nad budową muzeum, które będzie nosić nazwę 007 Elements. Nie będzie to jednak "klasyczne" muzeum, lecz bardzo interaktywne miejsce. Odwiedzający będą mogli tu prześledzić historię przygód Bonda, poznać tajniki kręcenia scen oraz ciekawostki związane z charakterystycznymi postaciami występującymi w poszczególnych produkcjach. 007 Elements ma znajdować się tuż obok restauracji ICE Q na szczycie Gaislachkogl. Budynek muzeum będzie niezwykle ciekawy pod względem architektonicznym. Będąc w środku zobaczymy również miejsca, w których w Sölden kręcone były sceny do filmu Spectre. Co ważne, jesteśmy w stałym kontakcie z brytyjską wytwórnią produkującą odcinki o słynnym agencie, tak więc wszystkie rekwizyty i instalacje są oryginalne i są oficjalnie zatwierdzone. Wśród najciekawszych rekwizytów, w muzeum znajdzie się m.in. samolot, którym James Bond poruszał się w filmie Spectre.
Oficjalne otwarcie muzeum planowane jest na 12 lipca 2018, a zwiedzać je będzie można przez cały rok.

s: Sölden znane jest również z imprez widowiskowych i koncertów. Czy w tym roku odbędzie się również słynny Hannibal i Electric Mountain Festiwal?

NJ: Tak, dokładnie. Pierwsza z wymienionych imprez jest dla nas bardzo ważna. Hannibal odbywa się co dwa lata, zawsze w kwietniu, na zakończenie sezonu. Impreza organizowana jest na lodowcu Rettenbach, tuż obok trasy Alpejskiego Pucharu Świata, a towarzyszom jej naprawdę wielkie atrakcje - w przedstawieniu udział bierze ponad 500 osób, kilkadziesiąt ratraków, samoloty, helikoptery i skutery śnieżne. Najbliższa edycja Hannibala planowana jest w 2019 roku. Druga z wymienionych imprez odbywa się raz w miesiącu, zawsze w tym samym miejscu na Giggijoch. Nowością w tym sezonie będzie Audi Nights - impreza freeride’owa organizowana na lodowcu Tiefenbach. W trwającym tydzień wydarzeniu udział wezmą najlepsi zawodnicy we freestyle’u i tegoroczni olimpijczycy. Chcielibyśmy organizować te imprezę co dwa lata, na przemian z Hannibalem.

s: W Sölden korzystać można z różnych form zakwaterowania. Czy pojawiły się w ostatnim czasie nowe, godne polecenia obiekty?

NJ: Tak, to prawda, w Sölden dysponujemy bardzo zróżnicowaną bazą noclegową - od kwater prywatnych, po 4- i 5-gwiazdkowe hotele. Każdy z obiektów skierowany jest do innej grupy docelowej i, oczywiście, różni się cenowo. W ostatnim czasie powstały dwa nowe hotele - Die Berge i Vaya. Pierwszy z nich oferuje tylko śniadania i skierowany jest głównie do osób aktywnie uprawiających sport (latem przystosowany jest do przyjęcia rowerzystów), drugi natomiast to bardziej ekskluzywny obiekt z pełną ofertą wyżywienia i luksusowym zapleczem SPA.

s: Sezon zimowy powoli dobiega końca, zatem pytanie o lato. Kiedy zaczyna się sezon letni i ponownie ruszają wyciągi?

NJ: Po przerwie zimowej i przeglądach technicznych, wyciągi ponownie ruszają w połowie czerwca. To czas, gdy w Sölden pojawia się wielu amatorów dwóch kółek, dla których mamy doskonałą ofertę. Od trzech lat pojeździć można w Bike Republic, czyli ogromnym parku rowerowym. Zależało nam na stworzeniu infrastruktury i tras, na które rowerzyści dotrzeć mogą korzystając z dwóch głównych gondoli - na Gaislachkogl i Giggijoch. Większość tras znajduje się obecnie w pobliżu stacji pośredniej gondoli na Giggijoch, niemniej jednak bike park jest cały czas modernizowany, a jego rozbudowę przewiduje się aż do 2020 roku. Co warto podkreślić Bike Republic to nie tylko miejsce dla wytrawnych downhillowców, ale również region, w którym na dobrą zabawę liczyć mogą całe rodziny.

s: Jeżeli nie jesteśmy fanami roweru, zawsze wpaść można do Area 47. Jakie atrakcje czekają w jednym z największych w Alpach "placu zabaw"?

NJ: Lato w Ötztal to wymarzony czas dla miłośników sportów outdoorowych. Nie oznacza to wcale, że trzeba wspinać się na szczyty 3-tysięczników. Wręcz przeciwnie, bogata oferta i doskonała infrastruktura sprawiają, że dolina jest wymarzonym miejscem na rodzinny wypoczynek. Na terenie usytuowanego w pobliżu rzeki Inn parku Area 47 uprawiać można praktycznie wszystkie sporty outdoorowe - od wspinaczki, po sporty wodne. Park czynny jest tylko latem, a otwiera się 1 maja. Co ważne, na terenie Area 47 znaleźć można również zakwaterowanie - albo w klasycznych 2-osobowych pokojach, albo w drewnianych, indiańskich tipi.

ah/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #oetztal

Powrót

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


KöflerhofKöflerhof

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

13021 Alagna Valsesia
Piemont, Włochy
AlpenParks Hotel & Apartment Orgler KaprunAlpenParks Hotel & Apartment Orgler Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 1432,00 € za apartament
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.