skionline.pl stacje Czechy Góry Izerskie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Tanvaldsky Spicak

Opis stacji
Tanvaldský Špičák to największy ośrodek narciarski w Górach Izerskich. Położony jest na północnych stokach kopulastego szczytu Špičák (831 m n.p.m.), wznoszącego się na ponad 350 metrów nad miasteczkiem Tanvald. Dysponuje zróżnicowanymi trasami wszystkich stopni trudności, najwięcej terenów do jazdy znajdą tu średnio zaawansowani i dobrzy narciarze, początkujący powinni poszukać dla siebie terenów raczej na Severáku i w Bedřichovie.

Kręgosłupem całej stacji narciarskiej jest czteroosobowe krzesełko, startujące z doliny rzeczki Kamenice. Tutaj znajduje się spory parking i restauracja. Drugim miejscem, skąd można się dostać na szczyt to górne przysiółki wioski Albrechtice, gdzie również znajduje się całkiem spory parking, a na szczyt prowadzi długi orczyk – jego dolna część jest oświetlona. Na szczycie stoi zabytkowa wieża widokowa i przylegające do niej schronisko z gospodą, postawione tu jeszcze w XIX wieku. Ze szczytu promieniście rozchodzą się trasy – czarna, czerwona i niebieska, wszystkie zbliżonej, półtorakilometrowej długości.

Teren narciarski wchodzi w skład regionu narciarskiego Skiaréna Jizerky, w którym na jednym karnecie możemy szusować także w ośrodkach Severák i Bedřichov. Miejscowości łączy kursujący trzy razy dziennie skibus (darmowy dla posiadaczy ważnych karnetów). Łącznie na jednym skipassie mamy tu do dyspozycji 22 wyciągi i 17 km zróżnicowanych tras zjazdowych. Oczywiście, podobnie jak w większości czeskich ośrodków narciarskich mamy tez możliwość pobiegania na nartach – przez ośrodek przebiega Jizerská magistrála, o długości przekraczającej 80 km.
Booking.com