skionline.pl stacje Czechy Jesioniki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Filipovice

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Filipovice to niewielka, ale nowoczesna stacja narciarska, jakich kilkanaście powstało w Jesionikach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Z punktu widzenia polskiego narciarza najważniejsze jej wyróżniki to bardzo dogodne położenie – niecałe 30 km od granicy, a także stosunkowo korzystny stosunek cen karnetów do oferowanej jakości. Zwłaszcza, że w okolicy brak konkurencji po polskiej stronie.

Ośrodek to typowo familijna stacja, z kolejką krzesełkową, trzema orczykami i osobnym miejscem przeznaczonym dla zaczynających jazdę na nartach maluchów. Jak na tak skromna infrastrukturę, ponad 4,5 km tras zjazdowych robi pozytywne wrażenie. Znajdziemy tu stroszą trasę czerwoną, nieco dłuższą, łagodniejszą niebieską, a także klasyczne ośle łączki dla początkujących. Żadnych wodotrysków, ale wszystko co na początek potrzeba narciarzom.

W ośrodku znajdziemy restaurację, szkołę narciarską, serwis, wypożyczalnie i darmowy parking. Snowboardziści będą na pewno zainteresowani tutejszym snowparkiem, a dla narciarzy biegowych przygotowano w okolicy kilka łatwych tras. Główny stok wzdłuż kolejki krzesełkowej jest także oświetlony – w godzinach 18-21 można załapać się tu na wieczorną jazdę.
Booking.com