skionline.pl stacje Czechy Jesioniki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Karlov

Opis stacji
Stacja narciarska Karlov położona w południowej części najwyższej partii Jesioników to bodaj najszybciej rozwijający się ośrodek narciarski na Morawach. W ciągu kilku ostatnich lat postawiono tu trzy kolejki krzesełkowe, które zamieniły niewielką wioskę w dynamicznie rozwijający się górski kurort. Można by ją bez zbytniej przesady nazwać morawską „Białką”- w rzeczy samej przypomina Białkę Tatrzańską sprzed kilku lat.

Stację narciarską tworzą trzy tereny, w których obowiązuje wspólny karnet. Największy z nich to Karlov, położony w bocznej dolince, kilka kilometrów od centrum miejscowości Malá Morávka. Tworzy go czteroosobowe krzesełko i kilka orczyków, przy których poprowadzono łatwe niebieskie trasy. Są tu też trzy trasy nieco trudniejsze, a jeden ze stoków jest oświetlony. Dalej w górę doliny znajduje się mniejszy teren – Kloubuk, położony na stokach góry o tej samej nazwie. Do dyspozycji narciarzy jest tu dwuosobowe krzesło i dwie trasy – czarna i czerwona. Trzeci z terenów wchodzących w skład całego kompleksu położony jest bliżej centrum Malej Moravki – nosi nazwę Kopřivná. Znajdziemy tutaj czteroosobowa kanapę i długą, łatwą niebieską trasę.

Łącznie w skład kompleksu SkiKarlov wchodzi 6 wyciągów orczykowych i trzy krzesełka, a łączna długość tras przekracza 9 km. W samej miejscowości znajduje się jeszcze kilka innych, nie zrzeszonych wyciągów – wybór jest więc bardzo duży. Także wybór miejsc noclegowych gastronomi jest bardzo dobry, co powoduje, że Karlov z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.
Booking.com