skionline.pl stacje Francja Dauphine/Isere wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowiec Sarenne
Alpe D`Huez

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Alpe d’Huez - duży i popularny ośrodek narciarski w departamencie Isère, niedaleko Grenoble, na południowych stokach masywu Grandes Rousses w Alpach Delfinackich, dysponuje całorocznym terenem narciarskim na lodowcu Sarenne.
Lodowiec pokrywa zbocza jednego z najwyższych masywów w tych stronach - Le Pic Blanc (3300 m n.p.m.). Roztaczają się stąd przepiękne widoki na masywy Mont Blanc, Mont Cervin i Meije.

Lodowiec oferuje fanom białego szaleństwa 5 tras i 2 wyciągi. To niewiele w porównaniu z całością terenów narciarskich Alpe d’Huez, gdzie znajduje się łącznie 220 km tras. Sarenne dysponuje jednak prawdziwym "asem" - jest nim prowadząca ze szczytu Le Pic Blanc w dolinę, 16-kilometrowa, prawdopodobnie najdłuższa w Europie trasa narciarska (latem otwarty tylko jej górny odcinek). Trasa ma 1 810 m różnicy poziomów i czarne oznakowanie. Łakomy kąsek dla ambitnych i bardzo wprawnych narciarzy. Zjazd zajmuje ok. 90 min.

Założona w 1936 roku stacja klimatyczna Alpe d'Huez dzisiaj jest jednym z większych narciarskich obszarów we Francji. Większość tutejszych stoków nadaje się przede wszystkim do przyjemnej, rekreacyjnej jazdy, toteż sporą grupę wśród przyjeżdżających tutaj narciarzy stanowią rodziny z dziećmi.
Dzięki południowej ekspozycji zboczy, stacja może pochwalić się ponadprzeciętną liczbą godzin słonecznych w roku, dzięki czemu zyskała sobie nawet miano "Wyspy Słońca".

Poza urozmaiconymi terenami narciarskimi ośrodek oferuje turystom i inne atrakcje. Lista sportów, które można uprawiać podczas zimowego (i nie tylko) urlopu w Alpe d'Huez, jest zachęcająco długa. Palais des Sports et des Congres - nowoczesne centrum sportowo-kongresowe w Huez, ma w swojej ofercie aż 26 dyscyplin sportowych, w tym: wspinaczkę, golfa, squasha, tenis, pływanie.

Nie można również pominąć dwóch ważnych, lokalnych atrakcji: otwartej do zwiedzania na wysokości 2 700 m n.p.m. groty lodowej oraz wyjazdu na Le Pic Blanc (3 330 m.n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama na najwyższe masywy Alp.

Z Huez z pewnością nie wyjadą rozczarowani amatorzy smacznego jedzenia i dobrej zabawy. Miejscowość oferuje szeroki wybór restauracji, kawiarni i klubów.
Dla miłośników muzyki klasycznej w centrum Notre-Dame des Neiges organizuje się z kolei cotygodniowe koncerty w wykonaniu światowej klasy muzyków.
Booking.com