skionline.pl stacje Polska Tatry i Podhale wyślij link znajomemu dodaj opinię

Bania
Białka Tatrzańska

Opis stacji
Bania fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Bania fot. skionline.pl
Najmniejszy i najbardziej familijny teren narciarski Białki, przylega od południa i łączy się z trasami zjazdowymi na Kotelnicy. Jest idealnym miejscem dla początkujących narciarzy, a także dla rodzin z dziećmi. Osią terenu jest 4-osobowa kolei o długości 320 metrów i różnicy poziomów sięgającą 60 m. oprócz tego stoją tu dwa krótkie orczyki i wyciąg dywanikowy dla najmłodszych. Dla najmłodszych przygotowano tu także przedszkole narciarskie wraz z karuzelą, a także wyciąg i tor snowtubingowy. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu, serwis i stylowa karczma.

Niespotykane nigdzie indziej w Polsce zaplecze terenu narciarskiego, tworzy nowy czterogwiazdkowy hotel, dający możliwość wyjścia na stok „wprost z pokoju”, a także nowoczesny, stylowy aquapark – „Termy Bania”. W podzielonym na strefę cichą i głośną kompleksie znajduje się osiem basenów z wodą termalną o temperaturze do 36 °C, zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości blisko 300 m, a także saunarium, strefa wellness i specjalna strefa VIP.

Łącznie z Kotelnicą, z którą Bania łączy się zarówno narciarsko (trasy zjazdowe), jak i infrastrukturalnie (dojazd, parkingi), skupia się tutaj 90% ruchu narciarskiego w Białce Tatrzańskiej.
Booking.com