skionline.pl stacje Szwajcaria Gryzonia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Samnaun

Opis stacji
Samnaun fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Samnaun fot. skionline.pl
Dzięki połączeniu z trasami znanego tyrolskiego ośrodka narciarskiego Ischgl, Samnaun dysponuje niezwykle rozległymi terenami do uprawiania narciarstwa. 42 wyciągi, ponad 200 km tras, a dodatkowo położenie wysoko nad poziomem morza (Samnaun jest jednym z najwyżej zlokalizowanych ośrodków narciarskich w Alpach) - to prawdziwe atuty tej bardzo atrakcyjnej dla narciarzy stacji.

Zdecydowana większość tras w Samnaun posiada oznaczenie czerwone. Tras naprawdę trudnych jest trzykrotnie mniej, ale i tak zaawansowani narciarze mają tu w czym wybierać. Podobnie osoby rozpoczynające dopiero narciarską edukację - w Samnaun nikomu nie grozi narciarska nuda. Funkcję swoistego węzła komunikacyjnego pełni rozległa, wspaniale nasłoneczniona hala Alp Trida, skąd rozchodzą się wyciągi. Z doliny na Alp Trida (2488 m n.p.m.) wyjeżdża kolejka z dwupiętrowymi wagonikami "Samnaun Twinliner", pierwsze tego typu urządzenie na świecie.
Najdłuższa trasa prowadzi ze szczytu Palinkopf (2864 m n.p.m.) do Samnaun i ma 8 km długości.

Oferta dla narciarzy biegowych jest w porównaniu z alpejską dość skromna: zaledwie kilkanaście kilometrów szlaków, w większości o średnim stopniu trudności. Najwyżej wytyczona trasa przebiega na wysokości 1850 m n.p.m.
W Samnaun spore atrakcje czekają natomiast na snowboardzistów: dzięki połączeniu z trasami Ischgl, można przedostać się do jednego z największych parków snowboardowych w Europie "Boarders' Paradise" na hali Idalp.

Miłośnicy sportów zimowych na śnieg mogą liczyć tu od końca listopada aż do początku maja.
Oprócz narciarstwa w Samnaun panują znakomite warunki do uprawiania m.in. pieszej turystyki zimowej czy saneczkarstwa. Dużą atrakcję stanowi najwyżej w Alpach położony kompleks basenów.

Samnaun fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Samnaun fot. skionline.pl
Booking.com