skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Carezza

Opis stacji
Carezza
Kliknij, aby powiększyć.
Carezza
Ośrodek Ski Area Carezza - Nova Levante leży w Południowym Tyrolu, w środkowej części Dolomitów, w masywie Catinaccio. Główne miejscowości rejonu to Carezza (Karersee) i Nova Levante (Welschnofen).

Ten stosunkowo niewielki ośrodek doskonale nadaje się zarówno na rodzinne narty, jak i na miejsce pierwszych narciarskich kroków. Ilość tras (40 km) jest akurat taka, by na początek nie stracić głowy i zapału. Dużo przyjemności znajdą w jeździe na stokach wokół Carezzy również bardziej doświadczeni narciarze. Znajduje się tutaj najdłuższy zjazd w regionie: ośmiokilometrowa, średnio trudna trasa z Kölner Hütte do Welschnofen. Oświetlony stok znajduje się w Nova Ponente (Deutschnofen).
Najmłodszym opiekę i doskonałą zabawę na śniegu gwarantują narciarskie przedszkola.

Atrakcyjność tego malowniczego zakątka Alp podnosi połączenie z wielkim regionem narciarskim Dolomiti Superski. W nieodległym sąsiedztwie Ski Area Carezza leżą znacznie większe ośrodki narciarskie, jak choćby: Obereggen, Val di Fasa, Sella Ronda. Dojazd samochodem zabiera około 20 minut.

Tras dla narciarzy biegowych w rejonie Carezzy nie ma szczególnie wiele (łącznie 16 km), jednak przebiegają one w bardzo malowniczej scenerii, z widokami na masyw Catinaccio i Latemar. Ponadto w pobliżu znajduje się rozległa sieć wspaniale przygotowanych szlaków biegowych wokół miejscowości Nova Ponente (Deutschnofen) i Monte san Pietro (Petersberg).

30 km odśnieżonych szlaków do pieszych spacerów, łagodny klimat i malownicze krajobrazy zachęcają do uprawiania pieszej turystyki w okolicy. Godna polecenia jest trasa spacerowa wokół jeziora "Lec de ergobando" (jeziora tęczy) - jak bywa nazywane jezioro Carezza, położone na wysokości 1 520 m n.p.m., nad którym wypoczywali m.in. Zygmunt Freud i Winston Churchill.
Booking.com