skionline.pl stacje Włochy Valle d`Aosta wyślij link znajomemu dodaj opinię

Breuil-Cervinia

Opis stacji
Breuil - Cervinia to renomowany ośrodek sportów zimowych położony na południowym skłonie Matternhornu, na wysokości 2 050 m n.p.m. Gwarantuje to znakomite warunki śniegowe; na nartach można jeździć tu zresztą nie tylko w zimie - pokryte lodowcem stoki Plateau Rosa(3 480 m n.p.m.) - Klein Matternhorn należą do największych i najbardziej atrakcyjnych letnich terenów narciarskich w Alpach.

Wielkim atutem ośrodka jest połączenie z trasami szwajcarskiego ośrodka Zermatt, atrakcyjnego zwłaszcza dla wprawnych narciarzy, spragnionych mocniejszych wrażeń.
Sezon narciarski w Cervinii trwa od początku listopada do połowy maja. Trasy na lodowcu są dodatkowo otwarte w okresie od czerwca do października. Główne stoki są wysoko położone, wspaniale nasłonecznione i prawie bezdrzewne. Choć nie ma tu z reguły kłopotów ze śniegiem, to często dokuczają zimne, porywiste wiatry. Trasy na lodowcu mają w sumie około 25 km długości.

W warunkach zimowych z terenu na lodowcu w dolinę po szwajcarskiej stronie zjechać można 15- kilometrową, średnio trudną trasą. Cervinia razem z Zermatt tworzy wielką narciarską huśtawkę (245 km tras). Zjazd w dolinę po włoskiej stronie nie jest aż tak długi (niespełna 8 km długości).

Na Plateau Rosa od strony włoskiej wyjeżdża się przez Plan Maison (2 555 m n.p.m.), będący głównym węzłem komunikacyjnym tej wielkiej ski-areny.
Okoliczne rejony nadają się także fantastycznie do uprawiania freeride’u. Najwięksi zapaleńcy mogą zakosztować wrażeń, jakie niesie z sobą heliskiing.
Booking.com