skionline.pl WorldSkitest 11/12 wyślij link znajomemu wydrukuj

WorldSkitest - 10. edycja w wymarzonych warunkach

2011.10.20
Surowe noty jury, mnóstwo nowego sprzętu i spotkania w doborowym towarzystwie, czyli 10., jubileuszowy WorldSkitest za nami! W tym roku w testach udział wzięła rekordowa, 250-osobowa grupa, która oceniała zamaskowane czarną folią narty w ośmiu kategoriach. Wśród testujących - prócz legend narciarstwa: Franza Klammera i Marca Girardelli - na stoku Schmittenhöhe w Zell am See pojawiły się aktualne gwiazdy pucharu świata, m.in. Viktoria Rebensburg, Elisabeth Goergl, Anna Jelusic i Joachim Buchner.
Odwiedzany przez turystów z całego świata region narciarski Zell am See - Kaprun okazał się idealnym miejscem na organizację jubileuszowego testu. Na odbywającą się końcem marca imprezę, jej organizator Gerhard Brüggler zaprosił ponad 250 gwiazd narciarstwa alpejskiego, przedstawicieli branży narciarskiej i turystycznej, znane postaci ze świata biznesu i show biznesu, dziennikarzy oraz miłośników dwóch desek, którzy "prześwietlili" narty dziesięciu marek pogrupowane według ośmiu kategorii.

Nad prawidłowym przebiegiem testu czuwał główny manager WorldSkitest, mistrz olimpijski - Franz Klammer. Podczas dwóch, niezwykle pracowitych dni testowaliśmy sprzęt, oglądali pokazy mody, uczestniczyli w koncertach i korzystali z gościnności austriackiego kurortu.

Na końcową ocenę testowanych modeli złożyły się noty przyznawane przez naprawdę znamienite jury, w gronie którego znaleźli się m.in. Viktoria Rebensburg, Elisabeth Goergl, Ana Jelusic, Benadette Schild, Fritz Strobl, Hannes Trinkl i Stephan Goergl.

Mamy nadzieję, że prezentowany na łamach naszej strony materiał nie tylko będzie miłą, wprowadzającą w zimowy klimat lekturą, ale również pomoże Wam w wyborze idealnych, dopasowanych do indywidualnych umiejętności i preferencji desek!


Tagi: #worldskitest

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Race mężczyźni
High Performance kobiety
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Open Space
Złoto:Atomic
Srebro:Head
Brąz:Nordica
WorldSkitest 2011 - testy nart
WorldSkitest 2011 - bielizna X-Bionic
WorldSkitest 2011 - pokaz mody