skionline.pl WorldSkitest 2005 Skier Cross Head
poprzednia nartanastępna narta
i.XRC 1200 SW CP 13

Doskonałe parametry! Łatwo skrętna, modna narta na wszystkie trasy oraz wszelkie obszary poza nimi. Najlepiej oceniona przez byłego zawodnika Austriackiego Związku Narciarskiego, obecnie narciarza rekreacyjnego Wolframa Ortnera.

Parametry testowanej narty:
- promień: 0.0 m

Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
36.5

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Narty z grupy skicross o zawodniczej konstrukcji typu sandwich łączące zalety nart slalomowych, uniwersalnych i nart do jazdy poza trasami. Przeznaczone dla bardzo dobrych i dobrych narciarzy.

Technologie: HEAD Intelligence, technologia Liquidmetal, konstrukcja sportowa typu sandwich, wielowarstwowy drewniany rdzeń, Titanium Alloy, najwyższej jakości grafitowy ślizg typu UHMC o strukturze sportowej, polerowane chromo-wanadowe krawędzie typu ESF, fabrycznie montowana płyta Tyrolia Carve Plate 13 mm.
Parametry techniczne:Technologie:
długość: 156/163/170/177/184
promień: 15.6m /177
taliowanie: 113-67-99
Intelligence Technology, Titanium Alloy, Liquidmetal Technology,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Intelligence Technology


Elektronika z rozpędem wkracza w narciarski świat! Head zaproponował rozwiązanie hi-tech przetestowane na swoich rakietach tenisowych. Chodzi o włókna z materiału piezoelektycznego, przewodzące prąd, które reagują na energie kinetyczną, pochodzącą z ugięcia nart. Energia elektryczna trafia do chipa, znajdującego się w centralnej części narty. Chip 10 razy zwielokrotnia ładunek elektryczny i wysyła go z powrotem do włókien. Te reagują prostowaniem się. Efekt jest taki, że im mocniej naciskamy na krawędź tym mocniej narta "oddaje" - prostuje się i tym samym przyspiesza. Praca krawędzi jest harmonijnie rozłożona na całej długości narty i idealnie przylega do stoku. Cały projekt otrzymał nazwą Head inteligence - electronic ski managment system.

Liquidmetal Technology


Liquidmetal to zupełnie nowy materiał, którego dotychczas nie stosowano do produkcji nart. Struktura molekularna Liquidmetal’u jest amorficzna i w przeciwieństwie do struktur krystalicznych nie ulega deformacji pod wpływem działających na nią sił.

zobacz całą kolekcję Head 05/06

Race kobiety
Race mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Skier Cross
Twin Tip
Dzieci SL
Dzieci GS
Złoto:Salomon
Srebro:Dynastar
Brąz:Atomic
Austria Ski Test 2005
Partnerzy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019