skionline.pl WorldSkitest 05/06 wyślij link znajomemu wydrukuj

AST Seefeld 2005: komentarze

2005.10.25
Franz Klammer, Przewodniczący testu, Mistrz Olimpijski 1976
"Chcemy przekazać indywidualnym użytkownikom najlepsze informacje, aby mogli zorientować się w ofercie rynkowej, wybrać dla siebie odpowiednie narty i czerpać z jazdy jak najwięcej przyjemności!
To naprawdę niesamowite, ilu wspaniałych kolegów i przyjaciół przyłączyło się w tym roku do testu. To najlepszy dowód na to, że nasz sposób testowania ma sens i dzięki temu zyskujemy międzynarodowe uznanie!"

Hannes Trinkl, zwycięzca biegu zjazdowego w St. Anton 2001
"Widać jak wiele dzieje się w zakresie organizacji testow nart. Każdy ma swoje własne opinie i wrażenia. Austriacki Test Narciarski to świetnainicjatywa, bo z tej całej mieszanki opinii wynikają konkretne wskazówki dla konsumentów."

Marc Girardelli, 5. krotny zwycięzca Pucharu Świata, 4. krotny Mistrz Świata
"Pierwszy raz widzę tak profesjonalnie przeprowadzony test. Uważam, że pomysł z maskowaniem modeli jest super. W przeciwnym razie, zawsze uwagę odwraca znajomość marki. Wydaje się, że dzisiaj narciarz musi mieć 2 - 3 par nart, aby móc w pełni rozwinąć swoje umiejętności, czyli np. nartę do głębokiego puchu, carvingi itd. Dla początkujących polecam carvingi typu allround."

Hans Knauss, zdobywca licznych medali olimpijskich i mistrzostw świata
"Narciarstwo musi sprawiać frajdę! To zależy też od odpowiedniego sprzętu. Lepiej zbyt długo testować i próbować, niż unieszczęśliwić się niedobranymi nartami. Trochę tak, jak w miłości, czy nie?"

Raimund Berger, Szef Alpejskiego Centrum Treningowego Innerkrems/Karyntia, wieloletni trener żeńskiej kadry Austriackiego Związku Narciarskiego, przewodniczący Austriackiego Testu Narciarskiego
"Przemysł narciarski nieustannie się rozwija. W ramach Austriackiego Testu Narciarskiego chcemy pomóc kupującym sprzęt w wybraniu odpowiedniej narty. Test pod przewodnictwem Franza Klammera jest bardzo miarodajny i znacznie ułatwia podjęcie decyzji. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby narta trafiła do właściwej osoby i miała właściwe zastosowanie, żeby można na niej było jeździć w puchu, na firnie, czy na lodzie. Najnowsza generacja nart daje gwarancje, że narciarstwo to naprawdę duża frajda."

Peter Runggaldier, Vice Mistrz Świata w biegu zjazdowym, Saalbach 1991
"Uczestniczę w teście po raz pierwszy. Podoba mi się to, co się dzieje w Seefeld. Jestem przekonany, że nasze wskazówki przydadzą się konsumentom. Zaleźć właściwą nartę w tym gąszczu ofert nie jest tak łatwo, ale chętnie pomożemy!"

Lizz Görgl, zawodniczka Pucharu Świata (AUT)
"Super pomysł, doskonała organizacja. Dobrze jest od czasu do czasu przetestować inne marki."

Christian Mayer, zawodnik Pucharu Świata (AUT)
"Do jazdy na nartach potrzebna jest siła i wyczucie. Ważne jest aby narta była spokojna, dobrze skręcała i dobrze trzymała na krawędziach. Mimo tego jest wiele różnic, chociaż z czasem wszystko zostało ulepszone, przemysł narciarski naprawdę idzie do przodu."

Stephan Görgl, zawodnik Pucharu Świata (AUT)
"Specjalizuję się w biegu zjazdowym. Największą wagę przykładam do trzymania krawędzi i spokojnego prowadzenia narty. I tu, testując poszczególne modele, zauważyłem szczególnie duże różnice. Carvingi, natomiast to maksimum zabawy na nartach. Austriacki Test to naprawdę profesjonalna impreza."

Isidor Grüner, Nr 2 na świecie w zawodach SkiCrossu
"Austriacki Test Nart to pasjonująca sprawa. Wszystko jest zasłonięte i człowiek skupia się jedynie na właściwościach narty. Ciekawe jest odkrywanie różnic. Dla mnie narta jest idealna wtedy, kiedy przy dużych prędkościach mogę swobodnie wykonać cięte skręty. Ważne jest, aby narta była agresywna, ważna jest też cała reszta - długi skręt, krótki skręt, zachowanie na lodzie. To wszystko wychodzi w teście. Seefeld to optymalne miejsce na przeprowadzenie testu."

Karin Huttary, Mistrzyni Świata w SkiCrossie
"Austriacki Test Nartciarski to jedna z najlepszych inicjatyw wspierających przemysł sportowy. To rzetelny test, który nam sportowcom umożliwia sprawdzenie wielu modeli. Widać spore różnice, szczególnie w zachowaniu przy skręcie."

skionline.pl

Tagi: #worldskitest

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Race kobiety
Race mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Skier Cross
Twin Tip
Dzieci SL
Dzieci GS
Złoto:Elan
Srebro:Fischer
Brąz:Atomic
Austria Ski Test 2005
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021