skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Specyfika działania spalaczy tłuszczu

2020.08.25
Specyfika działania spalaczy tłuszczu
Specyfika działania spalaczy tłuszczu
Chęć wypracowania szczupłej i świetnie wyrzeźbionej sylwetki zmusza wiele osób do poszukiwania nowych form treningu i suplementacji. Dużą popularnością wśród osób aktywnie trenujących cieszą się tzw. spalacze tłuszczu. Warto bliżej przyjrzeć się specyfice i sposobowi działania tych preparatów.
Czym są spalacze tłuszczu?
Spalacze tłuszczu to suplementy przygotowane na bazie starannie dobranych składników. Ich zadaniem jest wspomaganie tempa redukcji tkanki tłuszczowej. Spalacze są kombinacją różnych substancji chemicznych, tzw. stymulantów oraz substancji aktywnych. Efektem połączenia tych związków jest przyspieszenie redukcji tłuszczu. Spalacze tłuszczu bardzo często powstają w wyspecjalizowanych laboratoriach. Co ciekawe spora ich część bazuje na składnikach ziołowych.

W jaki sposób działają spalacze tłuszczu?
Analizując działanie spalaczy tłuszczu, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się procesom zachodzącym w naszym organizmie. Chodzi przede wszystkim o termogenezę, lipolizę i oksydację tłuszczów.

Termogeneza jest procesem, który wywołują spalacze tłuszczu. Polega ona na podwyższeniu temperatury ciała, czego efektem jest zwiększenie wydatków energetycznych organizmu.

Lipoliza również jest procesem wywoływanym przez spalacze tłuszczu. Dzięki lipolizie następuje uwolnienie kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych. To powoduje, że organizm pobiera energię z zapasów tkanki tłuszczowej.

Oksydacja tłuszczów polega na pobudzeniu mitochondriów do spalania dostępnych kwasów tłuszczowych. Uwolnione kwasy tłuszczowe krążące po krwiobiegu czasami wracają do komórek tłuszczowych. Aby temu zapobiec, konieczne jest ich spalenie.

Kiedy rozpocząć stosowanie spalaczy tłuszczu?
Spalacze tłuszczu nie mogą być głównym sposobem walki z tkanką tłuszczową. Pod żadnym pozorem nie należy stosować ich zamiast diety i treningu. Na pewno preparaty tego typu nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób początkujących. W pierwszej kolejności warto wyrobić w sobie systematyczność treningu i rygor przestrzegania diety. Dopiero kiedy dieta i trening przestają przynosić efekty, kolejnym etapem może być wprowadzenie suplementacji w formie spalaczy tłuszczu.

Jakie wyróżniamy rodzaje spalaczy tłuszczu?
W ofertach sprzedawców można znaleźć różne preparatu, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Ze względu na skład możemy je podzielić na kilka kategorii, a mianowicie:
- termogeniki,
- spalacze bez substancji stymulujących,
- blokery.

Termogeniki to inaczej spalacze, które stymulują procesy rozpadu komórek tłuszczowych. Po rozpadzie komórki te są przetwarzane na energię. Termogeniki powodują podwyższenie temperatury ciała, a tym samym przyczyniają się do wzrostu spalania kalorii.

Spalacze pozbawione substancji stymulujących są zalecane przede wszystkim osobom, które są wrażliwe na działanie kofeiny i analogicznych substancji. Spalacze te, w odróżnieniu od termogeników, nie pobudzają organizmu i nie mają wpływu na działanie układu nerwowego.

Blokery to inaczej substancje blokujące. Ich działanie opiera się na zatrzymywaniu wydzielania enzymów, które są odpowiedzialne za trawienie węglowodanów i tłuszczów. To sprawia, że nie są one wchłaniane przez organizm.

Szeroki wybór spalaczy tłuszczu obejmuje oferta sklepu Good Power.

Jaka jest skuteczność spalaczy tłuszczu?
Decydując się na spalacze tłuszczu, trzeba pamiętać, że bez diety i odpowiedniego treningu nie można liczyć na osiągnięcie wymarzonego efektu. Połączenie regularnej aktywności fizycznej, zbilansowanej diety ze stosowaniem spalaczy tłuszczu z pewnością pozwoli uzyskać jeszcze bardziej spektakularne efekty.

Oprócz spalaczy tłuszczu warto przyjrzeć się także innym rodzajom suplementów i odżywek. Na stronie goodpower.eu znajdziecie duży wybór tego typu preparatów.

skionline.pl
Tagi: #spalacze tłuszczu #good power

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com