W Nassfeld odbył się najdłuższy gigant na świecie

2016.01.19
Nassfeld organizatorem najdłuższego giganta na świecie
Kliknij, aby powiększyć.
Zwycięzcą tegorocznej edycji zawodów Schlag das Ass został Austriak Josef Durnik. Najlepszy czas wśród uczestników z Polski uzyskał Łukasz Koziołek.
W ostatnią sobotę, 16 stycznia 2016 w karynckim Nassfeld rozegrano kolejną edycję Schlag das Ass - najdłuższego na świecie, amatorskiego giganta. W zawodach odbywających się pod hasłem "Beat the best" udział wzięło ponad 500 zawodników i zawodniczek, którzy walczyli o "Nassfeld Trophy".

Warto przeczytać:

Giganta wygrał z czasem 0:42:36,0 pochodzący z Karyntii zawodnik Josef Durnik.
Przypomnijmy, że ze względu na długość trasy - 26 km, zawody wpisane zostały do Księgi Rekordów Guinnessa.
Na drugim i trzecim stopniu podium stanęli również austriaccy zawodnicy: Michael Sablatnik (0:43:05,4) i Rudi Jank (0:43:14,9).

Wśród pań najszybsza była Nicole Galle, która metę przekroczyła z czasem 0:43:23,7. Drugie miejsce zajęła Alexandra Grabner (0:43:44.9), a trzecie Simona Höllermann (0:44:26,6). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył team Kleine Zeitung Team 1 (2:54:40,34). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Finanzsportverein Kärnten 1 (2:55:13,64), a na trzecim Snow Rockets Mölltal (2:57:59,21).

Najszybszym zawodnikiem z Polski był Łukasz Koziołek, który z czasem 0:48:44,9 zajął 277. miejsce na ponad 500 uczestników.

W najdłuższym gigancie świata, jak co rok, wystartowało sporo znanych postaci, mi.in. były słoweński alpejczyk Bojan Krizaj, DJ stacji radiowej Ö3 Alex List oraz byli zawodnicy Leonhard Stock i Armin Assinger.

W tym roku udział w zawodach wzięli zawodnicy z Włoch, Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier, Senegalu, Szwajcarii, Malty, Polski i Austrii.

Po zakończeniu rywalizacji, uczestnicy świętowali podczas Winner’s Party, imprezy która odbyła się w pobliżu dolnej stacji kolei Millennium-Express w Tröpolach.