Newsletter archiwalny
Tre Cime / 3 Zinnen - wymarzone miejsce na zimowe wakacje

Wysłany dnia: 2017.11.23
czwartek, 23 listopada 2017
Tre Cime / 3 Zinnen
- Sesto i San Candido
wymarzone miejsce na zimowe wakacje
Jeżeli poszukujecie kameralnego, rodzinnego miejsca na zimowe wakacje, mamy dla Was doskonałą propozycję. Zapraszamy do odwiedzenia dwóch stacji w Południowym Tyrolu, które, ze względu na doskonałą lokalizację i nowoczesną infrastrukturę, zaliczane są do najlepszych ośrodków narciarskich we włoskich Dolomiatach.
Sesto / Sexten - raj dla miłośników sportów zimowych
Sesto / Sexten to urocza, niewielka miejscowość położona na wysokości 1310 m n.p.m. będąca doskonałym punktem wypadowym na wycieczkę w region Tre Cime Dolomity. Dzięki powstałemu kilka lat temu połączeniu, region oferuje obecnie ponad 90 km doskonale przygotowanych tras o różnym stopniu trudności (38,3 km tras łatwych, 43 km tras o średnim stopniu trudności i 11,7 czarnych tras). Dzięki dogodnej lokalizacji - stacja położona jest na wysokości od 1130 m - 2200 m n.p.m. - sezon trwa tu aż do połowy kwietnia.
Korzystając z wyciągów, bez konieczności odpinania nart - dzięki połączeniu przez Orto del Toro - z Sesto / Sexten dostaniemy się w dwa regiony narciarskie: Monte Elmo i Croda Rossa. Jeżeli jednak, 90 km tras to za mało, zapraszamy na wycieczkę, podczas której do pokonania jest aż 200 km usytuowanych u stóp Dolomitów tras. W Sesto / Sexten wystarczy wsiąść do gondoli, dojechać na Monte Elmo i dalej przemieścić się na nartach w kierunku Versciaco. I tu niespodzianka! Ze stacji kolejowej Versciaco / Monte Elmo kursuje pociąg Ski Val Pusteria Express, którym dotrzemy do słynnej miejscowości Ried, skąd kolejką górską wyciągniemy się na szczyt Plan de Corones / Kronplatz. To niezwykle dogodne połączenie umożliwia miłośnikom sportów zimowych swobodne przemieszczanie się między stacjami, bez konieczności zdejmowania butów i podróży samochodem. Chcąc cieszyć się stokami w obydwu wspomnianych stacjach nabyć należy skipass Sesto Dolomites i Plan de Coroness lub skorzystać z karnetu Dolomiti Superski.
San Candido / Innichen - nie tylko dla narciarzy
Położone na wysokości 1175 m n.p.m. San Candido stanowi idealny punkt wypadowy do regionu narciarskiego Baranci; wyciąg usytuowany jest zaledwie 3 minuty od centrum miasteczka, a trasa kończy się niemal w samym centrum. Ośrodek jest wyjątkowo przyjazny dla rodzin - znajduje się w nim m.in. park śnieżny dla dzieci i łatwy tor tobboganowy. Z pobliskiego Versciaco, korzystając z gondoli, dostać się można na Monte Elmo, a następnie aż na Croda Rossa. Nabywając jeden skipass do dyspozycji mamy ponad 90 km tras w ośrodkach Baranci, Monte Elmo, Croda Rossa, Orto del Toro oraz Val Comelico.
San Candido to również doskonały wybór dla miłośników narciarstwa klasycznego. W sumie do dyspozycji jest aż 200 km tras biegowych o różnym stopniu trudności! Szczególnie godne polecania są szlaki wiodące do jeziora Lago di Braies oraz łagodna trasa do Sesto i doliny Val Fiscalina. A jakie inne atrakcje czekają na Państwa w San Candido / Innichen? Rodzinne spacery i wyprawy na rakietach śnieżnych, ski touring, tobboganing, jazda na łyżwach i przejażdżki saniami to tylko wybrane, alternatywne do nart zjazdowych zajęcia.
Magia bożonarodzeniowych jarmarków
Dźwięki muzyki, całe mnóstwo lokalnych smakołyków i rozbłyskujące kolorowymi światełkami bożonarodzeniowe stragany. W tak bajkową krainę zmienia się region Tre Cime Dolomity tuż przed Świętami. W tym roku zakupy na bożonarodzeniowym jarmarku zrobić będzie można miedzy 2 grudnia 2017 - 7 stycznia 2018. Prócz jarmarku w okresie świątecznym na turystów czeka cały szereg innych atrakcji, takich jak "Skier' Christmas 3 Zinnen" - dni podczas, których w ośrodku czuć prawdziwie świąteczną atmosferę, a szefowie kuchni przygotowują w lokalnych restauracjach najlepsze południowo tyrolskie przysmaki, największy "Devil Show", czyli parada ponad 600 przebierańców nazywanych w lokalnej gwarze "Krampus" oraz "Christmas at the Lake Braies" - wydarzenie, podczas którego nad jeziorem prezentowane są tradycyjne wyroby pochodzące z Południowego Tyrolu.
Oferty specjalne Tre Cime / 3 Zinnen
Dolomiti Super Premiere
25.11.2017 - 23.12.2017
4=3 Jeden dzień urlopu na nartach przy pobycie od 4 dni w prezencie. 4 dni pobytu i 4-dniowy karnet w cenie 3. Inny wariant tej oferty to pobyt i...
Zobacz szczegóły »
Dolomiti Super Sun
17.03.2018 - 08.04.2018
Dzień na nartach w prezencie 7=6 7 dni pobytu w cenie 6. 6=5 6-dniowy karnet narciarski w cenie 5-dniowego. Aby otrzymać bezpłatny dzień jazdy na...
Zobacz szczegóły »
List przekazany przez skionline.pl w imieniu: Drei Zinnen AG (SA)
Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać informacji od nas, kliknij w ten link.

Powrót

Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy, bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl dopisz się do naszego newslettera.
Informacje