Newsletter archiwalny
W Trentino robi się biało...

Wysłany dnia: 2015.12.30
środa, 30 grudnia 2015
W Trentino robi się biało...
Choć o tej porze roku Alpy zazwyczaj są już otulone śniegiem, Matka Natura bywa przewrotna i, w tym roku, jest nieco inaczej. Naturalny śnieg prószy, acz nie w takiej ilości, jakiej życzyliby sobie miłośnicy dwóch lub jednej deski. Niemniej jednak, na narciarskiej mapie Europy znaleźć można takie regiony, które - dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania - mogły przygotować się na przyjęcie spragnionych pierwszych nart turystów. Zapraszamy zatem do Trentino.

Fakt, że aż 90 proc. tras narciarskich w Trentino objęte jest systemem naśnieżania może nie wydawać się aż tak istotny. Przecież Dolomity to region, w którym zawsze jest śnieg. Racja, tak bywa zdecydowanie częściej, gdy spojrzeć kilka sezonów wstecz. Co jednak, gdy naturalnego śniegu brak? Wtedy, stacje, które zainwestowały w armatki i lance wygrywają z regionami, które takowych nie posiadają. I tak właśnie jest w przypadku Trentino... Na trasach jest biało.

Zacznijmy więc od jednego z najbardziej znanych i lubianych ośrodków w Trentino - Madonna di Campiglio. Pomimo, iż naturalnego śniegu nie jest zbyt wiele, słynną trasę Canalone Miramonti udało się naśnieżyć na tyle dobrze, by odbyły się wszystkie zaplanowane treningi przed słynnym nocnym slalomem panów, który - przy fantastycznym dopingu kibiców - odbył się we wtorek, 22 grudnia 2015. Na stoku 3Tre trenowały m.in. kadry Włoch, Norwegii, Francji i Szwajcarii.

Trentino to również idealne miejsce, by wybrać się na rodzinne wakacje. Przyjazne rodzinom hotele, z odpowiednim dla dzieci zapleczem, łagodne - idealne do nauki - stoki i słoneczna pogoda sprawiają, że do tego zakątka Włoch z rodziną wraca się wyjątkowo chętnie.

Na koniec jeszcze informacja, że 12 grudnia otwarta została Sellaronda. Tak więc... zapraszamy do Trentino!
obraz z kamer internetowych »
Trentino - narty to nie wszystko...
Chcą doświadczyć wakacji w prawdziwie włoskim stylu, w Trentino - prócz nart - zaplanujcie koniecznie wizytę w jednej z górskich restauracji. Większość z chat usytuowana jest w pobliżu tras, tak więc łatwo do nich dotrzeć nie odpinając nart. Wtopione w bajkowy krajobraz Dolomitów, wysoko nad leżącymi w dolinach wioskami są wymarzonym miejscem na lekki lunch lub romantyczną kolację. O najwyższej jakości serwowanej w Dolomitach kuchni świadczy fakt, że niektóre z restauracji wyróżnione zostały gwiazdkami Michelina. Ostre górskie powietrze mieszające się z zapachem aromatycznych potraw dopełniają obrazu Trentino - krainy niezwykle bogatej pod względem kulinarnej tradycji i lokalnych smaków. Na początek polecamy lampkę aperitivo z musującego Trentodoc, po którym wybornie smakować będzie spaghetti lub dziczyzna z jagodami. A więc, życzymy pysznych wakacji!
więcej informacji »
Sellaronda, 100 km dei Forti i inne szlaki narciarskie Trentino
Niemal w każdej części Trentino znajdują się wytyczone szlaki narciarskie, podążając którymi dotrzemy w najbardziej urokliwe miejsca w Dolomitach. Najsłynniejszą skiroutą jest 40-kilometrowa Sellaronda, niemniej jednak, równie piękne pod względem widokowym szlaki przecinają Val di Fassa, San Martino, Alpe Cimbra oraz Dolomity Brenta - Madonna di Campiglio, Val di Sole i Val Rendena.
więcej informacji »
Wydarzenia sportowe
więcej informacji »
Dolomiti Superski
Odkryj największą na świecie narciarską karuzelę
więcej informacji »
Video Bode Miller & Svindal
obejrzyj film »
Znajdź hotel w Trentino
Pięć punktów na narciarskiej mapie Trentino, których pominąć nie można
Najwyżej położona stacja, ośrodek z najpiękniejszą panoramą, a może miejsce, gdzie spróbować można doskonałej kuchni. Odkryj swoje miejsce w Dolomitach.
więcej informacji »
Trentino od świtu do nocy. Odkryj prawdziwy smak włoskich wakacji.
Jazda na nartach o wschodzie słońca lub po zmierzchu, na oświetlonych trasach to absolutnie wyjątkowe doświadczenie.
więcej informacji »
List przekazany przez skionline.pl w imieniu: Trentino S.P.A.
Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać informacji od nas, kliknij w ten link.

Powrót

Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy, bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl dopisz się do naszego newslettera.
Informacje