skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Proszę nie kupować nart jak "kota w worku". Zapraszamy na Test & Learn days
Proszę nie kupować nart jak "kota w worku". Zapraszamy na Test & Learn days
2019.01.02
Są narty i narty. Różnicy nie można zobaczyć w internetowych porównywarkach, ani w sklepach stacjonarnych. Różnice można poznać dopiero na stoku narciarskim. Centrum Testowe Atomic & Salomon we współpracy z szkołą narciarską SkiResort Live organizuje serię dni testowych.
Stare Miasto w Innsbrucku- 500 lat tradycji
Stare Miasto w Innsbrucku- 500 lat tradycji fot. Innsbruck Tourism2019.01.02
Otoczone górami, położone nad rzeką Inn miasto ma wiele do zaoferowania. Jego rangę ponad 500 lat temu podniósł znacząco cesarz Maxymilian I, który przeniósł tu swój dwór i ok. 1500 roku okrył dach wykuszu jednej z kamienic ( zwany Złotym Dachem) pozłacanymi miedzianymi dachówkami ( jest ich 2657). Z tego miejsca obserwował potyczki rycerskie podczas turniejów. Dziś Innsbruck to gotyckie arkady, zrelaksowany styl życia w ulicznych kawiarniach, barokowe fantazyjne różowo-białe stiuki w Helblinghaus i spektakularna katedrze Św. Jakuba, w której znajduje się obraz Marii Cranacha Starszego. Ze szczytu Wieży Miejskiej możemy podziwiać najpiękniejszy widok na Innsbruck od ponad 600 lat.
Inauguracja sezonu narciarskiego w Czechach fot. Harrachov
Inauguracja sezonu narciarskiego w Czechach
2019.01.02
Niemal wszystkie ośrodki narciarskie w Czechach rozpoczęły sezon. Na stokach w Karkonoszach leży od 20 do 80 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki. W stacji Černá hora leży 30-60 cm śniegu, otwartych jest około 16 km tras. Kolejnych 13 km tras czynnych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 2,5 km w stacji Černý Důl. Pracują też wszystkie wyciągi w Svobodzie nad Upou. Łącznie na jednym karnecie w kompleksie Černá Hora - Pec można przejechać obecnie 34 km tras i czynnych jest 36 wyciągów.
STUBAI - prawdziwy raj śnieżny w zimie 2018/19 fot. Stubaier Gletscher
STUBAI - prawdziwy raj śnieżny w zimie 2018/19
2019.01.02
35 km długości, pięć wiosek turystycznych oraz pięć urozmaiconych ośrodków narciarskich - oto dolina Stubai w Tyrolu. Pewność co do warunków śniegowych sprawia, że chętnie przybywają tu liczni goście od października do czerwca, rok w rok.
Trasa w Dolinie Gąsienicowej otwarta od 1 stycznia
Trasa w Dolinie Gąsienicowej otwarta od 1 stycznia
2019.01.02
Polskie Koleje Linowe zapraszają narciarzy na Kasprowy Wierch. O 1 stycznia można jeździć na nartach na trasie w Dolinie Gąsienicowej. Narciarskie skipassy na Kasprowy Wierch, podobnie jak bilety turystyczne, można kupować przez internet, bez potrzeby stania w kolejce.
Sylwester na stoku w polskich górach
Sylwester na stoku w polskich górach
2018.12.28
Zaśnieżony stok to dla wielu nie jest dobre miejsce na spędzenie ostatniego wieczoru w roku. Ale są tacy, dla których przywitanie Nowego Roku na nartach, często przy padającym śniegu i trzaskającym mrozie, to święta rzecz. Tradycja, która od lat nie ulega płytkim modom i globalnym trendom. Dla tych wszystkich zapaleńców, część ośrodków narciarskich przygotowało, jak co roku - sylwestrową zabawę na świeżym powietrzu. Oto krótkie zestawienie miejsc, gdzie będzie można pojeździć do północy, albo i dłużej!
Słotwiny Arena zapraszają na Sylwestra na stoku
Słotwiny Arena zapraszają na Sylwestra na stoku
2018.12.27
Święta Bożego Narodzenia już za nami - w tym roku w kilku miejscach w same święta nieco sypnęło śniegiem, ale w większości miast w Polsce "białe Święta" można było zobaczyć tylko… w internetowych kamerkach ze stoków… Nie znaczy to jednak, że w górach śniegu brakuję. Wręcz przeciwnie - warunki są raczej dobre, choć w wielu ośrodkach ograniczają się raczej do głównych tras. Warto jednak już pomyśleć, gdzie spędzić w tym roku sylwestrowy wieczór na nartach!
Zatrzymanie kolei kanapowej na Zbójnicką Kopę
Zatrzymanie kolei kanapowej na Zbójnicką Kopę
2018.12.25
W ośrodku Szczyrk Mountain Resort została zatrzymana kolej linowa na Zbójnicką Kopę. Kolej jest nowością tego sezonu jej uruchomienie odbyło się z dniem otwarcia szczyrkowskiego ośrodka a więc ponad tydzień temu 15.12 w sobotę, od tego czasu kolej funkcjonowała codziennie.
Polskie Dni w Andorze 2018
Polskie Dni w Andorze - relacja z imprezy
2018.12.21
W dniach 08 - 16.12 w Andorze w największym ośrodku narciarskim w Pirenejach - Grandvalira odbyły się Polskie Dni w Andorze. Szusowanie w blasku słońca, moc atrakcji na stoku i sportowe emocje towarzyszyły uczestnikom przez cały tydzień.
Szczyrk uroczyście otworzył nową kolej linową na Zbójnicką Kopę
Szczyrk uroczyście otworzył nową kolej linową na Zbójnicką Kopę
2018.12.21
21.12.2018 - data, która przejdzie do historii narciarstwa w Beskidach. Piątek o godzinie 7.30 Władze Szczyrk Mountain Resort oraz Burmistrz miasta Szczyrk Antoni Byrdy uroczyście otworzyli nową 6-osobową kolej na Zbójnicką Kopę. - Jest to przełomowy moment dla Szczyrku, dla naszych gości i całego regionu - na połączenie koleją Dużego Skrzycznego i Małego Skrzycznego czekaliśmy kilkadziesiąt - mówi Burmistrz. Nowa kolej startuje z Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) - 67 krzesełek wyjeżdża bardzo widokową trasą na Zbójnicką Kopę (1205 m n.p.m.). Z tego miejsca już od 15.12.2018 narciarze i snowboardziści mogą przemieszczać się dwukierunkowo pomiędzy ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu Skrzyczne.
KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom
KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom
2018.12.20
W ostatnim czasie, wybierając się na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego w Słotwinach, zawitaliśmy tez na chwilkę do stacji KasinaSki, która sezon otwarła już na początku grudnia. Początkowo stacja działała tylko w weekendy - od ostatniego poniedziałku (17 grudnia) czynna jest już codziennie - od poniedziałku do piątku od 9 do 22-ej (z przerwą na ratrakowanie 16-18), a w weekendy - od 8-mej do 22-ej. Ale to nie jedyne dobre wiadomości z Kasiny…
Od piątku otwarte wszystkie ośrodki w SkiResort
Od piątku otwarte wszystkie ośrodki w SkiResort
2018.12.20
Dobra wiadomość dla narciarzy dotarła do nas z Czeskich Karkonoszy - od najbliższego piątku (12 grudnia) będą otwarte już cztery ośrodki wchodzące w skład SkiResort. Oprócz czynnych już od początku grudnia stoków na Černej horze i w Pecu pod Śnieżką, otwarte zostaną wyciągi i trasy w Černém Dule i Velkej Úpě. Od piątku w trzech ośrodkach będzie można także korzystać z jazdy wieczornej. Czynna będzie także trasa saneczkowa prowadząca ze szczytu Černej hory.
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
2018.12.20
Już w najbliższy weekend - w sobotę, 22 grudnia - sezon zimowy 2018-19 rozpocznie ośrodek Skolnity położony w samym centrum Wisły. W tym roku Skolnity wszedł w skład Grupy Pingwina i tym samym dołączył do 4 innych stacji - Czarnego Gronia, KasinaSki, Słotwiny Arena i Kurzej Góry - której patronują sympatyczne zwierzaki. W związku z tym, stacją będzie stosować zbliżone standardy i procedury, co pozostałe ośrodki spod znaku Pingwina - zmiany czekają narciarzy już od pierwszego dnia nowego sezonu!
Sezon narciarski w Tyrolu ruszył na dobre fot. Tirol Werbung
Sezon narciarski w Tyrolu ruszył na dobre
2018.12.20
Tyrol to jedna z ulubionych destynacji narciarskich Polaków. Około 100 0000 narciarzy z Polski odwiedza rokrocznie ten austriacki region, ceniąc sobie szczególnie nowoczesną infrastrukturę, gwarancję śniegu od października aż do maja oraz gościnność rodowitych Tyrolczyków. W ten weekend we wszystkich tyrolskich stacjach narciarskich sezon zimowy rusza na dobre!
poprzednie15 - 28 z 2891następne
Top Residence Kurz Top Residence Kurz

39020 Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy
Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

39030 Valdora
Południowy Tyrol, Włochy
Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019