skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Najpopularniejsze zakłady w skokach narciarskich fot. unsplash.com
Najpopularniejsze zakłady w skokach narciarskich
2021.02.18
Skoki narciarskie to obecnie najczęściej oglądany sport zimowy w Polsce. Wynika to nie tylko z faktu, że ta dyscyplina ma ogromne tradycje nad Wisłą. Równie ważnym, a może nawet najważniejszym czynnikiem, jest bowiem znakomita forma naszych reprezentantów. Polscy zawodnicy od lat plasują się w czołówce narciarskiego Pucharu Świata. Kiedyś wszyscy kibice trzymali kciuki za Adama Małysza, a dzisiaj wspierają Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i pozostałych polskich skoczków. Nic więc dziwnego, że fanów skoków narciarskich można odnaleźć nawet wśród pasjonatów obstawiania. Jakie zakłady poświęcone tej dyscyplinie widnieją w ofertach bukmacherów?
Wszystkie stacje narciarskie we Włoszech zamknięte do 5 marca
Wszystkie stacje narciarskie we Włoszech zamknięte do 5 marca
2021.02.15
Dzisiaj rząd włoski podjął decyzję, że wszystkie stacje narciarskie w całych Włoszech będą zamknięte do 5 marca. Hotele mogą być otwarte. Przypomnijmy, że jeszcze w piątek ogłoszono, że otwarte będą regiony narciarskie w Lombardii i Trentino. Pod koniec piątku ogłoszono zamknięcie Trentino. Obecnie nie ma możliwości jeżdżenia na nartach we Włoszech - czytamy w portalu https://www.waszaturystyka.pl/|n|www.waszaturystyka.pl.

Szkolenia narciarskie w polskich ośrodkach narciarskich
2021.01.29
Jeżeli chcesz doskonalić technikę jazdy na nartach i to jeszcze w tym sezonie, to w polskich ośrodkach narciarskich ruszyły szkolenia narciarskie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w takim szkoleniu, gdzie są organizowane i ile to kosztuje przeczytasz poniżej.
Możemy już gasić światło
Możemy już gasić światło
2021.01.29
Po decyzji rządu, która podtrzymuje nasze ZAMROŻENIE, można już teraz użyć słowa WIECZNE ZAMROŻENIE - następuje właśnie koniec polskiej zimy - czytam na stronie stowarzyszenia Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. Z dużym prawdopodobieństwem, w następnym sezonie zimowym Polakom pozostają tylko Alpy, bo w Polsce już nie pojeżdżą na nartach. Nie przetrwamy. Być może to dobrze przemyślany plan rządu żeby likwidować rodzime biznesy?
Tatry Mountain Resort zwolni ponad 200 pracowników
Tatry Mountain Resort zwolni ponad 200 pracowników
2021.01.26
Jak informuję portal waszaturystyka.pl - Igor Rataj, prezes słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts właściciel Szczyrk Mountain Resort, poinformował, że firma zmuszona jest zwolnić ponad dwieście osób. W firmie po zwolnieniach zbiorowych pozostanie 1100 pracowników, w tym 758 na Słowacji. Rok temu TMR zatrudniał 3500 osób.
Dramat ośrodków narciarskich - branża nad przepaścią
Dramat ośrodków narciarskich - branża nad przepaścią
2021.01.15
18 stycznia 2021 roku miał ponownie ruszyć w polskich górach zimowy sezon turystyczny. Ale nie ruszył. Każdy dzień zwłoki to miliony strat dla polskich przedsiębiorców, rosnąca obawa o miejsca pracy, pogarszająca się kondycja psychiczna właścicieli, menedżerów, pracowników, ale też narciarzy i snowboardzistów. Wciąż jednak nie jest za późno, aby przynajmniej niektóre negatywne skutki zatrzymać i odwrócić dalece niekorzystny trend.
Oświadczenie PSNiT w sprawie rządowego przedłużenia zamknięcia stoków narciarskich
Oświadczenie PSNiT w sprawie rządowego przedłużenia zamknięcia stoków narciarskich
2021.01.14
W dniu 12 stycznia br. odbyło się posiedzenie zarządu Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych i przedstawicieli reprezentujących każdy region narciarski w Polsce, od gór po regiony poza górskie, w których znajdują się zrzeszone w PSNiT stacje narciarsko-turystyczne.
Ostatni dzwonek dla otwarcia stoków narciarskich
Ostatni dzwonek dla otwarcia stoków narciarskich
2021.01.14
Straty branży narciarskiej w wyniku zamknięcia stoków na czas ferii od końca grudnia do 17 stycznia można szacować na około 250 milionów złotych.
Jeden z nielicznych, a na pewno najwyższy i najbardziej znany ośrodek narciarski w Północnej Polsce - Kurza Góra - szykowała się do ponownego otwarcia począwszy od poniedziałku, kierując się zapowiedzią rządu, że zamknięcie stoków trwa do 17 stycznia. Po najnowszym ogłoszeniu o przesunięciu terminu otwarcia stoków, rozgoryczenie operatorów narciarskich gwałtownie wzrosło. Przestój spowodowany obowiązkowym zamknięciem stoku każdego dnia przynosi straty rzędu wielu tysięcy złotych.
Turystyka otrzyma wsparcie: Jarosław Gowin deklaruje rozszerzenie "tarczy 6.0" i 1 mld zł dla gmin g
Turystyka otrzyma wsparcie: Jarosław Gowin deklaruje rozszerzenie "tarczy 6.0" i 1 mld zł dla gmin górskich
2021.01.12
200 gmin na terenach górskich otrzyma refinansowanie umorzenia podatku od nieruchomości oraz 700 mln zł na inwestycje w turystykę - zadeklarował wicepremier Jarosław Gowin. Na pytanie redakcji WaszaTurystyka.pl o wsparcie z "tarczy 6.0" dla branży hotelarskiej odpowiedział: "cały czas rozszerzamy ten, wszystkie branże zamknięte otrzymają wsparcie za cały okres zakazu działalności." - czytamy na portalu WaszaTurystyka.pl
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
2020.12.28
Słowacja jest jednym z niewielu krajów Europy Środkowej, w którym podczas świąt można jeździć na nartach i bezpiecznie korzystać z noclegów w górskich hotelach, pensjonatach czy apartamentach. W hotelach są jeszcze wolne miejsca i oferują zakwaterowanie w niskich cenach także na Sylwestra, ośrodki i kolejki linowe są czynne, a stoki narciarskie oferują świetne warunki dla miłośników białego szaleństwa. Polakom wystarczy negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, aby przejechać przez granicę i zakwaterować się w hotelu.
7 rad jak cieszyć się białym szaleństwem w Jasnej Chopok i Tatrach Wysokich
7 rad jak cieszyć się białym szaleństwem w Jasnej Chopok i Tatrach Wysokich
2020.12.23
Słowacja jest jednym z niewielu krajów Europy Środkowej, w którym podczas świąt można jeździć na nartach i korzystać z noclegów w górskich hotelach. W Jasnej i w Tatrach Wysokich pokrywa śnieżna na stokach wynosi od 30 do 80 cm, a łącznie można obecnie korzystać z 24 km tras narciarskich. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wyjazd? Zebraliśmy najważniejsze informacje w siedmiu punktach.
Szczyrk Mountain Resort startuje z sezonem 20/21 na ...10 dni
Szczyrk Mountain Resort startuje z sezonem 20/21 na ...10 dni
2020.12.17
Dzisiejszy rządowy komunikat - nie dosyć, że nas zaskoczył - to jest niekonsekwentnym działaniem w stosunku do ustalonego przed trzema tygodniami planu - czyli etapu odpowiedzialności i stabilizacji. Oczywiście, była tam też mowa o kwarantannie narodowej, którą wiązaliśmy z ewentualnym wzrostem zakażeń, którego teraz nie obserwujemy - czytamy w oficjalnym stanowisku PSNiT w sprawie zamknięcia stoków narciarskich.
Zawody Pucharu Świata w Val Gardenie i Alta Badia zgodnie z planem
Zawody Pucharu Świata w Val Gardenie i Alta Badia zgodnie z planem
2020.12.15
Mimo pandemii i ograniczonych możliwości w organizacji wydarzeń sportowych, zawody narciarskie Pucharu Świata FIS w Val Gardenie i Alta Badia we włoskim Południowym Tyrolu odbędą się zgodnie z planem. Jak co roku, w przedświąteczny weekend mężczyźni zmierzą się na sławnych czarnych trasach Gran Risa i Saslong. Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, dlatego kibice będą mogli oglądać zawody jedynie przed telewizorami. Niemniej, południowotyrolskie ośrodki narciarskie są już gotowe by w styczniu przyjąć turystów.
Ski Jumping Beskidy Cup 2020
Ski Jumping Beskidy Cup 2020
2020.12.15
We wtorek 29 grudnia 2020 roku odbędą się zawody "Ski Jumping Beskidy Cup 2020" w skokach narciarskich. Miejscem inauguracyjnej edycji imprezy przeznaczonej dla dzieci i młodzieży będzie kompleks skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku.
poprzednie15 - 28 z 3152następne
Booking.com