skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

3 Zinnen Dolomity - Nowości w sezonie zimowym 2019/20

2019.07.31
Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa "Hasenköpfl"
Kliknij, aby powiększyć.
Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa "Hasenköpfl"
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity ma wielkie wizje. Południowotyrolski ośrodek narciarski, położony w sercu włoskich Dolomitów, chce stać się jednym z czołowych ośrodków narciarskich w Alpach. Dlatego też znajdujący się bezpośrednio przy granicy z Austrią resort narciarski pracuje obecnie nad planem systematycznej rozbudowy, której celem jest realizacja wielkiego i przyszłościowego projektu.
Zielone światło dla budowy nowego 8-osobowego wyciągu krzesełkowego premium "Hasenköpfl" na górze Helm. Obecny 3-osobowy wyciąg krzesełkowy "Helm" od sezonu 19/20 zostanie zastąpiony nowym wyprzęganym 8-osobowym wyciągiem krzesełkowym firmy Leitner z osłoną i podgrzewanymi siedzeniami. Oprócz chroniącej przed opadami i wiatrem osłony oraz luksusowych podgrzewanych siedzeń nowy wyciąg krzesełkowy posiadać będzie funkcję ułatwiającą najmłodszym wsiadanie na "kanapę": taśma naprowadzająca narciarzy na wyciąg będzie się podnosić lub zniżać w zależności od wzrostu dziecka. Dzięki temu przyjemność z jazdy powinna się rozpoczynać już podczas wjazdu wyciągiem na górę. Nowy luksusowy wyciąg oferuje jednak nie tylko absolutny komfort jazdy, ale również jeden z najpiękniejszych widoków w całym ośrodku narciarskim, a mianowicie utworzony z górskich szczytów zegar słoneczny Sesto - największy kamienny zegar słoneczny na świecie.
"Nowy wyciąg oraz różnorodne należące do niego trasy narciarskie z początkiem najbliższego sezonu z pewnością awansują do rangi ulubionych tras w całym ośrodku" - twierdzi Mark Winkler, dyrektor spółki Drei Zinnen AG.

Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa "Hasenköpfl"
Nowa 8-osobowa kolej krzesełkowa "Hasenköpfl"

Również tej zimy zostaną poczynione ogromne inwestycje w technologię naśnieżania: zainstalowany zeszłej zimy najmocniejszy system sztucznego naśnieżania w północnych Włoszech będzie dalej ulepszany, aby można było wykorzystywać jego maksymalne możliwości i zagwarantować białe szaleństwo nawet podczas zim z niewielką ilością śniegu lub już na początku sezonu narciarskiego. "Bez tego typu instalacji nie można sprostać stale rosnącym oczekiwaniom naszych klientów ani zapewnić odpowiednich warunków narciarskich już w momencie inauguracji sezonu" - ocenia Mark Winkler.

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Małych narciarzy w ośrodku narciarskim szczególnie ucieszy fakt, że także w sezonie 19/20 czekają na nich nowe, zróżnicowane, rodzinne nartostrady. Nowy łatwy wariant na Stiergarten umożliwia teraz bezproblemowy przejazd pomiędzy Rotwand i Helm także mniej odważnym narciarzom.
Tym samym trwa dalsze rozbudowywanie szerokiej oferty dla rodzin, która obecnie składa się z rodzinnego ośrodka narciarskiego Haunold, różnorodnych wyciągów narciarskich dla początkujących w dolinach, jedynego stada reniferów w Alpach, trasy do nauki jazdy na nartach Rudi-Rentier, rodziny gigantycznych bałwanów, dwóch torów saneczkowych, do których można dotrzeć wyciągami oraz licznych rodzinnych restauracji i szkółek narciarskich.

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Awans do najwyższej ligi i tym samym skok na szczyt alpejskich ośrodków narciarskich ma nastąpić za kilka lat: południowotyrolski ośrodek 3 Zinnen Dolomity zostanie połączony wyciągami z leżącym po stronie austriackiej ośrodkiem Thurnthaler (Sillian) oraz znajdującym się w regionie Wenecja Euganejska ośrodkiem Ski Area Val Comelico.
Zamiast dotychczasowych 110 kilometrów tras narciarze będą mogli korzystać z aż 160 kilometrów tras zjazdowych w bez wątpienia najpiękniejszym zakątku Dolomitów - światowego dziedzictwa UNESCO.
Dzięki planowanej rozbudowie ośrodek ma szansę zostać pierwszym i jedynym transgranicznym obszarem narciarskim w ramach wielkiego konsorcjum Dolomiti Superski, obejmującym aż dwa państwa i trzy regiony. Dzięki temu w ciągu jednego dnia będzie można poznać trzy różne kultury i kuchnie - południowotyrolską, włoską i austriacką. Bez wątpienia będzie to skok do najwyższej klasy.

Tagi: #ośrodki narciarskie #3 zinnen dolomity #południowy tyrol #nowe inwestycje #dolomity

powrót

Zobacz
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
3 Zinnen Dolomity w Południowym Tyrolu
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021