skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

5 Tyrolskich Lodowców - Hintertux jedyny całoroczny lodowiec w Austrii

2014.09.19
Lodowiec Hintertux
Lodowiec Hintertux
Na lodowcu Hintertux można jeździć na nartach przez 365 dni w roku. Do dnia dzisiejszego jest to jedyny lodowiec w Austrii, na którym można szusować zarówno zimą, jak i latem. Nic więc dziwnego, że z tego powodu lodowiec Hintertux uchodzi za najlepszy na świecie teren narciarski na lodowcu - co zostało oficjalnie potwierdzone wyróżnieniem otrzymanym zarówno od portalu Skiresort.de, jak i top-of-the-mountains.com.
W tym sezonie zimowym inwestycje koncentrują się na poprawie komfortu szusujących po lodowcu. 4-osobowa kolejka krzesełkowa Tuxerjoch zostanie zaopatrzona w ogrzewane siedzenia. Poza tym droga z Sommerbergalm do wyciągów na Tuxer Joch zostanie wyrównana, a do wejścia na wyciągi na zimowym terenie narciarskim będą prowadzić ruchome schody z zadaszeniem - rozwiązanie to ucieszy szczególnie dzieci i początkujących narciarzy.

Schronisko Tuxer Fernerhaus na wysokości 2660 m n.p.m. zostało przebudowane już zeszłej zimy. Oprócz kompleksowo odnowionej restauracji samoobsługowej powstała również restauracja z obsługą - jest to Wirtshaus am Tuxer Ferner, który w swoim repertuarze posiada zarówno tradycyjne dania, jak i potrawy z innych krajów. Wszystkie oczywiście przyrządzone z regionalnych produktów. Nowa restauracja Spannagelhaus od 2013 r. oferuje rustykalny urok schroniska oraz potrawy kuchni regionalnej i międzynarodowej.

Lodowiec Hintertux
Lodowiec Hintertux

Zimą teren narciarski na lodowcu oferuje 60 km przykrytych naturalnym śniegiem stoków. W połączeniu ze Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 tworzy największy - bo obejmujący w sumie 196 km stoków - teren narciarski w dolinie Zillertal. Mimo, że na lodowcu Hintertux stary sezon nie ma końca, a nowy początku, to jednak ten nowy zostanie przywitany 26 i 27 września 2014 lodowcowym wydaniem Oktoberfestu.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody na lodowcu Hintertux

Od 30 września do 2 października miłośnicy snowboardu i freeskiingu spotkają się w ramach IF3 Hintertux Freeski Session w jedynym w Alpach otwartym w lecie snowparku - Betterparku Hintertux.

Kolejna wielka impreza na lodowcu to "Hotzone.tv Park Opening" od 2 do 5 października - w programie testy sprzętu snowboardowego, trening dla dzieci, najróżniejsze sesje i oczywiście imprezy w dolinie.

Oprócz tego w październiku czekają nas jeszcze: Pow(d)er Weekend (11 i 12.10), Youngblood Camp (18 i 19.10) oraz Välley Rälley (22 i 23.10).

22 i 23 listopada na lodowcu Hintertux zagości "Goodboards + Goodski Tour", a od 27 do 30 listopada inauguracja Pucharu Świata FIS w narciarstwie telemarkowym. Rozgrywki będą się odbywały na stoku nr 3, na który kibice mają doskonały widok ze schroniska Tuxer Fernerhaus.

Pałac Lodowy
Pałac Lodowy

Za największą atrakcję lodowca Hintertux uchodzi jednak Pałac Lodowy - powstała w naturalny sposób szczelina lodowcowa, w której można zobaczyć lśniące sople lodu i różne warstwy tworzące lodowiec.

Lodowiec Hintertux - ceny skipassów w sezonie 14/15

Więcej na stronie: www.gletscher.tirol.at

skionline.pl
Tagi: #austria #tyrol #lodowiec hintertux #narty na lodowcu

powrót

Zobacz
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com