skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej

2017.01.05
6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej
Kliknij, aby powiększyć.
6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej
Tej zimy odbędzie się już szósta edycja słynnych zawodów narciarskich dla dzieci, organizowanych dorocznie przez Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE. Młodzi zawodnicy zmierzą się na trasie Dębowca w Bielsku-Białej, jak również na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Z roku na rok Puchar Reksia zdobywa coraz szersze grono uczestników i kibiców, wprowadzając wiele atrakcji nie tylko dla dzieci.

Reksio obchodzi 50 urodziny!


Podczas spotkania prasowego pani Barbara Ilewicz, prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy LIVE oraz organizatorka imprezy, przedstawiła ideę i plan zawodów. Tym razem będzie to edycja wyjątkowa, ponieważ zbiegnie się w czasie z 50 urodzinami animowanego pieska Reksia. Z tej okazji przewidziano dodatkowe atrakcje, które w Pucharze Reksia mogą zagościć na dłużej.

Dwa stoki, sześć grup wiekowych


Po raz pierwszy w historii Puchar Reksia zostanie rozegrany w dwóch miejscach. 5 lutego 2017 mali narciarze będą rywalizować na Dębowcu w Bielsku-Białej, natomiast 19 marca zmierzą się na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Zawodnicy wystartują w sześciu grupach wiekowych: slalom I (łatwiejszy): 2009/2010, 2011/2012, 2013 i młodsi oraz slalom II (trudniejszy): 2003/2004, 2005/2006, 2007/2008. Początek zawodów przewidziano na godzinę 10.15, a na stronie internetowej imprezy oraz w biurach zawodów na stokach pojawi się informacja o przewidywanej godzinie startu poszczególnych grup wiekowych.

Pamiątki dla wszystkich uczestników


Każdy zawodnik dostanie pakiet startowy - torbę z Reksiem, a w niej numer startowy, odblask, kubek i dyplom. Najlepsza szóstka w każdej kategorii wiekowej otrzyma medale i inne nagrody. Dodatkowo organizatorzy zapewnią uczestnikom ciepłą herbatę i drożdżówki. Imprezę wspiera około 30 partnerów. Patronat Honorowy przyjęli Marszałkowie województw małopolskiego i śląskiego, Prezydent Bielska-Białej, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska oraz pani Helena Filek-Marszałek.


Mnóstwo atrakcji podczas before party


Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje w dniu poprzedzającym zawody. Before party w Bielsku-Białej odbędzie się 4 lutego na lodowisku BBOSiR oraz w Bielskim Centrum Kultury - w programie m.in. jazda na łyżwach z Reksiem. W Białce Tatrzańskiej 18 marca dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnym instruktażu z narciarstwa zjazdowego z Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim Jakubem Ilewiczem, jak również w spotkaniu autorskim z panią Heleną Filek-Marszałek - reżyserką i założycielką Fundacji Reksio.

Zgłoszenia do zawodów


Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza na stronie www.pucharreksia.pl. Opłata startowa wynosi 50zł. Zarówno w Bielsku jak i Białce może wziąć udział po 400 uczestników. Najstarsze dzieci to rocznik 2003, dolna granica wieku nie jest określona, a najmłodszy narciarz w historii Pucharu Reksia miał zaledwie dwa lata i trzy miesiące. Impreza na stałe wpisała się w krajobraz beskidzkich stoków, tym razem zawodnicy przyjadą również w Tatry, a niewykluczone, że w przyszłości Puchar Reksia zagości także w kolejnym regionie.

Więcej informacji:
Strona imprezy - www.pucharreksia.pl
Fanpage- www.facebook.com/Puchar-Reksia

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #puchar reksia #zawody dla dzieci #dębowiec #białka tatrzańska

Powrót

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Gundolf Hotel Gundolf

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Sonnberg FerienanlageSonnberg Ferienanlage

5542 Flachau
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.