skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu

2017.12.07
8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu
Kliknij, aby powiększyć.
8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu
Coraz więcej ośrodków narciarskich w Polsce rozpoczyna sezon. Także w polskich Karkonoszach przyszedł ten moment - 8 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego w Karpaczu-Winterpol Karpacz Biały Jar. Mimo kapryśnej pogody, udało się przygotować odpowiednią ilość śniegu, dzięki czemu będzie można od piątku pojeździć w tym małym, ale przyjemnym ośrodku narciarskim.

Zobacz także:

Aura pogodowa w Karpaczu wciąż pozostaje kapryśna, jednak ostatnie dni przymrozków umożliwiły prowadzenie prac związanych z dośnieżaniem stoków. Oprócz pracy tradycyjnych armatek, dzień i noc pracowała tutaj fabryka śniegu (Snow Factory). O samym urządzeniu pisaliśmy już kilka razy na łamach naszego portalu. Dla przypomnienia - Snow Factory to innowacyjne urządzenie, które może "produkować" śnieg nawet w dodatnich temperaturach. W tym roku w Karpaczu przydało się bardzo - w ciągu ostatnich dni bowiem temperatura wielokrotnie zmieniała się, co raz rosnąc ponad zero, to znów opadając kilka stopni poniżej kreski. W takich warunkach tradycyjna instalacja byłaby mało wydajna - dzięki wsparciu "fabryki" sezon w Białym Jarze będzie mógł się rozpocząć już w najbliższy weekend.

8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu
8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu

Nie bez znaczenia pozostał również fakt, że w międzyczasie występowały opady śniegu, które to znacząco wpłynęły na przygotowania Stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar do rozpoczęcia sezonu. Wyciągi ruszą w najbliższy piątek, 8 grudnia, punktualnie o godzinie 9:00. W piątek i sobotę 8-9 grudnia 2017) wyciąg w Białym Jarze będzie czynny od godziny 9:00 do godziny 22:00, a w niedzielę, 10 grudnia, kolej będzie pracować do 20:00. Dalej od poniedziałku, 11 grudnia do czwartku 14 grudnia, wyciąg będzie czynny w godzinach 09:00- 16:00. Do 24 grudnia obowiązują ceny z niskiego sezonu.

8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu
8 grudnia w Karpaczu otwarcie tras w Białym Jarze w Karpaczu

Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar to niewielki, ale nowoczesny, familijny kompleks narciarski, gdzie oprócz 6-osobowej kanapy (z osłonami) dostępne są również wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarska M&M Karpacz, z wyciągiem taśmowym "magiczny dywan" przeznaczonym dla najmłodszych narciarzy. Przy wyciągu znajdują się również punkty gastronomiczne.

Villa Winterpol w Karpaczu
Villa Winterpol w Karpaczu

Nowością w tym sezonie, jest możliwość noclegu tuż przy samej trasie. Villa Winterpol to luksusowy pensjonat, z bardzo nowoczesnym designem. Do dyspozycji narciarzy znajduje się tutaj 15 komfortowych, przestronnych i nowocześnie wykończonych pokoi. Każdy pokój oferuje możliwość pobytu od 2 do 4 osób. Do dyspozycji pozostają także nowoczesne, w pełni wyposażone aneksy kuchenne. Oczywiście nie trzeba chyba dodawać, że w obiekcie znajdziemy przechowalnię na narty z suszarkami do butów narciarskich. Na parterze z kolei mieści się bardzo przyjemne bistro z widokiem na stok.

Villa Winterpol w Karpaczu
Villa Winterpol w Karpaczu

Gospodarze obiektu na swojej stronie napisali, że wnętrza pensjonatu są "wysublimowane" - trzeba przyznać, że tak jest w rzeczywistości (sprawdziliśmy!). Bliskość gór, spokój lasu, szum potoku za oknem sprawia, że dla narciarzy szukających dobrego miejsca na nocleg w Karpaczu jest to idealne miejsce. Warto uwzględnić to miejsce w swoich planach na zimę, zwłaszcza, że obiekt dysponuje jeszcze wolnymi pokojami w nadchodzącym sezonie zimowym, także w ferie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.villawinterpol.eu

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #karpacz #biały jar #winterpol #villawinterpol #karkonosze

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020