skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

8 Puchar Reksia na półmetku

2019.02.07
8 Puchar Reksia na półmetku
Kliknij, aby powiększyć.
8 Puchar Reksia na półmetku
Za nami pierwsze z dwóch zawodów tegorocznego 8 Pucharu Reksia. 17 marca Reksiaki staną w zawodnicze szranki tym razem na Podhalu na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Radzimy nie zwlekać z zapisami, można je zrobić przy pomocy formularza zamieszczonego na stronie Pucharu Reksia: www.sport-timing.pl lub w dniu zawodów. Na bielską edycję numery startowe skończyły się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zawodów.

Warto przeczytać:

Mimo obaw, pogoda na Stoku Dębowca dopisała, humory także. Bo atmosfera była wyjątkowo ciepła. Na pewno zawody zapiszą się w historii Bielska-Białej, a bielszczanie długo będą o tym rozmawiać. Nowo upieczony Prezydent Miasta Bielska-Białej, pokazał, że tak samo jak mali zawodnicy lubi Reksia i na to konto dał się namówić organizatorom na niełatwy zjazd slalomem w przebraniu sympatycznego pieska. Tym trudniejsze to było wyzwanie, że głowa Reksia, jego język i mgła ograniczała Prezydentowi mocno widoczność. - Niespodzianka okazała się ogromna, dlatego Panu Prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu należą się ogromne podziękowania i szacunek za poczucie humoru i dystans do swojej osoby - mówi pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia Barbara Ilewicz.

8 Puchar Reksia na półmetku
8 Puchar Reksia na półmetku

Starty 400 zawodników przebiegły sprawnie i, co najważniejsze, bezpiecznie! Od pierwszej edycji Pucharu Reksia nie wydarzył się żaden wypadek podczas zawodów. Każdy z Reksiaków, po przekroczeniu linii mety otrzymał pakiet nagród (ekologiczną torbę, pamiątkowy kubek oraz medal i słodycze). W każdej grupie wiekowej (a było ich 6 podzielonych na chłopców i dziewczęta) nagrodzone zostały Reksiaki od 1 do 6 miejsca. Puchary, dyplomy i nagrody wręczyli przedstawiciele Partnerów Pucharu Reksia.

- Zapraszamy na drugą edycję 8 Pucharu Reksia do Białki Tatrzańskiej na Stok przy Hotelu Bania, tutaj także czekają na Reksiaki dwa slalomy (krótszy dla młodszych, dłuższy i bardziej wymagających dla starszych roczników). Dodatkowo, dzień wcześniej, Kuba Ilewicz, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim, zaprasza Reksiaki na bezpłatny trening - mówi Barbara Ilewicz.

Zawody Pucharu Reksia odbywają się nieprzerwanie od 2012 roku. Są to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci. Odbywają się pod honorowym patronatem "mamy" Reksia Pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej i Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.

8 Puchar Reksia na półmetku
8 Puchar Reksia na półmetku

Wysoki poziom zawodów gwarantuje Komitet Organizacyjny 8 Pucharu Reksia, w skład którego wchodzą: Piotr Ilewicz. Trener Klasy Mistrzowskiej w narciarstwie zjazdowym, wieloletni trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Narciarskiego, trener Tauron Bachleda Ski. Barbara Ilewicz - pomysłodawczyni i dobry duch Pucharu Reksia. Monika Sobczak - prezes Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Agnieszka Ściera-Pytel, Redaktor Naczelna magazynu lifestylowego 2B STYLE, Lucyna Jąkalska, odpowiedzialna za sprawy formalne i administracyjne, a także Michał Dębowski - koordynator wolontariuszy.

Puchar Reksia to impreza, której celem jest propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych.

Informacje organizacyjne:
Termin zawodów:
• Stok przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej: 17.03.2019r
Ilość uczestników:
• Stok Bania: 400
Zapisy:
• Stok Bania: www.sport-timing.pl

Regulamin: www.pucharreksia.pl/regulamin

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #zawody narciarskie dla dzieci #puchar reksia #bielsko-biała

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019