skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

9 Puchar Reksia na Stoku Siglany w Wiśle

2020.01.28
9 Puchar Reksia na Stoku Siglany w Wiśle
Kliknij, aby powiększyć.
9 Puchar Reksia na Stoku Siglany w Wiśle
Niesprzyjające warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorom 9 Pucharu Reksia.
Już wiemy, że Stok Dębowiec w Bielsku-Białej nie będzie gotowy ze względu na niewystarczającą ilość śniegu na przeprowadzenie 9 Pucharu Reksia. W tej sytuacji organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów na Stok Siglany w Wiśle. Z przykrością rozstajemy się w tym roku z Bielskiem-Białą, mając jednak nadzieję, że 10. jubileuszowa edycja Pucharu Reksia zostanie rozegrana na Stoku Dębowiec - mówi Barbara Ilewicz, Prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy LIVE.
Przypomnijmy, że w wiślańskiej edycji Pucharu, która odbędzie się 02.02.2020 roku na Stoku Siglany, weźmie udział 400 zawodników. Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na Stoku Bania, które planowane są na 15.03.2020. Lista startowa w przypadku zawodów w Wiśle jest już zamknięta, nadal można się zapisywać na zawody w Białce Tatrzańskiej. Zarejestrować się można przy pomocy strony internetowej Pucharu Reksia. Właściciele Stoku Siglany przygotowali specjalną cenę skipassów dla zawodników i ich opiekunów na ten dzień. Czterogodzinny skipass będzie kosztował 50 PLN. Organizatorzy proszą startujących o wcześniejsze przybycie na stok, przez wzgląd na wzmożony ruch samochodowych w tym czasie.

Od ośmiu lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa startują na dwóch slalomach. Krótszym dla początkujących, dłuższym dla bardziej zaawansowanych Reksiaków. Zawodnicy wystartują w sześciu grupach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zwycięzcy do 3. miejsca nagradzani są pucharami i nagrodami rzeczowymi, miejsca 4-6. nagradzane są dyplomami
i upominkami. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia, oraz upominki.

Puchar Reksia to impreza w założeniu propagująca sporty zimowe, integrację społeczności narciarskiej, ideę fair play oraz hartowanie sportowego ducha najmłodszych. Zawody odbywają się pod patronatem Pana Jarosława Klimaszewskiego Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Pana Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Pani reżyser Heleny Filek-Marszałek, założycielki Fundacji Reksia imienia Heleny i Lechosława Marszałków.

Informacje organizacyjne:
Terminy zawodów:
- Stok Siglany w Wiśle: 2.02.2020r.
- Stok przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej: 15.03.2020r
- Regulamin i zapisy: www.pucharreksia.pl


Tagi: #ośrodki narciarskie #zawody dla dzieci #puchar reksia #siglany #wisła #bielsko-biała #live

Powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020