skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

A śnieg wciąż sypie…

2009.10.19
Lodowiec Hintertux fot. skionline.pl
Lodowiec Hintertux fot. skionline.pl
W Tyrolu już od tygodnia utrzymuje się zima. Niskie temperatury powietrza sprzyjają obfitym opadom śniegu, który pokrywa nie tylko wysokie partie gór, ale również tereny nizinne. Amatorzy narciarstwa alpejskiego i biegowego mogą już teraz w pełni korzystać ze śnieżnych uciech.
Na lodowcu Hintertux, gdzie sezon narciarski jest w pełnym toku, dzięki 150 cm świeżego puchu stoki zaludniły się w mig amatorami białego szaleństwa. Cztery pozostałe lodowce także otworzyły już swoje bramy. Na wszystkich panują idealne warunki narciarskie.

Mamy też dobrą wiadomość dla sympatyków narciarstwa biegowego. Obfite opady śniegu przyczyniły się do otwarcia sezonu biegowego w Seefeld. W wyższych partiach gór świeży puch tworzy półmetrową warstwę. Otwarto 6-kilometrową trasę do biegów krokiem klasycznym i łyżwowym.

Spore ilości świeżego śniegu są podstawą dobrych warunków na stokach. Najważniejsze mamy więc już z głowy. Cała reszta należy do ratraków.

Za przykładem lodowców pójdą w najbliższym czasie pozostałe ośrodki narciarskie. W dniach 13.-15.11. sezon otworzy Obergurgl-Hochgurgl, a pod koniec listopada cała reszta tyrolskich stacji.

Tirol Snow Report 18.10.2009Podyskutuj o tym na forum

skionline.pl

powrót

Zobacz
Hintertux jesienią
Hintertux jesienią
Hintertux jesienią
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com