skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Adwent w Tyrolu: Poczuj magię świątecznego czasu

2023.11.14
Adwent w Tyrolu: Poczuj magię świątecznego czasu  fot. Tirol Werbung
Kliknij, aby powiększyć.
Adwent w Tyrolu: Poczuj magię świątecznego czasu fot. Tirol Werbung
"Adwent w Tyrolu" to cykl świątecznych wydarzeń - 8 jarmarków, które odbywają się od 15 listopada do 6 stycznia. Jarmarki adwentowe w Innsbrucku, nad jeziorem Achensee, Rattenberg, Hall w Tyrolu, Kufstein, Schwaz, St. Johann i Seefeld połączyły siły pod marką "Adwent w Tyrolu". Zapraszają do poznania świątecznej krainy pełnej tradycji i autentycznych doświadczeń. Te jarmarki skupiają się na lokalnych produktach i tyrolskich tradycjach, oferując niezapomniane przeżycia. Wyróżniają się autentycznością i lokalnością, co oznacza skupienie się na produktach pochodzących z Tyrolu, alpejskiego regionu w Austrii.
Na jarmarkach możemy rozkoszować się różnorodnymi kulinarnymi przysmakami, w otoczeniu występów orkiestr dętych, chórów i innych atrakcji muzycznych. W powietrzu unosi się aromat grzanego wina, a świąteczne melodie tworzą urokliwe tło. Tutaj nie ma sztucznych neonów, tradycyjne dekoracje i przytulne oświetlenie tworzą magiczną atmosferę. "Adwent w Tyrolu" to doskonała okazja dla rodzin do wspólnego spędzania czasu i czerpania radości z tradycji świątecznych. To prawdziwa podróż przez zmysły, wypełniona smakiem, zapachem i dźwiękiem świątecznej magii.

Oto harmonogram jarmarków “Adwent w Tyrolu”:
1. Innsbruck: 15 listopada 2023 - 6 stycznia 2024
2. Pertisau: każdy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę od 23 listopada do 17 grudnia 2023
3. Rattenberg: każdy piątek, sobotę i niedzielę od 24 listopada 2023 do 17 grudnia 2023
4. Hall w Tyrolu: 24 listopada - 23 grudnia 2023
5. Kufstein: 24 listopada - 23 grudnia 2023
6. Schwaz: 24 listopada - 23 grudnia 2023
7. St. Johann: każdy piątek, sobotę i niedzielę od 1 do 24 grudnia 2023
8. Seefeld: 1 grudnia 2023 - 6 stycznia 2024

Achernsee Pertisau fot. Tirol Werbung
Achernsee Pertisau fot. Tirol Werbung


1. Innsbruck
W Innsbrucku tyrolska tradycja i nowoczesność idą w parze. Alpejska stolica Tyrolu zaprasza na aż 6 jarmarków świątecznych, w tym jarmark Bergweihnacht najstarszy i największy jarmark bożonarodzeniowy w mieście, który w tym roku obchodzi swoje 50-lecie, pod potężną choinką przed Złotym Dachem. Na ponad 70 stoiskach oferowane jest rękodzieło i ozdoby choinkowe, w bajkowej i gigantycznej alei legendarne postacie przenoszą zwiedzających w inny świat. Najwyżej położony w Innsbrucku jest jarmark bożonarodzeniowy w Hungerburgu, jest mały, ładny i wyróżnia się panoramicznym widokiem na miasto. Jarmark bożonarodzeniowy na rynku jest szczególnie polecany rodzinom, ponieważ odbywają się pokazy Punch i Judy, opowieści świąteczne i jest też małe zoo. Znajduje się tu także jedyna na świecie choinka bożonarodzeniowa o wysokości 14 metrów, wykonana z kryształów Swarovskiego. Targ przy Maria-Theresien-Straße jest bardzo nowoczesny, szczególnie pod względem oświetlenia, gdzie sprzedający wystawiają na swoich ekspozycjach produkty bożonarodzeniowe z całego świata. Cisza i świąteczna atmosfera to miejsce z pięknie zaprojektowanymi straganami na małych targowiskach na Wiltener Platzl i St. Nikolaus.2. Pertisau
Na molo w Pertisau nad jeziorem Achensee, pokryte śniegiem stragany świąteczne są ustawione jak białe perły, a tło gór i jeziora to czysta zimowa magia. Rozgrzewający poncz, smaczne przystawki i widok na największe jezioro Tyrolu i otaczające je góry to wyjątkowe doświadczenie. W międzyczasie tradycyjne dźwięki rozświetlają zmierzch.

3. Rattenberg
Adwent w średniowiecznym Rattenbergu, najmniejszym austriackim mieście, zachwyca każdego roku. Szczególnie imponujące są świece, pochodnie i otwarte paleniska, które oświetlają średniowieczne alejki. Jeśli jest zimno, można rozgrzać się kieliszkiem wina adwentowego Rattenberg o smaku czarnego bzu. Czeka na nas mały targ rzemieślniczy i butiki w Rattenbergu, które słyną ze sztuki obróbki szkła. Na młodszych odwiedzających jarmark czeka kolorowy program dla dzieci i szlak bajek w Rattenbergu.

4. Hall w Tyrolu:
Górny Rynek w Hall w Tyrolu jest efektownie oświetlony podczas Adwentu. Szczególną uwagę przyciąga kalendarz adwentowy, który wyświetla liczby od 1 do 24 na pięknych fasach domów. Wybrani wystawcy oferują pomysły na prezenty na imponującym rynku przed dużym kościołem parafialnym. hall słynie również ze stylowych lampek choinkowych wykonanych z fragmentów luster, które pięknie się mienią.

Zillertal Mayrhofen fot. Tirol Werbung
Zillertal Mayrhofen fot. Tirol Werbung

5. Kufstein
Miasto-twierdza Kufstein również zmienia się w miejsce spokoju podczas Adwentu. Park miejski w Kufstein oferuje tyrolskie przysmaki i niespodzianki dla dzieci. "Magia Świąt Bożego Narodzenia" w twierdzy Kufstein to także specjalne miejsce spotkań, w którym można zajrzeć przez ramię rzemieślnikom. Od końca grudnia do końca stycznia w twierdzy odbywa się multimedialny festiwal światła "Voice of the Castle", podczas którego sam zabytkowy budynek opowiada imponującą historię.

6. Schwaz
Adwent w Schwaz świecie w całej okazałości na malowniczym Maximilianplatz w Schwaz. Festiwal, który porusza wszystkie zmysły: 16 fantastycznych koncertów bożonarodzeniowych, tradycyjne kolędy i zwyczaje, kulinarne przysmaki i kunsztowe rzemiosło. Pośród wyjątkowej atmosfery srebrnego miasta, mieszkańcy i goście zbierają się na serdeczne, wspólne zapalanie świec. W Schwaz odbywają się również warsztaty bożonarodzeniowe dla najmłodszych, podczas których mogą oni zająć się tworzeniem choinkowych ozdób.

7. St. Johann
Jarmark bożonarodzeniowy w St. Johann jest również pełen atmosfery. Oprócz typowych tyrolskich przysmaków, serwowany jest poncz jabłkowo-cynamonowy lub hibiskusowo-campari, a także najlepsze odmiany kawy. Ogniska zapraszają do wspólnego siedzenia w przytulnej atmosferze i pieczenia chleba na patyku. Podczas warsztatów adwentowych wszystko kręci się wokół tyrolskich zwyczajów bożonarodzeniowych: robienie kadzideł, słuchanie opowieści o Adwencie, pożegnanie starego roku.

8. Seefeld
Od grudnia do początku stycznia tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w Seefeld zaprasza na spacer po zaśnieżonym deptaku. Domy w stylu tyrolskich chat z bali oferują regionalne rękodzieło i kulinarne przysmaki. Dzieci mogą bawić się na górce saneczkowej i napisać list do Gwiazdora w udekorowanej poczcie świątecznej.

Wszystkie informacje i godziny otwarcia 8 jarmarków bożonarodzeniowych "Advent in Tirol": www.adventintirol.com


skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #gdzie na narty #tyrol #święta #adwent #zima

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com