skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Andora - królowa śniegu w sercu Pirenejów

2017.11.14
infoski.pl
Kliknij, aby powiększyć.
infoski.pl
Andorskie stoki pokryte są już białym złotem a pierwsze wyciągi ruszają 18 listopada. Sezon w Pirenejach zaczyna się w tym roku wyjątkowo wcześnie i będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych na najwyższym światowym poziomie.
Kilkudniowe opady śniegu i temperatura - 12 stopni sprawiły, że góry wyglądają już jak w pełni sezonu. Snow Patrol Infoski.pl wyruszył w góry 13.11.2017 na razie na skiturach bo trasy ruszą pełna parą od soboty. Taka zapowiedź zimy to dobra prognoza na zbliżający się sezon narciarski.
W 1965 roku, zaledwie osiem lat po otwarciu pierwszego ośrodka narciarskiego w Pas de la Casa - Grau Roig, narciarstwo alpejskie zostało ogłoszone w Andorze sportem narodowym. Tak zaczęła się droga, która już niedługo będzie miała piękne zwieńczenie sportowych aspiracji tego miniaturowego państewka.

infoski.pl
Kliknij, aby powiększyć.
infoski.pl

Finały Pucharu Świata FIS Andora Grandvalira


W nadchodzącym sezonie zimowym 2017/2018 Grandvalira, największy ośrodek narciarski w południowej Europie po raz trzeci będzie gościć finały Pucharu Europy we wszystkich konkurencjach Alpejskich. Już teraz zarezerwujcie czas w terminie 11-18.03.2018. Impreza odbędzie się na legendarnej czarnej trasie Avet w Soldeu oraz słynnej już na całym świecie trasie Àliga w El Tarter.
Finały Pucharu Europy są dużym sportowym wyzwaniem i sporym wyróżnieniem ale wszyscy traktują je jako próbę generalną przed Finałami Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim kobiet i mężczyzn, które odbędą się na tych samych trasach w Księstwie Andory w 2019 roku.

infoski.pl
Kliknij, aby powiększyć.
infoski.pl

Freeride World Tour - Vallnord Arcalis


Mekką dla freeriderów i miłośników wypraw skitourowych w Andorze jest Arcalis najbardziej na północ wysunięty region ośrodka narciarskiego Vallnord.
Freeride World Tour, to najbardziej prestiżowy cykl zawodów off-piste, który skupia śmietankę poza trasowych riderów z całego świata. W sezonie 2017/18 Andorskie góry będą gościły prosów 3 i 4 marca 2018r. Oczywiście to, że tegoroczna edycja odbywa się w Arcalis nie jest przypadkiem, bo taki scenariusz powtarza się niezmiennie od kilku lat. W ubiegłym roku ze względu na fantastyczne warunki śniegowe przeniesiono tu nawet edycję z Chamonix!

infoski.pl
Kliknij, aby powiększyć.
infoski.pl

Font Blanca Andorra


Dwudniowa impreza o charakterze typowo skialpinistycznym należy do Pucharu Świata ISMF w tej dyscyplinie. W sobotę i niedzielę (21-22.03.2018) zarówno światowa elita jak i amatorzy będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w księstwie Andory. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizować będą na terenie Arcalis gdzie odbędzie się część zawodów o nazwie Individual Race. Kolejnego dnia w Arinsal odbędzie się "Vertical Race" czyli klasyczny uphill skiturowy gdzie liczy się tylko i wyłącznie tempo podejścia.

Samolotem Wizz Air na narty


Wyjazd do Andory to nie tylko możliwość zobaczenia wybitnych sportowców. Wyprawa w Pireneje to przede wszystkim możliwość szusowania w blasku słońca do kwietnia, 300 km tras narciarskich i największa w Europie strefa wolnocłowa - słowem narty w rytmie flamenco! Przelot samolotem z Gdańska Poznania, Warszawy i Katowic zajmuje nieco ponad 2h, dojazd z lotniska 3h widokową trasą kanionem rzeki Segre i jesteśmy na miejscu.

7 dni ze skipasem, przelot i transfer z lotniska już za 2790 PLN

Rezerwacja wyjazdów:
www.infoski.pl
info@infoski.pl
tel +34 351 3303

Tagi: #ośrodki narciarskie #andora #pireneje

Powrót

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Penthaus Apartment KaprunPenthaus Apartment Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

9632 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

39030 Valdora
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
7 noclegów - od 1356,00 € za osobę
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
7 noclegów - od 769,50 € za osobę
7 noclegów - od 1190,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018