skionline.pl stacje Austria Dolna Austria wyślij link znajomemu dodaj opinię

Hochkar

Hochkar to nieduży, spokojny ośrodek narciarski w regionie Őtscherland, w samym sercu Alp Gőstlinger.

Tereny narciarskie rozciągają się powyżej Gőstling - niewielkiej, bardzo malowniczo położonej miejscowości, oferującej turystom kameralną atmosferę i bazę noclegową przeważnie w rodzinnie prowadzonych pensjonatach.

Choć tutejsze tereny narciarskie nie należą do rozległych (Hochkar - niecałe 16 km tras, pobliskie Őtscher - 19 km, Reidl-Pfarrboden - 7 km, Turmkogel - Wastel - 4 km), rejon ten jest interesującym miejscem na spędzenie zimowego urlopu ze względu na duże zróżnicowanie tras narciarskich, dobre warunki do uprawiania snowboardu oraz wyjątkowo bogatą (zwłaszcza jak na tak niewielki ośrodek) ofertę sportów apres-ski. Chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z dziećmi i ci, którzy lubią łączyć narciarstwo ze spokojnym wypoczynkiem w bliskim kontakcie z naturą.

Większość tras w tym regionie to trasy łatwe i umiarkowanie trudne. Dobrze będą się tu czuli jednak zarówno narciarze początkujący, jak i ci bardziej doświadczeni. Ambitne zjazdy dla osób z zacięciem sportowym wytyczono na stromych stokach Hochkar i Őtscher. Z kolei świetne tereny do nauki i szlifowania umiejętności znajdują się na nasłonecznionych, płaskich zboczach w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości Gőstling.

Na stokach Annabergu i Lackenhofu przygotowano trasy dla snowboardzistów (tory do boardercrossu).

W rejonie Gőstling znajduje się blisko 30 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Poziom trudności biegowych szlaków jest zróżnicowany. Przy pozostałych miejscowościach regionu Őtscherland wytyczono dodatkowo łącznie ok. 50 km tras.

Sportowa oferta pozanarciarska rejonu jest naprawdę bogata. Gőstling i inne miejscowości oferują taki wybór rozrywek sportowych apres-ski, jakiego nie powstydziłby się żaden spośród ośrodków narciarskich z tzw. "pierwszej ligi".

Godne polecenia są tutejsze restauracje z regionalna kuchnią. Wieczorami życie koncentruje się w miejscowych tawernach i barach, a spragnieni bardziej intensywnej zabawy mogą odwiedzić jedną z kilku tutejszych dyskotek.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 2 6 tak
Długość tras zjazdowych:19 km
- trasy łatwe5.5 km
- trasy średnie10 km
- trasy trudne3.5 km
Długość tras biegowych:30 km
Wysokość: 1380 - 1808 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Hochkar Sport-GmbH & Co KG
Adres:Verwaltung, Geschäftsführung 3345 Göstling/Ybbs 46
Telefon:+43 7484 2122-0
Fax:+43 7484 2122-30
WWW:www.hochkar.at
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020