skionline.pl stacje Austria Dolna Austria wyślij link znajomemu dodaj opinię

Zauberberg
Semmering

Ośrodek narciarski Hirschenkogel, dobrze znany jako "Zauberberg", leży na pograniczu Dolnej Austrii i Styrii. "Czarodziejska góra" (wbrew pierwszym skojarzeniom nie ma nic wspólnego z powieścią Tomasza Manna), wznosi się w pobliżu łączącej obie krainy przełęczy Semmering i osiąga wysokość 1340 m n.p.m. Czym zaskarbiła sobie prestiżowy przydomek?

Z pewnością są tu zadbane trasy i piękne widoki, ale to przecież w Austrii nie nowina. Łącznie szlaki narciarskie liczą 14 kilometrów (po 6,5 km trasy łatwe i średnie, 1 km trasa trudna) - wystarczy, żeby nacieszyć się jazdą, ale nie są to znowuż jakieś rekordowe ilości. Oczywiście, w ośrodku działają nowoczesne wyciągi (orczyk, 4-osobowa kanapa i 8-osobowa gondola) i jest wszystko, czego potrzebują miłośnicy zimowego wypoczynku - urozmaicona oferta noclegowa (schroniska, hotele, pensjonaty, kwatery), zaplecze wellnes, wypożyczalnia sprzętu, szkółki narciarskie i instruktorzy uczący jazdy na snowboardzie... Można by powiedzieć - to, co wszędzie.

A jednak góra Hirschenkogel i jej otoczenie są czarodziejskie. Za pierwszą atrakcję trzeba uznać już samą przełęcz Semmering i spektakularne jej wykorzystanie pod potrzeby międzynarodowej komunikacji. Przy zachowaniu walorów przyrodniczych w połowie XIX wieku poprowadzono przez nią linię kolejową z licznymi tunelami. Ingerencja ducha inżynierii budowlanej w naturalne piękno nadała okolicy szczególny charakter i z pewnością przysłużyła się popularyzacji regionu. Od 1998 roku przechodzący tędy odcinek linii kolejowej został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Współcześnie przez przełęcz przebiegają też ważne połączenia drogowe. Na Semmering usadowiła się wioska o tej samej nazwie - górski kurort słynący z czystego powietrza, o rozproszonej zabudowie wzdłuż drogi wznoszącej się łukiem nad dworcem kolejowym. Tyle o najbliższej miejscowości.

Hirschenkogel, wyrastający na południe od przełęczy, nie tylko dopełnia malowniczej scenerii, ale też w jakiś magiczny sposób od lat przyciąga organizatorów imprez i inwestorów. To tu odbywają się zawody pucharu świata w biegach kobiet, tu działa też najmocniejsza w Europie instalacja świetlna, dzięki której możliwa jest aktywność na stoku nocą. Oświetlone są niemal wszystkie trasy, włącznie z terenem Split-Parku, przeznaczonym dla amatorów snowboardu i narciarstwa freestylowego, i niezwykłym torem saneczkowym - na 3-kilometrowej trasie znajdują się tu baśniowe budowle i tunele, a przejazdowi towarzyszą fantastyczne efekty świetlne i przedziwne dźwięki dochodzące z urządzeń nagłaśniających. Podczas jazdy poznaje się historię o czarowniku Siebensteinie i złym smoku noszącym groźne imię Feuerzahn (dosł. ognisty ząb). Świetnie bawią się na torze nie tylko dzieci (!), a przejazd nocą dodatkowo nasila dramaturgię opowieści.

Warunki w ośrodku pozwalają urozmaicić zimowy urlop poprzez biegi na nartach, spacery po zadbanych szlakach czy też wyprawy na rakietach śnieżnych i nartach tourowych.

Niezapomniane, codzienne après-ski obiecuje ZauberBAR u stóp Hirschenkogel - lokal ma kilka poziomów, nowoczesny i zarazem wysmakowany wystrój i zróżnicowaną ofertę muzyczną (włącznie z występami na żywo).
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:14 km
- trasy łatwe6.5 km
- trasy średnie6.5 km
- trasy trudne1 km
Wysokość: 990 - 1350 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 22:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Semmering-Hirschenkogel Bergbahnen
Adres:Zauberberg 1, 2680 Semmering; Austria
Telefon:+43 (0) 2664/8038
Fax:+43 (0) 2664/8038-34
WWW:www.zauberberg.at
Zobacz
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020