skionline.pl stacje Austria Karyntia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Gerlitzen

Opis stacji
Gerlitzen fot. skionline.pl
Gerlitzen fot. skionline.pl
Gerlitzen Alpe to największy z pięciu ośrodków położonych w rejonie Villach, najbardziej na południe wysuniętym regionie narciarskim Karyntii, tuż przy granicy z Włochami i Słowenią.

Bezpośredni dostęp do narciarskich tras Gerlitzen istnieje z dwóch miejscowości położonych malowniczo nad jeziorem Ossiacher See: Bodensdorfu i Annenheim. Teren narciarski Gerlitzen Alpe dysponuje 60 kilometrami tras. W ramach wspólnego karnetu można jeździć na nartach również w pobliskim Verditz/Afritz (15 km tras).

Stoki narciarskie Gerlitzen będą odpowiadały przede wszystkim średnio zaawansowanym narciarzom. Sporo jest tutaj również tras łatwych. Osoby dobrze jeżdżące na nartach niestety nie będą tutaj miały zbyt dużych możliwości wyboru. Gerlitzen nie posiada bowiem tras mogących stanowić wyzwanie dla zaawansowanych narciarzy. Zawsze jednak można wybrać się na leżący w okolicy teren narciarski Dreiländereck/Arnoldstein (trudna trasa Lärchenabfahrt), Villacher Alpe (trasa V73 na Dobratsch z homologacją FIS) lub pobliski Verditz/Afritz (trasa Tauernberg - Verditz).

W okolicy dużo jest tras do uprawiania narciarstwa biegowego: w sumie 50 km, do czego należy doliczyć ok. 110 km tras w pozostałych ośrodkach w okolicach Villach. Szlaki w większości należą do średnio trudnych lub łatwych; jedynie na terenie Villacher Alpe wytyczono kilka kilometrów tras rzeczywiście trudnych.

Gerlitzen fot. skionline.pl
Gerlitzen fot. skionline.pl
Przyjeżdżając w ten rejon na zimowy urlop, można liczyć na urozmaiconą ofertę poza narciarską. W miejscowościach położonych nad Ossiacher See i w najbliższej okolicy sportowa baza apres ski jest bardzo dobrze rozwinięta. Z pewnością największą atrakcją całego regionu Villach są tutejsze baseny termalne. Jeżdżąc na nartach w Gerlitzen Alpe, najlepiej korzystać z term w miejscowości Bodensdorf.
Wieczorami oczywiście odpocząć można w lokalnych barach i restauracjach, jednak zdecydowanie bardziej urozmaiconą ofertą rozrywek niż miejscowości Gerlitzen Alpe dysponuje Villach.

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020