skionline.pl stacje Austria Karyntia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Heiligenblut / Großglockner

Opis stacji
Heiligenblut to spokojny ośrodek narciarski, malowniczo położony w samym sercu Parku Narodowego Hohe Tauern, u stóp najwyższego szczytu Austrii - Grossglocknera (3 798 m n.p.m.).
Heiligenblut oferuje ciekawe tereny narciarskie przede wszystkim narciarzom obeznanym z alpejskimi stokami. Szlaków łatwych jest niewiele i są one położone w wyższych partiach gór.
Dla dzieci w centrum miasteczka zorganizowano Kids Ski Paradise and Snowland - zimowy plac zabaw z małym wyciągiem.
Dużym atutem okolic Heiligenblut są z reguły doskonałe warunki śniegowe.

Trasy narciarskie biegną ze szczytów Schareck (2 604 m n.p.m.) i Hochfleiss (2 902 m n.p.m.), skąd przy ładnej pogodzie roztacza się przepiękny widok na Grossglockner i czterdzieści innych trzytysięczników. Z centrum miasteczka na szczyt Schareck’a można wyjechać gondolą (przesiadka na stacji pośredniej), skąd zjeżdża się jedną z dwóch długich czerwonych tras przeznaczonych dla średnio i dobrze jeżdżących narciarzy.
fot. J.Ciszak/skionline.pl
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Miłośnicy freeride’u mogą wybrać czarną, nieratrakowaną trasę po północnej stronie Schareck’a, gdzie znajduje się także trasa czerwona i jedna, bardzo łagodna, niebieska.
Ze stacji pośredniej przedostać się można na Fleißalm kolejką linową biegnącą w służącym niegdyś jako podziemny wodociąg tunelu, a dalej (na szczyt Hochfleiss) czteroosobowym krzesłem i wyciągiem orczykowym. Trasy w tej części ośrodka są nieco łatwiejsze, niż na stokach Schareck’a, choć i tu nie brakuje czerwonej trasy dla bardziej doświadczonych narciarzy.

Heiligenblut nie posiada szczególnie atrakcyjnej oferty dla narciarzy biegowych. Choć na polskie warunki 10 km przygotowanych tras może się wydać ilością sporą, to jednak na tle większości ośrodków w Austrii liczba ta wypada dość blado.
Z powodzeniem można tu jednak uprawiać turystykę pieszą (odśnieżanych szlaków jest dość sporo), jeździć na łyżwach i sankach.
Sama miejscowość Heiligenblut, położona na wysokości 1 301 m n.p.m., jest niewielka i pozbawiona nadmiernego zgiełku. Oferta rozrywek après-ski mieści się wprawdzie w granicach austriackich standardów, jednak aura miasteczka niewiele ma wspólnego z atmosferą dużych i hałaśliwych kurortów narciarskich w rodzaju Sölden, dlatego też miejsce to należy polecić raczej amatorom spokojnego wypoczynku.

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020