skionline.pl stacje Austria Karyntia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Villach

fot. Jacek Ciszak / skionline.pl
fot. Jacek Ciszak / skionline.pl
Villach to najbardziej na południe wysunięty rejon narciarski Karyntii, położony tuż przy granicy z Włochami i Słowenią. Oprócz czterech okolicznych ośrodków narciarskich Villach oferuje gościom kąpiele termalne w leczniczych źródłach: Warmbad i Bad Bleiberg.

Ośrodki w sąsiedztwie Villach to: Villacher Alpe, Kanzelhöhe/Gerlitzen, Verditz/Afritz, Dreiländereck/Arnoldstein i Faaker See. Najbliżej położony jest ośrodek Villacher Alpe na stokach Dobratsch (2 167 m n.p.m.) z trasami dla dobrze jeżdżących narciarzy. Jego największą atrakcją jest trasa zjazdowa FIS V-73 o szerokości 120 m i spadku od 18% do 45% prowadząca w dolinę aż do Heiligengeist.
Nad jeziorem Osjak (Ossiacher See) leży największy z tutejszych ośrodków - Kanzelhöhe/Gerlitzen, do którego dostać się można kolejką linową z miejscowości Annenheim lub samochodem z miejscowości Treffen. 7-kilometrowa trasa biegnąca z Gerlitzen do Bodensdorf ma standard zawodniczej trasy FIS. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych zjazdów w całym regionie. Łatwe i średnio trudne trasy posiada ośrodek Verditz/Afritz. Na granicy z Włochami i Słowenią usytuowany jest ośrodek Dreiländereck/Arnoldstein. Aby skorzystać z doskonałych nartostrad i wyciągów we wszystkich trzech krajach wystarcza jeden karnet. Nad jeziorem Faaker See leży niewielki ośrodek narciarski na Baumgartner Höhe (ok. 1000 m n.p.m.).

Każdy z terenów narciarskich w okolicach Villach dysponuje również trasami biegowymi. Wybierać można między szlakami biegnącymi w dolinach, o średnim lub niewielkim stopniu trudności, a widokowymi trasami wytyczonymi na wysokości 2 000 m n.p.m.

Przyjeżdżając w ten rejon na zimowy urlop, można liczyć na urozmaiconą ofertę pozanarciarską. W miejscowościach położonych nad Ossiacher See i w najbliższej okolicy sportowa baza apres ski jest bardzo dobrze rozwinięta. Jedną z największych atrakcji rejonu Villach są tutejsze baseny termalne.
W każdej miejscowości regionu wieczorami oczywiście odpocząć można w przytulnych barach i restauracjach; największą ofertą rozrywek dysponuje jednak Villach.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
19 11 1 tak
Długość tras zjazdowych:60 km
- trasy łatwe29 km
- trasy średnie27 km
- trasy trudne4 km
Długość tras biegowych:160 km
Wysokość: 850 - 2167 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Kontakt
Adres:Villach Tourismus Rathausplatz 1 A-9500 Villach, Austria
Telefon:+43 4242 205 2900
Fax:+43 4242 205 2999
WWW:www.villach.at
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020