skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Lungau

Kliknij, aby powiększyć.
Dolina Lungau to malowniczy rejon narciarski położony w Ziemi Salzburskiej pomiędzy pasmem Niskich Taurów, a pasmem górskim Nockberge. Miejscowości regionu (St. Margarethen, St. Michael, Mauterndorf, Mariapfarr) nie przypominają w niczym modnych alpejskich kurortów. Przyjazd tutaj polecić więc należy zwłaszcza osobom, które podczas zimowego urlopu docenią spokój, okazję do kontaktu z naturą i swoisty urok, właściwy tradycyjnym alpejskim osadom. Dolina Lungau to oczywiście także rejon bardzo atrakcyjny dla narciarzy.

Znajdują się tutaj aż cztery tereny narciarskie: doskonały na rodzinne narty Grosseck-Speiereck (2 411 m n.p.m.), Fanningberg (2 150 m n.p.m.) - również z przewagą tras łatwych i średnio trudnych, Katschberg (2 020 m n.p.m.) i Aineck (2 210 m n.p.m.) - szczególnie godny polecenia snowboardzistom.

Niedaleko znajduje się znany ośrodek narciarski Obertauern.

Wybierając się w rejon Grosseck - Speiereck, z całą pewnością nie napotka się na stokach tłumu narciarzy. Gwarantowane natomiast są idealnie przygotowane trasy i możliwość zjazdów w głębokim śniegu.

Katschberg znany jest z kolei z doskonałych warunków śniegowych i słonecznej aury zimą. Trasy o zróżnicowanej skali trudności posiadają w 90 proc. sztucznie naśnieżanie.

Na Ainecku - prawdziwy raj dla snowboardzistów: fun park z half pipe’em, pro-jump, high-jump i inne atrakcje. Sieć wyciągów jest na bieżąco modernizowana, dzięki czemu przyjemnością jest nie tylko szusowanie w dół zboczy, ale również jazda pod górę.

Dolina Lungau to również (a może nawet przede wszystkim) doskonałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. Znajdują się tu trasy o rozmaitym stopniu trudności, do biegania krokiem klasycznym i łyżwowym, a także trasy górskie z głębokim śniegiem.

Region Lungau oferuje ponadto wiele innych rozrywek: rozległą sieć zimowych szlaków pieszych, lodowiska, tory saneczkowe, kręgielnie, korty tenisowe, kompleks krytych basenów z sauną i masażami w Tamsweg.

Pasjonaci historii i miłośnicy sztuki w Mauterndorf obejrzeć mogą XIV-wieczny warowny zamek z oryginalnymi zdobieniami wykonanymi w technice fresku.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
30 9 tak
Długość tras zjazdowych:200 km
- trasy łatwe40 km
- trasy średnie130 km
- trasy trudne30 km
Długość tras biegowych:228 km
Wysokość: 1020 - 2360 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Ferienregion Lungau‎
Adres:Rotkreuzgasse 100 5582 Sankt Michael im Lungau, Austria
Telefon:+43 (0)6477 8988
Fax:+43 (0)6477 898820
WWW:www.lungau.at
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020