skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Hochkoenig
Maria Alm

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Miejscowość Maria Alm należy do związku gmin Hochkönigs, które na terenach rozciągających się pomiędzy Dienten, Maria Alm i Mühlbach zorganizowały interesujący kompleks narciarski.
Maria Alm jest również częścią wielkiego regionu narciarskiego Ski amadé, dysponującego w sumie 860 km tras i 270 wyciągami.

Skipass jednodniowy pozwala na jazdę w obrębie całego regionu Hochkönigs (co ważne, przejechać z ośrodka do ośrodka można bez odpinania nart), natomiast wykupiony na więcej niż jeden dzień - obowiązuje we wszystkich stacjach należących do Ski amadé.

Tereny narciarskie Maria Alm rozciągają się na zboczach Aberg i Natrun. Najwyższy z okolicznych szczytów, Hochkönig (2 941 m n.p.m.), z połacią lodowca na jednym ze zboczy, z uwagi na swoje walory przyrodnicze, nie został objęty infrastrukturą narciarską.
Rozległe zbocza Abergu, z wydzieloną strefą dla najmłodszych, nadają się świetnie na rodzinne narty. Generalnie wszędzie przeważają trasy średnio trudne i łatwe. Dużym atutem stacji jest z reguły bardzo dobre przygotowanie stoków i brak kolejek pod wyciągami. Na zboczach Abergu znajduje się snowpark (m.in. kickery, raile i pro-jumpy).

W sąsiedztwie Maria Alm wytyczono około 30 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Okolice te można polecić miłośnikom biegów narciarskich, choć trudno o porównanie z tak znakomitymi rejonami do uprawiania tej dyscypliny, jak choćby Seefeld. Narciarze o dobrej kondycji mogą jednak (pokonując trasę Klarellwinkl) przedostać się w rejon Saalfelden, dysponujący znacznie rozleglejszą i ciekawszą siecią tras biegowych (m.in. trasa zawodnicza mistrzostw świata i trasa do biegów narciarskich z psem).

Oferta apres ski, jaką dysponuje Maria Alm, jest umiarkowanie urozmaicona, ale mieści się w alpejskich standardach. Czas po nartach spędzać można m.in. na pieszych spacerach, curlingu, na basenie czy na torze saneczkowym. Co roku odbywa sie tu impreza przyciągająca liczną widownię - Almer Ziachschlittenfahr'n, czyli zawody saneczkarskie na tradycyjnych sankach z wysoko zagiętymi płozami.

Jeśli chodzi o rozrywki wieczorne, to nie należy się nastawiać na zabawę do białego rana. Generalnie region Hochkönigs najlepiej spełni oczekiwania narciarzy nastawionych na spokojny wypoczynek. Maria Alm oferuje natomiast swoim gościom przytulne winiarnie i bezpretensjonalne gospody.
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021