skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Hochkoenig
Maria Alm

Kliknij, aby powiększyć.
Miejscowość Maria Alm należy do związku gmin Hochkönigs, które na terenach rozciągających się pomiędzy Dienten, Maria Alm i Mühlbach zorganizowały interesujący kompleks narciarski.
Maria Alm jest również częścią wielkiego regionu narciarskiego Ski amadé, dysponującego w sumie 860 km tras i 270 wyciągami.

Skipass jednodniowy pozwala na jazdę w obrębie całego regionu Hochkönigs (co ważne, przejechać z ośrodka do ośrodka można bez odpinania nart), natomiast wykupiony na więcej niż jeden dzień - obowiązuje we wszystkich stacjach należących do Ski amadé.

Tereny narciarskie Maria Alm rozciągają się na zboczach Aberg i Natrun. Najwyższy z okolicznych szczytów, Hochkönig (2 941 m n.p.m.), z połacią lodowca na jednym ze zboczy, z uwagi na swoje walory przyrodnicze, nie został objęty infrastrukturą narciarską.
Rozległe zbocza Abergu, z wydzieloną strefą dla najmłodszych, nadają się świetnie na rodzinne narty. Generalnie wszędzie przeważają trasy średnio trudne i łatwe. Dużym atutem stacji jest z reguły bardzo dobre przygotowanie stoków i brak kolejek pod wyciągami. Na zboczach Abergu znajduje się snowpark (m.in. kickery, raile i pro-jumpy).

W sąsiedztwie Maria Alm wytyczono około 30 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Okolice te można polecić miłośnikom biegów narciarskich, choć trudno o porównanie z tak znakomitymi rejonami do uprawiania tej dyscypliny, jak choćby Seefeld. Narciarze o dobrej kondycji mogą jednak (pokonując trasę Klarellwinkl) przedostać się w rejon Saalfelden, dysponujący znacznie rozleglejszą i ciekawszą siecią tras biegowych (m.in. trasa zawodnicza mistrzostw świata i trasa do biegów narciarskich z psem).

Oferta apres ski, jaką dysponuje Maria Alm, jest umiarkowanie urozmaicona, ale mieści się w alpejskich standardach. Czas po nartach spędzać można m.in. na pieszych spacerach, curlingu, na basenie czy na torze saneczkowym. Co roku odbywa sie tu impreza przyciągająca liczną widownię - Almer Ziachschlittenfahr'n, czyli zawody saneczkarskie na tradycyjnych sankach z wysoko zagiętymi płozami.

Jeśli chodzi o rozrywki wieczorne, to nie należy się nastawiać na zabawę do białego rana. Generalnie region Hochkönigs najlepiej spełni oczekiwania narciarzy nastawionych na spokojny wypoczynek. Maria Alm oferuje natomiast swoim gościom przytulne winiarnie i bezpretensjonalne gospody.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
19 9 5 tak
Długość tras zjazdowych:112 km
- trasy łatwe52 km
- trasy średnie41 km
- trasy trudne19 km
Długość tras biegowych:30 km
Wysokość: 800 - 1900 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Maria Alm Hochkoenig
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępnepomiar czasu:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnejazda konna:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Hochkoenig
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tourismusverband Maria Alm
Adres:Am Gemeinde Platz 7 5761 Maria Alm Austria
Telefon:+43 6584 20388-20
Fax:+43 6584 20388-25
WWW:www.hochkoenig.at
Maria Alm Hochkoenig
Zobacz
Booking.com