skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Flachauwinkl
Zauchensee

Kliknij, aby powiększyć.
Zauchensee, malowniczo usadowione w górskiej kotlinie na wysokości 1350 m n.p.m., jest najwyżej położonym ośrodkiem wchodzącym w skład dużego austriackiego regionu sportów zimowych Salzburger Sportwelt o łącznej długości tras ponad 850 kilometrów.

Miasteczko powstało w latach 60. XX w. Podczas pobytu można odnieść wrażenie, że zostało zaprojektowane specjalnie pod potrzeby narciarzy - z każdej strony jest łatwy dostęp do wyciągów, stoki Gamskogel (2188 m n.p.m.) i Roßkopt (1930) kuszą zadbanymi, zróżnicowanymi trasami, a gwarantowaną naturalną pokrywę śnieżną w razie potrzeby zasilają armatki. Miejsc noclegowych i parkingowych jest w Zauchensee pod dostatkiem.

Trasy narciarskie w tym zimowym raju należą do najbardziej urozmaiconych i najtrudniejszych w całym Salzburger Sportwelt. Nie bez powodu Zauchensee jest międzynarodowym ośrodkiem sportowym, miejscem rozgrywek zawodów Pucharu Świata i innych imprez sportowych o charakterze europejskim i ogólnoświatowym, a także ośrodkiem szkoleniowym FIS. Na trasach Zauchensee dorastały takie sławy narciarstwa, jak Annemarie Moser-Pröll, Hermann Maier czy Michael Walchofer! Doświadczeni narciarze mogą spróbować swoich sił na czarnej trasie Pucharu Świata.

Arena narciarska Skiparadies Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl liczy w sumie ponad 90 kilometrów połączonych nartostrad. Mistrzowskim trasom poprowadzonym po stromych stokach towarzyszą łagodne odcinki niebieskie i atrakcyjne czerwone szlaki dla średnio zaawansowanych. 25 wyciągów zapewnia przepustowość ponad 35 tysięcy osób na godzinę.

Miejsce jest przyjazne nie tylko dla gości zakwaterowanych w Zauchensee. Warto tu dojechać z dowolnego ośrodka Salzburger Sportwelt, a nawet na jednodniowy wypad z samego Salzburga (autostradą A10 trasa na Villach do zjazdu na Radstadt/Altenmarkt lub Flachauwinkl). Przy pucharowej arenie działa duży podziemny parking mieszczący 350 samochodów osobowych (posiadacze karnetu narciarskiego parkują bezpłatnie) i 20 busów.

Na miejscu można skorzystać z pomocy wyszkolonych instruktorów, którzy dbają zarówno o dorosłych, jak i dzieci (dla najmłodszych jest specjalny wyciąg i dywan narciarski). Sprzęt można wypożyczyć, przetestować czy nawet zakupić po przyjeździe do miejscowości.

Zaplecze gastronomiczne wraz z ofertą aprés-ski zadowoli każdego. Na gości czekają hotele, restauracje, schroniska, zadaszone bary na wolnym powietrzu, a także dyskoteki i lokale nocne. Menu obejmuje przysmaki kuchni regionalnej i międzynarodowej.

Zauchensee jest świetnym miejscem na wypoczynek również dla miłośników snowboardu, jazdy na sankach, narciarstwa biegowego (atrakcją jest trudna 24-kilometrowa trasa przebiegająca na wysokości 856-1350 m n.p.m.) oraz wędrówek na nartach tourowych i rakietach śnieżnych
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
6 6 3 1 tak
Długość tras zjazdowych:44 km
- trasy łatwe23 km
- trasy średnie16 km
- trasy trudne5 km
Wysokość: 1360 - 2188 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Zauchensee Flachauwinkl
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Flachauwinkl
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Zauchensee Liftgesellschaft Benedikt Scheffer GmbH
Adres:Palfen 140 5541 Altenmarkt; Austria
Telefon:+43 6452 4000
WWW:www.skigebiet-zauchensee.com
Zauchensee Flachauwinkl
Zobacz
Zauchensee - Flachauwinkl 2017
Zauchensee - Flachauwinkl 2017
Zauchensee - Flachauwinkl 2017
Booking.com