skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Flachau

Kliknij, aby powiększyć.
Tereny narciarskie Flachau położone są w samym sercu Ski amade - największego regionu narciarskiego Austrii, w skład którego wchodzi 5 mniejszych regionów i 25 miejscowości narciarskich. Na terenie Ski amade narciarze mają do dyspozycji łącznie 860 km tras (z czego do Flachau - huśtawka narciarska Trzech Dolin - należy 120 km) i 270 wyciągów.

Flachau, Wagrain i St.Johann in Pongau tworzą huśtawkę narciarską Trzech Dolin (Drei-Täler-Skischaukel), której trasy spełnią oczekiwania narciarzy o wszystkich stopniach zaawansowania. Są tutaj trudne technicznie trasy ( w tym trasa Pucharu Świata z Griessenkar), łagodnie opadające w dół szeroki nartostrady, atrakcyjne tereny do freeride’u, najwięcej jest jednak tras o średnim stopniu trudności, które zainteresują przede wszystkim jeżdżących rekreacyjnie, średnio zaawansowanych narciarzy.

Snow Space Flachau posiada bardzo nowoczesną infrastrukturę, w której rozwój bez przerwy inwestowane są nowe środki. Koleje Flachauer Bergbahnen wydały w ostatnim czasie na ten cel ok. 6 mln EUR. Wspomnieć można, że 8-osobowy wyciąg krzesełkowy Space Jet 3 jest najdłuższym i najnowocześniejszym tego typu urządzeniem na świecie. Ośrodek dysponuje 130 armatkami śnieżnymi i 5 rezerwuarami wody (łącznie 180 tys. m3), których zasoby pozwalają pokryć sztucznym śniegiem 100 proc. tras narciarskich.

Stacja ma zresztą na swoim koncie wiele nagród; doceniono m.in. przygotowanie tras, warunki śniegowe, spełnienie standardów bezpieczeństwa, warunki dla snowboardzistów, przyjazność turystom i prezencję ośrodka.

Flachau to rodzinne strony Hermanna Maiera, a także królowej snowboardu - Manueli Riegler. Snow Space Flachau to popularne miejsce treningów wielu kadr narodowych i czołowych zawodników Pucharu Świata.
Jest to również znany i ceniony punkt na mapie zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Najlepsi alpejczycy i alpejki ścigają się tutaj już od 1993 roku. Trasa Pucharu Świata (slalom, gigant) na Griessenkar przyciąga niezmiennie spore grono narciarzy ze sportową żyłką.

We Flachau pomyślano także o najmłodszych. Przystosowane do dziecięcych potrzeb stoki i wyciągi pozwalają bezstresowo postawić pierwsze kroki na nartach. Istnieje możliwość skorzystania z usług dziecięcego przedszkola, a także przedszkola narciarskiego.

W obrębie miejscowości kursuje bezpłatny dla narciarzy skibus, dowożący pod dolne stacje wyciągów (kursy co 15 min.).

Flachau to również atrakcyjna okolica dla narciarzy biegowych. Oprócz szlaków w sąsiedztwie samej miejscowości biegacze mogą również skorzystać z niezwykle szerokiej oferty pobliskiego Radstadt i Altenmarkt. Są tutaj wszystkie rodzaje tras biegowych: od krótkich tras ćwiczebnych po bardziej forsowne i wymagające, w tym również trasę maratonu Tauernloipe.

Miejscowość Flachau leży na wysokości 950 m n.p.m. Jest to typowa alpejska wioska, którą na stałe zamieszkuje ok. 2,5 tys. mieszkańców. W sezonie odbywają się tutaj liczne imprezy, a po nartach można wybierać spośród licznych atrakcji.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
15 17 9 2 tak
Długość tras zjazdowych:120 km
- trasy łatwe30 km
- trasy średnie85 km
- trasy trudne5 km
Długość tras biegowych:40 km
Wysokość: 1000 - 1980 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2020.11.28 do 2021.04.02
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:narciarstwo tourowe:
heli-skiing:halfpipe:
snowpark:stok dla dzieci:
oświetlony stok:skibus:
bramki automatyczne:wyciąg dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
curling:kuligi:
rakiety śnieżne:tor saneczkowy:
spacery zimowe:basen:
sauna:centrum fitness:
jazda konna:opieka nad dziećmi:
dyskoteka:karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień            
6 dni  143.00   214.50   286.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2021.01.30 do 2021.04.02.

zobacz więcej

Kontakt
Adres:Nähere Informationen: Bergbahnen Flachau Ges.m.b.H. Hauptstr. 159 R
Telefon:+43 06457 2221-0
Fax:+43 06457 2726-27
WWW:www.flachau.at
Zobacz
Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii
St.Johann/Alpendorf - Wagrain - Flachau
St.Johann/Alpendorf - Wagrain - Flachau
St.Johann/Alpendorf - Wagrain - Flachau
Salzburger Land - konferencja prasowa
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021